Announcement

Collapse
No announcement yet.

IEC (International Experience Canada)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Παιδιά SOS το διαβατήριο π θέλουν να είναι σκαναρισμενο κάνεις δεν μου το κάνει έγχρωμο γιατι λέει απαγορεύεται να το στείλω ασπρόμαυρο? Λέτε να ζω πρόβλημα?

    Comment


      Δεν ξέρω αν απαγορεύετε πάντως εγώ το σκανάρισα μόνος μου έγχρωμο και το έστειλα.
      Δεν ξέρω αν δεν το δέχονται ασπρόμαυρο, πάντως δεν είδα κάπου να αναφέρεται αυτό σαν απαραίτητη προϋπόθεση, αν δεν έχεις σκάνερ θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον φίλο σου που έχει να το σκανάρις και να τους το στείλεις.
      Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

      Comment


        Οκ σ ευχαριστώ πολύ

        Comment


          Αλλη μια ερωτηση το ποινικο μητρωο πρεπει να τους στειλω κ το ελληνιο κ το μεταφρασμενο?

          Comment


            Originally posted by Dimit View Post
            Αλλη μια ερωτηση το ποινικο μητρωο πρεπει να τους στειλω κ το ελληνιο κ το μεταφρασμενο?
            Εγώ έστειλα μόνο το μεταφρασμένο. Το ελληνικό τι να το κάνουν?
            Δεν αναφέρει κάτι συγκεκριμένο, αλλά ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του.

            Comment


              Επισης ξεχασα να ρωτησω για το application form 1295E επειδη δεν μπορω να κανω ψηφιακη υπογραφη το συμπλρωνω το κανω validate το εκτπωνω το υπογραφω το κανω scan κ μετα upload?

              Comment


                Originally posted by Dimit View Post
                Επισης ξεχασα να ρωτησω για το application form 1295E επειδη δεν μπορω να κανω ψηφιακη υπογραφη το συμπλρωνω το κανω validate το εκτπωνω το υπογραφω το κανω scan κ μετα upload?

                όχι..δε χρειάζεται υπογραφή αυτό. μόλις το κάνεις validate το ανεβάζεις απευθείας.
                ενώ στο άλλο κάνεις όλη τη διαδικασία που προανέφερες.
                Αλλά όλα αυτά τα οποία ρωτάς, έχουν χιλιοσυζητηθέι σε προηγούμενα post. Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις όλα τα post tou IEC apo thn arxh

                Comment


                  Originally posted by Dimit View Post
                  Αλλη μια ερωτηση το ποινικο μητρωο πρεπει να τους στειλω κ το ελληνιο κ το μεταφρασμενο?
                  Το μεταφρασμενο μονο και εισαι ενταξει.
                  “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                  Comment


                    Εχει κανεις καμια ιδεα αυτο με την μανιτομπα 8 - 12 ιουνιου που θα γινει?

                    Comment


                      Originally posted by Dimit View Post
                      Αξίζει να βάλεις έναν δικηγόρο από το Καναδά να σ κάνει τα χαρτιά σ γ lmo σε εστιατόριο συγγενή σ ή οχι. Γιατί να βοηθήσουν θέλουν απλά 2 φορές πηραν αρνητικο lmo γιατί το έκαναν μονοι τους γ μάγειρα ενώ εγω είμαι στην ελληνική ζαχαροπλαστικη ( παστελια χαλβας Φαρσάλων κ λουκούμια). Κ απλα θέλω την βοήθεια σας αν αξίζει να βάλω δικηγόρο
                      Kalhspera, pistew pws den aksizei na valeis dikigoro... Fantasou se ena gnwsto mou phran 1000$ gia na tou kanoun ta xartia gia to IEC kai tou ekanan afth thn timh gt htan pelaths... kai den einai sigouro to apotekesma... Ama ertheis kanada mporoun na se vohthisoun ( toulaxiston sto Montreal) sto clsc einai kati san kep kai ika mazi.. Mporeis na kleiseis rantevou kai se vohthane me tis aithseis kai polles fores mporeis na vreis kai Ellines na se vohthisoun... Kai mporeis na pas kai sthn Elliniki koinothta se vohthne me aftes ths aithseis gt exoun empeiria...

                      Comment


                        Ρε παιδια σορρυ αλλα εχω μπερδευτεί λιγο έκανα την αίτηση 1295E τα έβαλα όλα εκτός από υπογραφή οπως μ είπατε οτι δεν χρειάζεται κ οταν πατησα validate μ ειπε οτι κάποια στιγμή στο Cic θα μ ζήτηση ηλεκτρονική υπογραφή τι ειναι αυτο? Κ επισης παω να την ανεβασω κιόλας κ μ γραφει οτι your answer is incomplete. Τι κάνουμε τωρα? Μηπως επειδή στα πεδία Details of intended work in canada στα κουτάκια 2 , 3 και 5 βαζω κατι? Γιατι τα αφησα κενα κ δεν μπορώ να την ανεβασω. Μηοως να βαλω N / A?

                        Comment


                          Originally posted by Dimit View Post
                          Ρε παιδια σορρυ αλλα εχω μπερδευτεί λιγο έκανα την αίτηση 1295E τα έβαλα όλα εκτός από υπογραφή οπως μ είπατε οτι δεν χρειάζεται κ οταν πατησα validate μ ειπε οτι κάποια στιγμή στο Cic θα μ ζήτηση ηλεκτρονική υπογραφή τι ειναι αυτο? Κ επισης παω να την ανεβασω κιόλας κ μ γραφει οτι your answer is incomplete. Τι κάνουμε τωρα? Μηπως επειδή στα πεδία Details of intended work in canada στα κουτάκια 2 , 3 και 5 βαζω κατι? Γιατι τα αφησα κενα κ δεν μπορώ να την ανεβασω. Μηοως να βαλω N / A?
                          tha sou zhthsei sto telos kai apla tha grapseis to onoma sou..den einai tpt ayto..mpourdes.
                          egw evala not applicable. dokimaseto k etsi.
                          de sou kanei kan validate an den exeis simplirwsei ola ta kena

                          Comment


                            Μου εκανε validate αλλα δεν μ την κάνει upload.

                            Comment


                              Originally posted by Dimit View Post
                              Μου εκανε validate αλλα δεν μ την κάνει upload.
                              katalavenw ti ennoeis..file eixa k egw ayto to provlhma kai fteei to pdf tou spitiou sou gt den einai to teleyteo. an prospathiseis na katevaseis thn aithsh katevenei kateythian? h sou leei na katevaseis to teleyteo pdf?
                              gt an sthn exei steilei allos, de th dexetai

                              Comment


                                Στην αρχη ετσι το έκανα και μου ζήτησε το τελευταίο pdf . Tο εκανα το κατεβασα. Κ εχει κολλήσει εκει με την υπογραφη!!οκ υπογραφη δεν μπορω να βαλω ουτε ονομα βαζω απλα ημ/νια κ παταω validate. Μετα το validate μου εμφανιζει κατι με barcode απο κει κ μετα τι κανω? γιατι προσπαθησα να το κανω upload κ μ βγαζει your anwser is inclopeted.

                                Comment

                                Working...
                                X