Announcement

Collapse
No announcement yet.

IEC (International Experience Canada)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Dimit View Post
    Ρε παιδιά ξέρετε αν θα τρέξει το πρόγραμμα ξανά για το νέο έτος? Ή αυτό ήταν και τέλος
    Μολις εμαθα χτες οτι το προγραμμα θα ανοιξει και φετος περι τα μεσα Δεκεμβρη.

    Πληροφορια 100% σιγουρη!
    “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

    Comment


      Όσοι ήρθαν με το iec έχει κάνει κανείς apply for permanent resident? Και αν ναι τι έχει συμβεί?

      Comment


        @BlackRed δεν ξέρεις από τι άγχος με έβγαλες τώρα.. 1000 ευχαριστώ ..

        Comment


          Originally posted by Nick Aganis View Post
          @BlackRed δεν ξέρεις από τι άγχος με έβγαλες τώρα.. 1000 ευχαριστώ ..
          Τωρα ειμαι στα μεσα του δευτερου χρονου. Το ξερω πολυ καλα το αγχος στο οποιο αναφερεσαι

          Καλη επιτυχια
          “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

          Comment


            καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι?
            1. Πού είναι το γραφείο που πας και καταθέτεις τα χαρτιά (IEC) και τι χαρτιά χρειάζεται για αυτό το πρόγραμμα?
            2. Δεν έχω πτυχίο αγγλικών πέζει ρόλο?
            Όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει, ευχαριστώ!!!

            Comment


              Originally posted by vaggos03 View Post
              καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι?
              1. Πού είναι το γραφείο που πας και καταθέτεις τα χαρτιά (IEC) και τι χαρτιά χρειάζεται για αυτό το πρόγραμμα?
              2. Δεν έχω πτυχίο αγγλικών πέζει ρόλο?
              Όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει, ευχαριστώ!!!
              Vaggos03 Εχουμε κοπιασει πολυ για να φτασει αυτο το θεμα στις 68 σελιδες.

              Μπορεις να κατσεις να διαβασεις ολες τις πληροφοριες, μασημενη τροφη ειναι, και να σου λυθουν ολες σου οι αποριες.
              “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

              Comment


                Καλησπερα παιδια. ηθελα να ρωτησω κατι κι ας μου απαντησει καποιος αν ξερει... εχω "κλεισει" τα 35 μου τον περασμενο Αυγουστο. μπορω να συμμετεχω στο IEC για το 2015 ή οχι?

                Σας ευχαριστω εκ των προτερων

                Comment


                  Δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου Δημητρη αλλα ελεος ρε παιδια πια, ολες οι ερωτησεις που κανετε υπαρχουν στο θεμα.

                  Διαβαζει κανεις πριν ρωτησει? Τελος παντων, δεν θα λυθει τιποτα με το να παραπονιεμαι εγω.

                  Απλα με το να ρωτατε τα ιδια και τα ιδια, αποθαρρυνετε τους λιγους που εχουν μεινει να ασχολουνται με τα του Καναδα.

                  Προσωπικα εχω αφιερωσει πολυ κοπο για να φτασει το θεμα εδω που ειναι και καπου εδω σταματαω να ασχολουμαι.

                  Προκαταβολικα ενημερωνω οτι δεν θα απαντησω σε αλλα προσωπικα μηνυματα αλλα θα σας δωσω μια συμβουλη με ολη μου τη καρδια.

                  Οποιος βαριεται να διαβασει το θεμα και να παρει ΕΤΟΙΜΕΣ ολες τις πληροφοριες που χρειαζεται (πληροφοριες που εμεις περσι δεν ειχαμε και τις αποκτησαμε με χρονο και χρημα) καλυτερα να μην ερθει Καναδα.

                  Η μεταναστευση ειναι πολυυυ δυσκολη υποθεση χωρις υπηκοοτητα, αρκετα λεφτα και προθυμους συγγενεις. Ερχομενοι εδω πρεπει να αφησετε πισω ολες τις κακες συνηθειες και να γινετε Καναδοι, ουσιαστικα και μεταφορικα. Και πιστεψτε με, αυτο ειναι πολυ ευκολο να το λες απο το να το κανεις.

                  Εγω και η γυναικα μου τα καταφεραμε μεσα απο τεραστιες δυσκολιες και το ιδιο ευχομαι και σε οσους το προσπαθησουν. Καλες επιτυχιες!
                  “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                  Comment


                    Black red σε ποια περιοχή είσαι εσυ? Εχεις κανει χαρτια για permanent resident?

                    Comment


                      Θέλει αγώνα η επιτυχία...!!!

                      Originally posted by BlackRed View Post
                      Δεν εχω κατι προσωπικο αλλα ελεος ρε παιδια πια, ολες οι ερωτησεις που κανετε υπαρχουν στο θεμα.

