Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ!

    Καλησπέρα και απο εμένα! καινούργιο μέλος και εγώ στην εξαιρετική παρέα σας!
    Ομολογώ πως αυτό το σάιτ με κάνει να μην νιώθω μόνος στον αγώνα που κάνουμε για ένα καλύτερο αύριο!
    Χαίρομαι που υπάρχει κόσμος που θέλει να αλλάξει αυτό που δεν του αρέσει!!

    Είμαι 29 ετών , έχω μόνιμη δουλειά , επίσης ούτε παιδιά ούτε σκυλιά , παρολαυτά εδώ και αρκετούς μήνες έχω πάρει την απόφαση ότι δέν υπάρχει μέλλον στην Ελλάδα οπότε
    πρέπει να γίνει το επόμενο βήμα! Ο προσανατολισμός μου είναι προς πορτογαλλία και βραζιλία! Ειδικά η βραζιλία με το μουντιάλ και τους ολυμπιακούς αγώνες θα ανοίξει πολλές θέσεις εργασίας!

    Μαθαίνω την γλώσσα , την πορτογαλλική , μόνος μου κυρίως γιατί μένω στην επαρχία και δεν είναι εύκολο να βρείς φροντιστήριο . είχα βρεί μια βραζιλιάνα , έκανα ιδιαίτερα λίγο καιρό αλλα την έκανε για τα μέρη της να κάνει μπάνια και να απολάυσει το καρναβάλι και το καλοκαίρι!

    Το μεγάλο θέμα όμως είναι το ΠΩΣ βρίσκουμε δουλειά για αυτές τις χώρες!??!! Δεν είναι και πολύ εύκολο μέσω των σάιτ για δουλειά!

    Οπότε θα ήθελα να γνωρίσω άτομα απο εδώ που εργάζονται ήδη εκεί η που θέλουν και αυτοί να πάνε εκεί ώστε να ενώσουμε τις δυνάμεις μας!

    Έχω ένα πτυχίο ΤΕΙ , μπορώ να δώσω όλα τα στοιχεία για να επικοινωνήσουμε και να μιλήσουμε με μεγαλύτερη ακρίβεια!

    ευχαριστώ , προκαταβολικά και ελπίζω να βρώ άτομα να μοιραστούμε τους κοινούς προβληματισμούς μας!

    Υ.Γ Ασχολούμαι και με την εκμάθηση της αραβικής , είμαι σε ένα βασικό επίπεδο , οπότε σαν εναλλάκτικη με ενδιαφέρουν και : Ντουμπάι , Καταρ ......

    Σας ευχαριστώ και πάλι για το βήμα που μου δώσατε


    #2
    Καλη επιτυχια οπου καταφερεις να πας
    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ COPY-PASTE............. "ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....... !!!!!!!"

    Comment


      #3
      Oceanview84 , απο βραζιλια και πορτογαλια δεν ξερω,αλλα αν εισαι αδυνατος, εμφανησιμος-μετριος και χωρις τατουαζ,
      μαθαινεις που μαθαινεις τοσες γλωσσες, σου προτεινω να δηλωσεις σε αεροπορικες στις αραβικες χωρες Emirates, Qatar, κλπ,ωστε να γνωρισεις και βραζιλια και πορτογαλια (πανε που πανε δρομολογια), τουλαχιστον μεχρι να βρεις κατι επανω στο επαγγελμα σου και να διαλεξεις πού σου αρεσει να εγκατασταθεις

      Comment


        #4
        Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

        Για το θέμα της emirates έχω ασχοληθεί και δοκιμάσει αλλα χωρίς επιτυχία και οχι απαραίτητα επειδη δεν ειχα τα προσόντα . είναι λίγο περιέργη η διαδικασία και βασίζεται και πολύ στην ..τύχη..

        όποιος θέλει μπορώ να δώσω πολλές πληροφορίες για αυτό

        ελπίζω να απαντήσουν και άτομα για το θέμα της πορτογαλίας και της βραζιλίας!

        Σας ευχαριστώ και πάλι

        Comment

        Working...
        X