Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σπουδές στον Καναδά aka Student Visa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by euginia View Post
    Σε ευχαριστω για το link αλλά αναζητώ μονο πανεπιστήμια για καναδα αφου σε λίγο θα φύγουμε .
    δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχουν προγράμματα εξ αποστάσεως στον Καναδά. Σίγουρα πάντως είναι περιορισμένα. Πάντως δεν χρειάζεται να είναι το πτυχίο Καναδικού πανεπιστημίου .

    Comment


      #77
      study visa

      Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να πάω Τορόντο με τουριστική βίζα και να βγάλω φοιτητική βίζα από εκεί χωρίς να χρειαστεί να φύγω έξω από την χώρα.Ευχαριστώ

      Comment


        #78
        Διαφωνώ, σχεδόν απαιτείται να είναι καναδικού, για εργασία στον καναδά

        Comment


          #79
          Για Τορόντο ένα απο τα πιο γνωστά Πανεπιστήμια που έχει και την δυνατότητα εξ'αποστάσεως ειναι το YORK
          link εδω -> York University -- The Faculty of Liberal Arts & Professional Studies -- eServices Office -- Distance Education

          Comment


            #80
            Διδακτορικές Σπουδές στον Καναδά

            Καλησπέρα σας, θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με την διαδικασία εισαγωγής υποψηφίων διδακτορων στο Τορόντο του Καναδά. Είμαι απόφοιτος του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιων) με βαθμό πτυχίου 8.14 και σε λίγο τελειώνω και το Master μου, στο ίδιο αντικείμενο με άριστα. Ξέρει κάποιος ποια ειναι η διαδικασία αναγνώρισης πτυχιων εκεί και αν αναγνωριζονται το ίδιο? Τέλος οι διδακτρορικοι φοιτητές εκεί πληρων όνται? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

            Comment

            Working...
            X