Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνικά εστιατόρια - Προσωπικές ιστορίες

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Λοιπον παιδια οποιος διαβαζει εδω κ εχει σκοπο να παει για δουλεια σε εστιατοριο να το δηλωσει εδω ωστε να τον ενημερωσουμε τι θα συναντησει.να μας πει πολη κ ονομασια καταστηματος να δωσουμε πληροφοριες

    Comment


      Originally posted by konstadine1908 View Post
      Λοιπον παιδια οποιος διαβαζει εδω κ εχει σκοπο να παει για δουλεια σε εστιατοριο να το δηλωσει εδω ωστε να τον ενημερωσουμε τι θα συναντησει.να μας πει πολη κ ονομασια καταστηματος να δωσουμε πληροφοριες

      Φιλε μου γεια σου. Παρομοια συμβαντα ετυχαν και σε μενα το ιδιο πραγμα δηλαδη οτι στο ρεπο θα δουλευω 5 ωρες και μετα φευγω,να παω που?δεν πανε καλα στο ανοβερο ηταν αυτο.εσυ φιλε μου σε ποιο μερος πηγες?

      Comment


        Munster δουλεψα,φρανκφουρτη στο μεγαλο εξω απο το σταθμο των τρενων,κολωνια στο delphi και βερολινο.ολοι τους ειναι απλα εκμεταλευτες και απανθρωποι.παιδια γραψτε ολοι οσοι δουλεψατε η οσοι εχετε προθεση να πατε για δουλεια γερμανια..

        Comment


          καποτε πηγε ενας στην κολαση...τον παιρνουν για ξεναγηση εκει....και οπως πανε βλεπει ενα στρατοπεδο...συρματοπλεγματα, καμερες, ασφαλεια, σκοπιες, σκυλια, περιπολοι...δεν περνουσε μυγα...λεει αυτος "τι ειναι εδω?" και του απανταει ο διαολος "ααα...εδω βαζουμε τους εβραιους...τους προσεχουμε πολυ γιατι συνεργαζονται μεταξυ τους και δραπετευουν για τον παραδεισο"
          πιο κατω βλεπει παλι ενα στρατοπεδο συγκεντρωσης...αλλα αυτη την φορα εκτος απο συρματοπλεγματα, καμερες, ασφαλεια, σκοπιες, σκυλια κλπ ηταν υπερυψωμενο σε πασαλους και εβλεπες απο κατω...."εδω ρωταει?"....ααα λει ο διαολος..."εδω βαζουμε τους βιετναμεζους....συνεργαζονται και σκαβανε τρυπες στο χωμα και την κοπανουσανε"

          παει πιο κατω...βλεπει στρατοπεδο συγκεντρωσης με ενα φραχτη μονο...ουτε ενα μετρο δεν ηταν στο υψος...ενας σκοπο αραχτο να καπνιζει...."καλα εδω τι ειναι?"....ααα....γελαει ο διαολος..."εδω βαζουμε τους ελληνες..."....καλα ρωταει ο αλλος...ουτε φρουρες, ουτε καμερες? τιποτα????
          και απανταει ο διαολος...."τι να τα κανεις? αφου οταν παει ο ενας να δραπετευσει οι αλλοι τον τραβανε παλι μεσα..."

          σορρυ για το ανεκδοτο αλλα κολλαει αψογα

          Comment


            Originally posted by turms View Post
            καποτε πηγε ενας στην κολαση...τον παιρνουν για ξεναγηση εκει....και οπως πανε βλεπει ενα στρατοπεδο...συρματοπλεγματα, καμερες, ασφαλεια, σκοπιες, σκυλια, περιπολοι...δεν περνουσε μυγα...λεει αυτος "τι ειναι εδω?" και του απανταει ο διαολος "ααα...εδω βαζουμε τους εβραιους...τους προσεχουμε πολυ γιατι συνεργαζονται μεταξυ τους και δραπετευουν για τον παραδεισο"
            πιο κατω βλεπει παλι ενα στρατοπεδο συγκεντρωσης...αλλα αυτη την φορα εκτος απο συρματοπλεγματα, καμερες, ασφαλεια, σκοπιες, σκυλια κλπ ηταν υπερυψωμενο σε πασαλους και εβλεπες απο κατω...."εδω ρωταει?"....ααα λει ο διαολος..."εδω βαζουμε τους βιετναμεζους....συνεργαζονται και σκαβανε τρυπες στο χωμα και την κοπανουσανε"

            παει πιο κατω...βλεπει στρατοπεδο συγκεντρωσης με ενα φραχτη μονο...ουτε ενα μετρο δεν ηταν στο υψος...ενας σκοπο αραχτο να καπνιζει...."καλα εδω τι ειναι?"....ααα....γελαει ο διαολος..."εδω βαζουμε τους ελληνες..."....καλα ρωταει ο αλλος...ουτε φρουρες, ουτε καμερες? τιποτα????
            και απανταει ο διαολος...."τι να τα κανεις? αφου οταν παει ο ενας να δραπετευσει οι αλλοι τον τραβανε παλι μεσα..."

            σορρυ για το ανεκδοτο αλλα κολλαει αψογα
            Αυτο που κολαει?

