Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νεος στο φορουμ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Νεος στο φορουμ

    Τους χαιρετισμους μου κατ' αρχας σε όλα τα μελη αυτου του φορουμ. Ειμαι ο Τασος και τυχαια ψαχνοντας επεσα επανω στο πατριωτακι. Απο την λιγη αναζητηση θεματων που εκανα, διαπιστωσα την πληροτητα πληροφορησης σε διαφορα θεματα, και τον πατριωτισμο ολων που ποσταρουν εδω. Ημουν Αυστραλια απο το 1982 εως το 1994 και επεστρεψα σαν τον Οδυσσεα στην πατριδα γεματος ονειρα για μια ησυχη ζωη. Δυστυχως επειδη η πατριδα μας εναι μαγαζι "μπακλαβα γωνια" και κυβερναται απο προδοτες, εχει αναζωπυρωθει παλι οπως στην δεκαετια του '60 ο ξεριζωμος απο την πατριδα για ευρεση οχι καλυτερης τυχης οπως τοτε, αλλα για την επιβιωση μας. Ετσι και εγω και η οικογενεια μου (συζυγος-κορη-γαμπρος-εγγονα) οντας υπηκοοι Αυστραλοι, πηραμε την αποφαση επιστροφης στην Αυστραλια. Ευχομαι σε οσους το εχουν αποφασισει οτι καλυτερο, και μεσα απο αυτη την παρεα να κραταμε επαφη για αλληλοβοηθεια ο ενας προς τον αλλο.
    Συγνωμη για το μακροσκελες του μηνυματος, αλλα ετσι ενοιωσα οτι πρεπει να κανω.

    #2
    Καλημέρα Τάσο
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας
    Να έχετε πάντα υγεία - καλή τύχη κ
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Eυχομαι να σας πανε ολα βολικα tasosn
      υπομονη κ επιμονη
      “Nothing is forever”

      Comment


        #4
        welcome tasosn

        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #5
          Originally posted by tasosn View Post
          Ετσι και εγω και η οικογενεια μου (συζυγος-κορη-γαμπρος-εγγονα) οντας υπηκοοι Αυστραλοι, πηραμε την αποφαση επιστροφης στην Αυστραλια. Ευχομαι σε οσους το εχουν αποφασισει οτι καλυτερο, και μεσα απο αυτη την παρεα να κραταμε επαφη για αλληλοβοηθεια ο ενας προς τον αλλο.
          Συγνωμη για το μακροσκελες του μηνυματος, αλλα ετσι ενοιωσα οτι πρεπει να κανω.
          Welcome & well said,tasosn! Good luck!
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            #6
            καλησπέρα σε όλους! τελικά όλοι θα φύγουμε..κανείς δεν θα μείνει στην Ελλάδα! ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες που βρήκα εδώ μέσα! εμείς που δεν είχαμε την τύχη να παντρευτούμε ή να <κληρονομήσουμε> κάποιον με την αυστραλιανή υπηκοότητα θα τα καταφέρουμε ποτέ;; μπορείς να βρεις σπόνσορα να εργαστεις ή είναι αδύνατον;

            Comment

            Working...
            X