Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Τακης - Ντινα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Καλη τυχη ευχομαι ολα να σας πανε καλα
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      #17
      καλη τυχη και καλος ορισατε

      Comment


        #18
        Kalh arxxh sas euxomai, upomoni mpoliki kai kouragio ^^ oloi oi kopoi sas 8a antameif8oun ^^
        Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

        Comment


          #19
          Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
          καλη τυχη και καλος ορισατε
          ερωτηση ειστε στην Αυστραλια????

          Comment


            #20
            Καλή τύχη και καλή αρχή!!!!!!pantamazi_

            Comment


              #21
              Γεια χαρα σε ολους.
              Σημερα εγινε ενα ακομα βηματακι που θα μας φερει κοντυτερα στην αλλη πλευρα του πλανητη, στην Νεα μας Πατριδα.
              Μιλησα πρωι πρωι με την πρεσβεια και ηδη μου στελνουν την φορμα να την συμπληρωσει η γυναικα μου για να εκδοθει το νεο της διαβατηριο.
              Αν ολα πανε καλα απο 20 εως τελος Μαιου θα βρισκομαστε στην Μελβουρνη.
              Απ οτι ρωτησα στην πρεσβεια απο δευτερα θα εχω την φορμα, τριτη την στελνω και εως παρασκευη θα την εχουν παραλαβει συμπληρωμενη.
              Απο εκει και μετα σε 15 μερες(γυρω στις 20 Απριλιου) θα εχουμε το πολυποθητο διαβατηριο στα χερια μας και σφαιρα για εισητηρια γιατι δεν θα εχουμε αλλη εκρεμμοτητα.
              Επειδη δεν εχουμε συγγενεις να μας φιλοξενησουν αλλα και να ειχαμε θα ηταν η τελευταια μας επιλογη , θα ηθελα εσεις που ειστε εκει να μου προτεινετε καποιο φθηνο μερος ειτε ξενοδοχειο ειτε σπιτι που θα μπορουσα να ερθω σε επαφη για να νοικιασουμε και να κανονισουμε την διαμονη μας τις πρωτες 5-10 ημερες μεχρι να βρουμε κατι καλυτερο.
              Ειδα μια φιλη που βρηκαν με 220 δολλαρια την εβδομαδα σπιτι και θα ηταν το τελειοτερο και για εμας να μπορουσαμε να βρουμε κατι αντιστοιχο.

              Εχετε μας στο πισω μερος του μυαλου σας κι εμας
              Η προτεινετε μας links που θα μας βοηθησουν στο ξεκινημα.

              Επισης εαν υπαρχουν νεοφερμενοι που το σπιτι που μενουν ειναι τοσο ωστε να μας δεχτουν και να μοιραστουμε το ενοικιο και ολα τα αλλα εξοδα τις πρωτες ημερες μεχρι να βρουμε καπου αλλου θα ειναι υπεροχο.

              Ειμαστε σε επαφη για τα νεωτερα και ενα βημα κοντυτερα στην Νεα μας Πατριδα.
              Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

              Comment


                #22
                Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                καλη τυχη και καλος ορισατε
                Κωστα κανε υπομονη δεν ορισαμε ακομα αλλα σε κανα διμηνο θα σου κανω την τιμη να δοκιμασω το μπαρμπεκιου σου

                Φροντισε να μεινει τιποτε και για μενα μην τα φατε ολα.

                Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                Comment


                  #23
                  δωστε μου καμμια ιδεα για τιμες αυτοκινητων αν μπορειτε.
                  (φτηνοκατασταση) δεν υπαρχουν πολλα φραγκα
                  Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by panos patrinos View Post
                    Αυτη ειναι η περιληψη της ζωης μου ως τωρα.
                    Σημερα αποφασισαμε και αγορασαμε το νεο βιβλιο της νεας μας ζωης και θα το ξεκινησουμε στην Αυστραλια πλεον μακρυα απο τους δικους μας ανθρωπους αλλα κοντα σε εσας που για εμας τα "νεακια" θα ειστε πλεον οι δικοι μας ανθρωποι στην νεα μας Πατριδα.


                    Ευχομαι καλη ανταμωση θα φυγω ευτυχισμενος γιατι ξερω οτι εκει στο τελος του κοσμου θα βρω ανθρωπους που θα μου απλωσουν το χερι.

                    Μαλλον θα με παρουν τα "ζουμια" συγκινηθηκα.

                    Με εχετε βοηθησει πολυ με ολες αυτες τις πληροφοριες στο πατριωτακι και σας ευχαριστω ολους,
                    και εναν εναν ξεχωριστα.

                    Νομιζω οτι ο Θεος θα μας βοηθησει και εμας αλλα και οσους κανουν το μεγαλο βημα.
                    Να ειστε καλα σας ευχαριστω για την δυναμη που μου δινετε.

                    Ξερεις οτι μεσα απ την καρδια μου ,σας ευχομαι όλα να σας ερθουν βολικά και γρηγορα να ανταμωσετε με τα παιδια..

                    με συγκινησες...δεν μπορω να γραψω τιποτα άλλο...

                    Παρά μονο ''Καλη -νεα- πατριδα ,συντροφοι ''!
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by vertigo View Post
                      Ξερεις οτι μεσα απ την καρδια μου ,σας ευχομαι όλα να σας ερθουν βολικά και γρηγορα να ανταμωστε με τα παιδια..

                      με συγκινησες...δεν μπορω να γραψω τιποτα άλλο...

                      Παρά μονο ''Καλη -νεα- πατριδα ,συντροφοι ''!
                      σ ευχαριστουμε
                      Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by panos patrinos View Post
                        δωστε μου καμμια ιδεα για τιμες αυτοκινητων αν μπορειτε.
                        (φτηνοκατασταση) δεν υπαρχουν πολλα φραγκα
                        Από 5000χιλ και πάνω κάτι παίρνεις. ΑΠό 10+ παίρνεις κάτι καλούτσικο...Δες τα και μόνος σου.

                        Used Cars - New Cars - Search New & Used Cars For Sale - carsales.com.au
                        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                        Comment


                          #27
                          γεια σας ξανα.
                          Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by panos patrinos View Post
                            δωστε μου καμμια ιδεα για τιμες αυτοκινητων αν μπορειτε.
                            (φτηνοκατασταση) δεν υπαρχουν πολλα φραγκα

                            Melbourne’s Cheapest Cars, Used Cars Melbourne, Used Cars for Sale, Car Loans

                            Comment


                              #29
                              Υπάρχουν και οι δημοπρασίες Manheim Auctions
                              με $2000 μπορείς να βρεις κάτι να κάνεις τη δουλειά σου

                              Comment


                                #30
                                σας ευχαριστω παιδια.
                                Αν δεν φτάσει ο Άνθρωπος στην άκρη του γκρεμού, Δεν βγάνει η ράχη του φτερούγες να πετάξει.

                                Comment

                                Working...
                                X