Announcement

Collapse
No announcement yet.

IEC (International Experience Canada)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Dimit View Post
    Στην αρχη ετσι το έκανα και μου ζήτησε το τελευταίο pdf . Tο εκανα το κατεβασα. Κ εχει κολλήσει εκει με την υπογραφη!!οκ υπογραφη δεν μπορω να βαλω ουτε ονομα βαζω απλα ημ/νια κ παταω validate. Μετα το validate μου εμφανιζει κατι με barcode απο κει κ μετα τι κανω? γιατι προσπαθησα να το κανω upload κ μ βγαζει your anwser is inclopeted.
    kai mena mou evgaze oti htan incompleted. giayto phgene kapou allou, se ena allo pc..kai katevase apo ekei to pdf kai ksanakane thn olh didadikasia. sto lew gt k emena ginotan to idio kai piga se ena vivliopoleio pou eixe pc kai ekana apo ekei olh th douleia. gt gia kapoio logo to pc mou parolo pou katevaze to pdf de mporouse na to afomoiwsei me tipota. den kserw giati

    Comment


      Τελικα καταφερα κ τα την εστειλα την φορμα ( ολη νυχτα το παλεβα ) κ τωρα η κλασικη ερωτηση εσεις που εχετε παρει το LOI μετα απο ποσο καιρο σας ηρθε απο την στιγμη που στειλατε ολα τα χαρτια?

      Comment


        Καλημέρα από το βροχερό Τορόντο.

        Όλα καλά πήραμε το work permit και όπως ακριβώς το περίμενα κανείς δεν κοίταξε να εξακριβώσει τι χρήματα είχαμε μαζί μας και την ασφάλεια.

        Περισσότερα θα σας πω όταν καταφέρω να κάνω ανταπόκριση και φυσικά δεν προτρέπω κανέναν να έρθει Καναδά χωρίς χρήματα και ασφάλεια! Απλά παραθέτω την έγινε στην περίπτωση μας.
        “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

        Comment


          Originally posted by BlackRed View Post
          Καλημέρα από το βροχερό Τορόντο.

          Όλα καλά πήραμε το work permit και όπως ακριβώς το περίμενα κανείς δεν κοίταξε να εξακριβώσει τι χρήματα είχαμε μαζί μας και την ασφάλεια.

          Περισσότερα θα σας πω όταν καταφέρω να κάνω ανταπόκριση και φυσικά δεν προτρέπω κανέναν να έρθει Καναδά χωρίς χρήματα και ασφάλεια! Απλά παραθέτω την έγινε στην περίπτωση μας.
          μπραβο μπλακ-ρεντ!καλη αρχη να μας στελεις ανταποκριση

          Comment


            Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου.σήμερα έστειλα σκαναρισμενη την απόδειξη πληρωμής των 110 ευρώ όπου από ότι είδα απάντηση θα λάβω σε κάνα τριήμερο. Από την ώρα που την έστειλα μου έχει όλα τα πεδία locked. Πρέπει να πάρω πρώτα το οκ για να ξεκινήσω να συμπληρώνω στοιχεία;
            Και κάτι τελευταίο,επειδή αγχώνομαι αν θα προλάβω θέση ισχύει ότι την καπαρωνεις με την κατάθεση των 110 ευρώ;
            ευχαριστώ προκαταβολικά

            Comment


              alekspara Από την στιγμή που έβαλες τα λεφτά δεν χάνεις την θέσει, αλλά ακόμα και αν έχουν κλείσει οι θέσεις θα σου στείλουν τα λεφτά πίσω, και αυτό το λέω γιατί η σελίδα στο iec δεν έχει ενημερωθεί πρόσφατα.
              Και ναι για να αρχίσεις να βάζεις στοιχειά πρέπει να σου απαντήσουν πως έλαβαν τα χρήματα.
              Για το proof of payment από 3 – 10 μέρες.
              Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

              Comment


                Originally posted by alekspara View Post
                Καλησπέρα παίδες. Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου.σήμερα έστειλα σκαναρισμενη την απόδειξη πληρωμής των 110 ευρώ όπου από ότι είδα απάντηση θα λάβω σε κάνα τριήμερο. Από την ώρα που την έστειλα μου έχει όλα τα πεδία locked. Πρέπει να πάρω πρώτα το οκ για να ξεκινήσω να συμπληρώνω στοιχεία;
                Και κάτι τελευταίο,επειδή αγχώνομαι αν θα προλάβω θέση ισχύει ότι την καπαρωνεις με την κατάθεση των 110 ευρώ;
                ευχαριστώ προκαταβολικά
                alekspara einai poly aplo..sto WTN pou sou esteilan poia einai ta teleytea sou tria noumera? einai poly aplo...

