Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - sotiris th.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Well done Σωτήρη!! Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια....

    Comment


      #32
      cryo,ειναι αληθεια αποφασισα να τολμησω με τον ποιο καλο τροπο που μπορουσα να βρω μην ξεχνα ς ειμαι 53!!!
      Επρεπε να βρω ενα τροπο να βγω απο το τελμα !! Η κριση και ενα σωρο αλλα επακολουθα με αναγκασαν να αναθεωρησω πολλα "δεν μπορω" και "ειναι αδυνατο" στη ζωη μου και να αρπαξω απο τα μαλια την "νεα αρχη" alkioni,ειχα εανα μεγαλο πλεονεκτημα την μεταναστευση την ειχα γνωρησει σαν φοιτητης απο τα 18 μου, ετσι υπαρχει η Εμπειρια !!!τα λογια σου μου δινουν κουραγιο, πολυ κουραγιο!!!!
      Στην Αδελαϊδα πρωτα ο Θεος, θα ερθω. Υστερα το υποσχεθηκα και στον Τζιμ!!!!Ναι θυμαμαι την πρωτη μας συναντηση στη Θεσσαλονικη!!!!! Η παρουσια του ασπρομαλη "μεγαλου" που ο τροπος του, εδωσε σε πολλους κουραγιο!!!
      Μονο που δεν ξερετε ενα πραγμα .
      Αισθανομαι πολυ μικροτερος !!!Δεν θα πω ποσο γιατι θα με κοροϊδεψετε!!! Μα πανω απο ολα ειναι ο Θεος που μου δινει κουραγιο για ολα αυτα !!Ας ειναι Ευλογημενο το Ονομα του !!!!!Χωρις Αυτον δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα!!!!
      Κοριτσια, σας Ευχαριστω απο καρδιας για ολα αυτα τα ωραια που γραφετε για μενα!!!!!!!
      alkioni σου ευχομαι τα καλλιτερα, σου αξιζουν πολλα συγχατητηρια για αυτο που καταφερες, με τρια παιδια και εργαζομενη !!!!
      cryo ευχομαι να καταφερεις να ελθεις και συ,να συναντηθουμε ολοι μαζι και να πιουμε καφε οπουδηποτε στην Αυστραλια!!!!
      και κατι τελευταιο μην ξεχνατε ποτε αυτο που εγραψε ο Ανδρεας Καλβος:
      θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία!!!!!!
      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

      Comment


        #33
        Originally posted by pan_k7 View Post
        Well done Σωτήρη!! Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια....
        Thanks alot pan_k7!!!!!
        I wish the best things for you!!!!
        θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

        Comment


          #34
          Κι εγω μαζι σας ρε πατριωτες. Και οι δυο εχετε τα πληρη στοιχεια μου.

          Comment


            #35
            Τι να πω και εγώ sotisis th. Μόλις διάβασα την ανταπόκρισή σου και πραγματικά μπράβο σου. Δίνεις κουράγιο σε όλους μας που είμαστε ακόμη στο μετέωρο βήμα του πελαργού.
            Πραγματικά η εικόνα που μας δίνεις από την Μελβούρνη είναι μοναδική!
            Αν και δεν σε ξέρω και (ακόμη διαβάζω ανταποκρίσεις για να καταφέρω να κλείσω τα αυτιά μου στις Ερινύες ώστε να πραγματοποιήσω το ταξίδι στο τέλος του Απρίλη αρχές Μαΐου ) σου εύχομαι ότι καλύτερο στην απόφασή σου αυτή και να είναι το εφαλτήριο να τακτοποιήσεις κατά το καλύτερο όλες τις πτυχές της ζωής σου.
            Seize the day .....

            Comment


              #36
              Congratulations Sotiris Να εισαι καλά και καθε μερα μια νεα επιτυχία Σωτηρη.

              Comment


                #37
                Kε Σωτηρη αν και δεν γνωριζομαστε...Θα ηθελα να πω ενα πραμα...
                Απεδειξες οτι η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο παρα μονο η δυναμη και η θεληση για κατι καλυτερο στην ζωη..Οτι οι ευκαιριες δεν κοιταν ηλικιες αλλα μονο τολμω και νικω!!...
                Σου ευχομαι απο καρδιας να επιτυχεις σε οτι κανεις στην καινουργια πατριδα!!
                Συγχαρητηρια!!!