                      Διαβαζει κανεις πριν ρωτησει? Τελος παντων, δεν θα λυθει τιποτα με το να παραπονιεμαι εγω.

                      Απλα με το να ρωτατε τα ιδια και τα ιδια, αποθαρρυνετε τους λιγους που εχουν μεινει να ασχολουνται με τα του Καναδα.

                      Προσωπικα εχω αφιερωσει πολυ κοπο για να φτασει το θεμα εδω που ειναι και καπου εδω σταματαω να ασχολουμαι.

                      Προκαταβολικα ενημερωνω οτι δεν θα απαντησω σε αλλα προσωπικα μηνυματα αλλα θα σας δωσω μια συμβουλη με ολη μου τη καρδια.

                      Οποιος βαριεται να διαβασει το θεμα και να παρει ΕΤΟΙΜΕΣ ολες τις πληροφοριες που χρειαζεται (πληροφοριες που εμεις περσι δεν ειχαμε και τις αποκτησαμε με χρονο και χρημα) καλυτερα να μην ερθει Καναδα.

                      Η μεταναστευση ειναι πολυυυ δυσκολη υποθεση χωρις υπηκοοτητα, αρκετα λεφτα και προθυμους συγγενεις. Ερχομενοι εδω πρεπει να αφησετε πισω ολες τις κακες συνηθειες και να γινετε Καναδοι, ουσιαστικα και μεταφορικα. Και πιστεψτε με, αυτο ειναι πολυ ευκολο να το λες απο το να το κανεις.

                      Εγω και η γυναικα μου τα καταφεραμε μεσα απο τεραστιες δυσκολιες και το ιδιο ευχομαι και σε οσους το προσπαθησουν.
                      Συμφωνώ κ επαυξάνω...!!!

                      Ενημερωτικά: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...html#post70623

                      Με διάβασμα, υπομονή, επιμονή, αγώνα κ λίγη τύχη... όλα είναι εφικτά σε αυτήν τη ζωή...!!!
                      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                      Comment


                        Originally posted by jimathens View Post
                        Συμφωνώ κ επαυξάνω...!!!

                        Ενημερωτικά: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...html#post70623

                        Με διάβασμα, υπομονή, επιμονή, αγώνα κ λίγη τύχη... όλα είναι εφικτά σε αυτήν τη ζωή...!!!
                        Αστα ρε Jim, εμεις φτυσαμε αιμα για να φτασουμε στην Ιθακη μας και οι περισσοτεροι νομιζουν οτι θα τους παρει καποιος απο το χερακι και θα τους παει Καναδα η Αυστραλια....

                        Και επειδη νομιζα οτι ημουν λιγο αποτομος στο παραπανω ποστ, ηρθε ενα καινουργιο μελος με pm να διαλυσει καθε μου αμφιβολια.

                        "Καλησπέρα σας... Μπορείτε μήπως να με βοηθήσετε, να μου πείτε τι πρέπει να κάνω για να με δεχτούν στο IEC και τελικά να πάω στον Καναδά;"

                        Τι να του πω τωρα??????
                        “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                        Comment


                          Εγώ σου έστειλα πμ και σε ρώτησα αυτό. Όσα δίκια και να έχεις, δε χρειάζεται καθόλου η ειρωνία.

                          Anyway, διαβάζω τώρα όλο το τόπικ. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη σελίδα 15.

                          Comment


                            Originally posted by Konstantinos1988 View Post
                            Εγώ σου έστειλα πμ και σε ρώτησα αυτό. Όσα δίκια και να έχεις, δε χρειάζεται καθόλου η ειρωνία.

                            Anyway, διαβάζω τώρα όλο το τόπικ. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη σελίδα 15.
                            Οπως ειπα και παραπανω, δεν ειναι προσωπικο το θεμα και συγνωμη αν νομιζεις οτι σε εθιξα.

                            Καλη επιτυχια σου ευχομαι, με το καλο να ερθεις!
                            “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                            Comment


                              Originally posted by BlackRed View Post
                              Οπως ειπα και παραπανω, δεν ειναι προσωπικο το θεμα και συγνωμη αν νομιζεις οτι σε εθιξα.

                              Καλη επιτυχια σου ευχομαι, με το καλο να ερθεις!
                              Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλους μας...

                              Comment


                                Εμεις παντως δηλ εγω κ η γυναικα μ ειχα ερθει με το working holiday . Αφου έληξε εγω εκανα το young professional οπου και με δεχτηκαν και σκεφτομασταν με την γυναικα τι να κανουμε για αυτην μιας και δεν καταφερε να παρει το τον δεύτερο χρονο και λεμε δεν κανεις apply για exrend work permit και τελικα της δωσαβε open work permit με ημερομηνίαλήξης ιδια με τον δευτερο μ χρόνο. Τωρα εκανα και τα χαρτια μ για το permanent resident αφου εχω κλεισει ενα χρονο ως skilled worked in canada και ...... περινενουμε.

                                Comment

                                Working...
                                X