                Comment


                  BlackRed
                  Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και ελπίζω τον δεύτερο καφέ να τον ποιούμε κάπου στην μέση γιατί το Calgary πέφτει λίγο μακριά από το Toronto. ααααα κομμένοι και οι φραπέδες με πιάνει θλίψει.
                  Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                  Comment


                    καλη αρχη και υγεια ,ολα να πανε καλα ,ψαχνομε και εγω για καναδα ,για την ασφαλεια τι εννοεις ? δεν ξερω

                    Comment


                      dimitris84 Αυτό βοηθά όταν έχεις πάρει την επιβεβαίωσε μόνο τότε σου στέλνουν το WTN o alekspara ρωτά ποτέ θα πάρει το proof of payment εκεί είναι και ο WTN μην βάλουμε τον άνθρωπο να ψάχνει.
                      Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                      Comment


                        Originally posted by anteonius View Post
                        dimitris84 Αυτό βοηθά όταν έχεις πάρει την επιβεβαίωσε μόνο τότε σου στέλνουν το WTN o alekspara ρωτά ποτέ θα πάρει το proof of payment εκεί είναι και ο WTN μην βάλουμε τον άνθρωπο να ψάχνει.
                        apla enoo oti sto telos aytos o arithmos exei tria psifia.
                        diavasa oti apo ekei einai h seira protereothtas.
                        dld egw px mporei na exw to 152 sto telos..ayto shmainei oti iparxoun akoma 48 theseis synolika.extes ekane enas filos mou kai exei to 194..ara kleinoun oi theseis..ayto enoo..kai h seira protereothtas katagrafetai se ayto ton arithmo sta 3 teleytea noumera..

                        Comment


                          Originally posted by BlackRed View Post
                          Καλημέρα από το βροχερό Τορόντο.

                          Όλα καλά πήραμε το work permit και όπως ακριβώς το περίμενα κανείς δεν κοίταξε να εξακριβώσει τι χρήματα είχαμε μαζί μας και την ασφάλεια.

                          Περισσότερα θα σας πω όταν καταφέρω να κάνω ανταπόκριση και φυσικά δεν προτρέπω κανέναν να έρθει Καναδά χωρίς χρήματα και ασφάλεια! Απλά παραθέτω την έγινε στην περίπτωση μας.
                          Καλή αρχή BlackRed και όλα να σου πάνε καλά. Περιμένουμε οταν μπορέσεις κάποια ανταπόκριση απο εκεί.
                          Και εγω για Τορόντο είμαι αλλά ακόμα πρέπει να περιμενω.

                          Έχω στείλει όλα τα χαρτιά εκτός απο το Ποινικό μητρώο που ακόμα το περίμενω απο μέρα σε μέρα.
                          Ερώτηση : απο δικηγόρο που έχει σφραγίδα δέχονται την μετάφραση ? ή πρέπει να το στείλω στο υπ. Εξωτερικών ?

                          Comment


                            Καλησπερα Serafim, δεχονται και απο δικηγορο (εγω ετσι εστειλα τη μεταφραση) ή φυσικα μπορεις να πας σε οποιοδηποτε μεταφραστικο κεντρο να το μεταφρασουν και να το σφραγισουν εκεινοι. Ειναι κατι εντελως τυπικο, δε χρειαζεται να πας στο υπ. Εξωτερικων.

                            Να επιβεβαιωσω κ εγω τον Black Red, μπαινοντας στη χωρα δε μας ζητηθηκε απολυτως τιποτα, μονο το διαβατηριο και το LOI, το τελικο χαρτι δηλαδη που σου στελνουν οταν ολοκληρωθει ολη η δαδικασια και απο τις 2 φασεις του προγραμματος, το οποιο να το εχετε εκτυπωμενο φυσικα μαζι σας, θα χρειαστει να το δειξετε κανα 2 φορες.

                            Comment


                              γεια σου nor-gr ,δεν αρχισα ακομη τη διαδικασια και μερικες πληροφοριες θα μου ειναι πολυ χρησιμες.ποσους μηνες ειχε διαρκεια η διαδικασια μεταναστευσης ? το επιπεδο αγγλικων μου ειναι μετριο ,ειναι αρνητικο αυτο ? υπαρχει οριο ηλικιας ?

                              Comment


                                ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.........!!!!
                                ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ....
                                Your application to study or work in Canada has been approved.
                                Your study or work permit will be issued to you upon arrival in Canada, subject to your compliance with the
                                requirements of the Immigration and Refugee Protection Act and its Regulations.

                                Comment

                                Working...
                                X