Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

    Οπως κ πολλοι απο εδω ,ετσι και γω αποφασισα να φύγω απο την αγαπημενη μου Θεσσαλονκη.26 αιτων με μητρικη γλωσσα τα ελληνικα αλλα και τα ρωσσικα λογο μητερας ουκρανιδας.Ανεργος δεν ειμαι,εργαζομαι σε μια αποθηκη με ιατρικα αναλωσιμα εδω κ επτα χρονια κ το σπιτι του παππου.Με 600 ευρω μισθο ομως δεν μπορω να εκπληρωσω καοιια βασικα ονειρα μου.Οπως π,χ το να νοικιασω μαζι με την κοπελα μου και πολλα αλλα,με τοσα ευρω απλα επιβιωνουμε χωρις κανενα μελλον κ οραμα......μαλλον ψεματα γιατι υπαρχει περιπτωση στο μελλον να με απολυσουν λογο επειδη ο εργοδοτης εχει παιδια κ ανιψια τα οποια θα ειναι ετοιμα για μια θεση εργασιας σε πολυ λιγο.Ετσι λοιπον πηραμε σχετικα ευκολα την αποφαση να φυγουμε στο Ομπερχαουσεν καθως η Τανια που είναι γεννημένη εκεί έχει συγγενής οι οποιοι μάλιστα έχουν κ κάποιες μικροεπιχειρήσεις ,συνεπώς γνωρίζει τέλεια και την γλώσσα.Έχει τελειώσει ιεκ φυσιοθεραπείας κ γω ΤΕΕ πληροφορικης,τεε οικονομίας κ διοικησης σε ξενοδοχειακες επιχειρησεις κ ακομα ιεκ τεχνικος κινητησ τηλεφωνιας κ τηλεπικοινωνιων χωρίς πιστοπίοιση. Δηλαδη τιποτα το σπουδαιο, ομως με εντατικα μαθηματα γερμανικών και διπλωματα Γ κ Δ κατηγορίας ελπιζω σε κατι πολυ καλυτερο και ειμαι πολυ αισιοδοξος !!
    Ηθελα απλα να μοιραστω μια απο τις χιλιαδες σκεψεις μου ....
    Καλη τύχη σε ολλου μας.

    #2
    Καλημέρα πατριωτάκι
    Καλώς ήρθες στην παρέα μας
    Σου εύχομαι ολόψυχα καλή τύχη κ είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρετε...!!!
    Κ το λέω αυτό γιατί φαίνεται ότι είσαι πολύ προσγειωμένο άτομο...!!! Υπομονή, επιμονή κ
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment

    Working...
    X