Announcement

Collapse
No announcement yet.

IEC (International Experience Canada)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠοΥ εχεις βρει δουλεια? και τι δουλεια? ο εργοδοτης ειναι γνωστος σου?

    Comment


      Στο Toronto στον τομέα των κατασκευών ναι ο εργοδότης ειναι παιδικός φίλος έχει όμως 12 χρόνια στον Καναδά
      Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

      Comment


        Παιδιά καλησπέρα. Έχει κανείς γνώμη για Victoria B.C.;;;

        Comment


          Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Από τη στιγμή που η πληρωμή γίνεται verified μετά από πόσες μερικές προχωρήσατε στα επόμενα βήματα; Σας ρωτώ γιατί έχουν περάσει 3-4 μέρες και δεν έχω ενημέρωση ακόμα.
          Σας ευχαριστώ

          Comment


            Σε εμενα πηρε μια βδομαδα να παρω το Conditional acceptance απο το IEC απο την μερα που εγινε verified η πληρωμη.
            Καλη τυχη

            Comment


              Εμενα απο οταν εστειλα τα χρηματα μετα απο 2 μερες μου εστειλαν το accept και προχωρησα στα υπολοιπα

              Comment


                Παιδιά αφού στείλουμε όλα τα χαρτά στο MyCIC απλά περιμένουμε την απάντηση? για το LOI ? ή πρέπει να κάνουμε και κάτι ακομα ?

                Comment


                  Οπως τα λες απλά περιμένουμε
                  Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                  Comment


                    Μια ερωτηση σε αυτους που πηγαν καναδα με το προγραμμα IEC τι ασφαλεια κανατε και ποσο σας κοστισε?

                    Comment


                      Καλησπερα.Αν και καπως αργα θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει ακομα και αν ειναι ποσα χρηματα πρεπει να πληρωσουμε για να συμμεετασχουμε στο προγραμμα.Οποιος μπορει να μου απαντησει θα ημουν υποχρεος

                      Comment


                        Και κατι ακομα,καθως παω να συμπληρωσω το Personal Information μου ζηταει το Passport number μου,εννοει τον αριθμο του διαβατηριου η της αστυνομικης μου ταυτοτητας?Παρακαλω αν γνωριζετε πειτε μου!

                        Comment


                          Originally posted by dimitris84
                          edw eisai lathos..eksartatai apo thn periptwsh kai ta skills tou kathenos..an eisai anideikeytos profanws kai einai diskolo...eksartatai...k ektos aytou yparxei kai h periptwsh na mpeis sto programma tou immigrant afou simplirwseis ena xrono ekei, exontas deiksei kapoio ergo..hremhste ellhnares tou Canada, den erxomaste na sas paroume tis ipiikothtes..oute tis douleies...gia olous yparxoun eykeries..kai o kathenas tha parei ayto pou axizei..
                          Τι ειναι αυτο το προγραμα για το immigration που λες? και επισης εχεις καιμια ιδεα απο ασφαλειες? ποσο κοστιζει κ λ π?

                          Comment


                            Originally posted by jack83
                            dude sorry για το υφος αλλα οταν σε ρωταει passport number δεν εννοει national ID number, εννοει PASSPORT NUMBER!!!!
                            άσχετο με το θέμα, αλλά jack έχεις γίνει 100% canadian! no offense, just liked how you used the "dude" word.
                            The views and opinions expressed in my posts are strictly mine and do not necessarily reflect life across Canada's Provinces and Territories.

                            Comment


                              Ρε παιδιά, έχει γίνει η πληρωμή μου verified από την προηγούμενη Τρίτη και ακόμα όλα locked ειναι. Να αρχίσω να ανησυχώ;;; Δεν έχω κανένα νέο.

                              Comment


                                Σε ευχαριστώ jack 83 για την απάντηση αλλά είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω πως μόλις ήρθε το conditional acceptance letter. τώρα πάω στο Citizenship and Immigration Canada και ξεκινάω το come to canada questions για να ανοίξω λογαριασμό mycic. Αν κολλήσω πουθενά θα εκτιμούσα μια βοήθεια.
                                Ευχαριστώ. (τελικά έχει κανείς άποψη για victoria B.C.;;)

                                Comment

                                Working...
                                X