            Comment


              Που εισαι λουφας?μπηκε το νεο ετος και ακομα να φανεις

              Comment


                Originally posted by konstadine1908 View Post
                Αυτο που κολαει?
                Τι γινεται ρε παιδια και δεν γραφει κανενας?λενοβο γραψε μας κανα παραξενο απο οσα εζησες στην γερμανια?ο λουφας που χαθηκε?

                Comment


                  Λοιπον εκανα μια απόπειρα να κάνω μια δοκιμή για να πάω σε εστιατόριο . παίρνω τηλ και και το σηκώνει ένας κύριος . αρχίζει να με ρωτάει διαφορά πράγματα και εκεί που ρωτάει τ. Ξέρω να κάνω και πόσα χρόνια εργάζομα. Χάνεται το σήμα και του λέω δεν σε ακούω καλα δεν θα έχεις μάλλον σήμα γιατί εγώ είδα το κινητό και είχα φουλ σήμα ενώ Αυτός όταν τον ρώτησα που είσαι μου είπε στην κεΛΑ στο υπόγειο δηλαδή. Έπειτα του λέω ότι μάλλον δεν πιάνει εκεί σήμα και καλά θα ήταν να βγει επάνω και γυρίζει μου λέει ξέρεις από που σου μιλάω ίσα ίσα τον άκουγα λέω από που μου λέει από το iPhone. 5s και μου λέει εσύ δεν έχεις σήμα γιατί εγώ το πήρα 800 ευρώ το κινητό .εκείνη την στιγμή πέρασε ένας υπάλληλο. Από. Δίπλα του και κάτι έκανε δεν κατάλαβα τι το Μον που άκουσα ήταν να τον βρίζει με όσες λέξεις και βρισιέ. Ήξερε τον στόλισε κανονικ. Άντε τώρα εγώ να πάω σε αυτόν από Λειψία ήταν -απλά Κάνουν ότι γουστάρουν γιατί υπάρχει προσωπικ μπόλικο .

                  Comment


                    Και δε του ελεγες να το κανει υποθετο το ρημαδι του;

                    Comment


                      Εδώ είμαι παιδιά και διαβάζω ξανά και ξανά τις περιπέτειες και τις απορείες πολλών.. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να γράψω, δεν υπάρχει κάτι άλλο να μοιραστώ. Το πήρα πια απόφαση οτι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Δεν μπορούμε γιατί δεν έχουμε τη βοήθεια απο εκείνους που μπορούν να μας "ανοίξουν τα μάτια".. Πρόσφατα έφτασα σε σημείο να αρπάξω κάποιον απ το λαιμό. Παραλίγο να καταστρέψω τη ζωή μου αλλά και της γυναίκας μου.. Αξίζει; Όχι.. Κρατάτε γερά.. Έρχονται και καλύτερες μέρες.

                      Comment


                        Σύντομα κοντά σας

                        Comment


                          Αν ήταν από αυτούς τούς γνωστούς ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ πολύ καλά τον έκανες τον ξεφτίλα!

                          Comment


                            Originally posted by loufas View Post
                            Σύντομα κοντά σας
                            Περιμενουμε νεα σου φιλος.που βρισκεσαι?γραψτα ολα αναλυτικα με τον τροπο που εσυ ξερεις

                            Comment


                              Originally posted by lenovo2015 View Post
                              Λοιπον εκανα μια απόπειρα να κάνω μια δοκιμή για να πάω σε εστιατόριο . παίρνω τηλ και και το σηκώνει ένας κύριος . αρχίζει να με ρωτάει διαφορά πράγματα και εκεί που ρωτάει τ. Ξέρω να κάνω και πόσα χρόνια εργάζομα. Χάνεται το σήμα και του λέω δεν σε ακούω καλα δεν θα έχεις μάλλον σήμα γιατί εγώ είδα το κινητό και είχα φουλ σήμα ενώ Αυτός όταν τον ρώτησα που είσαι μου είπε στην κεΛΑ στο υπόγειο δηλαδή. Έπειτα του λέω ότι μάλλον δεν πιάνει εκεί σήμα και καλά θα ήταν να βγει επάνω και γυρίζει μου λέει ξέρεις από που σου μιλάω ίσα ίσα τον άκουγα λέω από που μου λέει από το iPhone. 5s και μου λέει εσύ δεν έχεις σήμα γιατί εγώ το πήρα 800 ευρώ το κινητό .εκείνη την στιγμή πέρασε ένας υπάλληλο. Από. Δίπλα του και κάτι έκανε δεν κατάλαβα τι το Μον που άκουσα ήταν να τον βρίζει με όσες λέξεις και βρισιέ. Ήξερε τον στόλισε κανονικ. Άντε τώρα εγώ να πάω σε αυτόν από Λειψία ήταν -απλά Κάνουν ότι γουστάρουν γιατί υπάρχει προσωπικ μπόλικο .
                              Ξερεις κανεναν αλεκο μαγειρα που δουλευει λειψεια?απο θεσσαλονικη ειναι ψαχνω να τον βρω

                              Comment


                                Originally posted by ΠΑΓΟΥΡΑΣ View Post
                                Αν ήταν από αυτούς τούς γνωστούς ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ πολύ καλά τον έκανες τον ξεφτίλα!
                                Παπα πολυ καλα εκανες φιλαρακι μου.

                                Comment

                                Working...
                                X