                Comment


                  #38
                  upper71 Δέσποινα ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τις ομορφες ευχες σου.
                  Χαιρομαι που βοηθω με τον τροπο που περιγραφεις,ειναι αληθεια οτι χρειαζεται κουραγιο για να στηριξεις μια τετοια αποφαση χωρις να σε επηρεασουν οι ερινυες!!!!!! Απλα λαβε υποψιν σου οτι και ν' ακουσης και γινε ποιο αποφασιστικος ,και πανε μπροστα με την αποφαση σου .Σου ευχομαι απο καρδιας Καλη Επιτυχια!!!!!!!
                  John - chania σε ευχαριστω πολυ και σε περιμενω να ερθεις για να πραγματοποιησουμε μαζι οσα ευχεσαι!!!!!
                  tzwnis σε ευχαριστω πολυ και σου ευχομαι τα καλλιτερα και Ναι "θελει αρετην μαι τολμην η ελευθερια"
                  θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by sotiris th View Post
                    Ναι θυμαμαι την πρωτη μας συναντηση στη Θεσσαλονικη!!!!! Η παρουσια του ασπρομαλη "μεγαλου" που ο τροπος του, εδωσε σε πολλους κουραγιο!!!
                    Μονο που δεν ξερετε ενα πραγμα .
                    Αισθανομαι πολυ μικροτερος !!! Δεν θα πω ποσο γιατι θα με κοροϊδεψετε!!! Μα πανω απο ολα ειναι ο Θεος που μου δινει κουραγιο για ολα αυτα !!Ας ειναι Ευλογημενο το Ονομα του !!!!!Χωρις Αυτον δεν θα μπορουσα να κανω τιποτα!!!!
                    Εγώ πάντως θα τολμήσω να πω ότι είμαστε συνομήλικοι.... 12 χρονών (αλλά μεγαλοδείχνουμε!!!!)
                    Εγώ το κατάλαβα (& δεν κάνω τον έξυπνο...) από τη λάμψη & τη ανυπομονησία στα μάτια σου.....
                    Όσον αφορά το θέμα της θρησκείας που θίγεις...συμφωνώ απόλυτα!!!! Χωρίς την Ευλογία Του & την Οικονομία Του δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα!!! και το τελευταίο...εκτός από τη σοφή κουβέντα που αναφέρεις, θα σου θυμήσω & κάτι ακόμη που λέγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι :"Συν Αθηνά και χείρα κίνει." Αν δεν το ήθελες πραγματικά & πολύ μέσα σου, δεν θα γινόταν ποτέ!!!!
                    τις πιο θερμές - εκ βάθων καρδίας - ευχές μου για τη συνέχεια, περιμένουμε νέα σου!!!!

                    (υ.γ.1 ο ενικός πλέον είναι λόγω του ιδίου της ηλικίας, αλλά & της οικειότητας που νιώθω. πιστεύω πως δεν με παρεξηγείς )
                    (υ.γ.2 συγνώμη για τα όποια ορθογραφικά...)
                    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                    Comment


                      #40
                      billy ενας του τεχνικου τομεα δεν ζηταει ποτε συγνωμη για την ορθογραφια !!! χα χα χα !! Ειναι ενα "ελαττωματικο" προτερημα μας!!!χα χα χα
                      Οσον αφορα το συνομηλικος,και ο ενικος, ειναι μεγαλη μου τιμη!!
                      Ο καθενας εχει την ιστορια του,και η δικια σου ιστορια δεν ειναι μικρη!!!την θυμαμαι σαν να την ακουσα χθες
                      Χαιρομαι για τα πνευματικα θεματα που γραφεις και μ' αρεσουν οπως τα γραφεις,υστερα ο Κυριος ειναι η μονη και σιγουρη Αληθεια!!!
                      Σ'ευχαριστω για τις ευχες σου σου τις ανταποδιδω και σου κανω ακομα μια:
                      ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!
                      Οσο για την γραφη,το κακο με εμενα ειναι οτι γραφω κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες .
                      Τις μονες φορες που εμαι καλος στον γραπτο λογο ειναι οταν μου "βγαινει".
                      Ετσι λοιπον η καθυστερηση οφειλεται σ' αυτο, αλλα θα επανελθω συντομα!!!!
                      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                      Comment


                        #41
                        Mille gracie!!!! Spero di incontrare di nuovo.... a nuova patria.
                        in bocca a lupo amico.... ci vediamo....
                        Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                        Comment


                          #42
                          billy!!!
                          Ancora una bella sorpresa venuta da te!!!!
                          Il fato che tu parli l'italiano ha tantissima importanza per me !!!
                          Allora si che ci incontreremo nella nuova patria!!
                          Παιδια σορυ για το Ιταλικο!!!
                          Ειναι και αυτη μια πατριδα!!!!!!!!
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by sotiris th View Post
                            billy!!!
                            Ancora una bella sorpresa venuta da te!!!!
                            Il fato che tu parli l'italiano ha tantissima importanza per me !!!
                            Allora si che ci incontreremo nella nuova patria!!
                            Παιδια σορυ για το Ιταλικο!!!
                            Ειναι και αυτη μια πατριδα!!!!!!!!

                            μην ανησυχεις! οσοι μαθαμε λατινικα στο σχολειο ,καταλαβαμε τα παντα!
                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by vertigo View Post
                              μην ανησυχεις! οσοι μαθαμε λατινικα στο σχολειο ,καταλαβαμε τα παντα!
                              Δε νομίζω ότι υπήρχε τέτοια πρόθεση ούτε από μένα ούτε & από τον Σωτήρη!!!!! Άλλωστε η google έχει φροντίσει να παρέχει αρκετά καλή μετάφραση.... ;)
                              Εγώ απλά ήθελα ίσως να του θυμήσω την "άλλη" του πατρίδα και το πως ένιωθε "πρόπερσι" που έφευγε φοιτητής εκεί!!!!

                              όσο για τα ιταλικά μου.... Parlo e capisco, ma un po'....
                              Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                              Comment


                                #45
                                Σωτηρη που χαθηκες ωρε? στην ιδια πολη στο ιδιο κολλεγιο και δε λεμε να βρεθουμε :p
                                Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

                                Comment

                                Working...
                                X