Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελληνικά εστιατόρια - Προσωπικές ιστορίες

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Λουφα παλικαρι μου, εχω ταυτιστει μαζι σου. Αν και περιγραφεις ιστορια προ 4ετιας, ελπιζω πλεον να εισαι στην πολυθροναρα σου και να αναπολεις ευχαριστα, κι οχι στριμωγμενος σε μια κουτα νοβοπαν.Καλη συνεχεια!! το 81 κι εσυ ε;

    Comment


      Originally posted by DiD666 View Post
      Λουφα παλικαρι μου, εχω ταυτιστει μαζι σου. Αν και περιγραφεις ιστορια προ 4ετιας, ελπιζω πλεον να εισαι στην πολυθροναρα σου και να αναπολεις ευχαριστα, κι οχι στριμωγμενος σε μια κουτα νοβοπαν.Καλη συνεχεια!! το 81 κι εσυ ε;
      Καλησπέρα σε όλους! Όχι είμαι το 84 και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι σε μια κούτα απο νοβοπάν. Μέχρι πρίν λίγες μέρες όμως βρισκόμουν σε ένα υπόγειο χωρίς παράθυρο επί 2 μήνες.. Μη στεναχωριέστε για μένα! Το οτι υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ έστω και "απρόσωποι" που αφιερώνουν λίγα λεπτά για να "ακούσουν" αυτά που θέλω να ΦΩΝΑΞΩ αλλά δεν μπορώ, μου δίνει δύναμη όχι μόνο για να συνεχίσω να γράφω αλλά για να συνεχίσω να ζω.. Ευχαριστώ απ την καρδιά μου..

      Comment


        Originally posted by naskal View Post
        ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που καθομαι τοσες ωρες με ανοιχτο το λαπτοπ σ ενα συγκεκριμενο θεμα!απο τις 3 το μεσημερι που το ανακαλυψα,μεχρι και τωρα (που μολις τελειωσα το διαβασμα)...βλεπετε εχω και γιο και διαβασμα πολυ και δουλειες,σε καθε διαλλειμα καθομαι και διαβαζω..
        ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ εχω να πω,καλο κουραγιο ,αν και περασες πολλα..ευχομαι να ΜΗΝ εισαι Ελλαδα τωρα..και να ξερεις οτι περιμενουμε με αγωνια ποσος κοσμος τα νεα σου!!!
        Με όλο το σεβασμό, το νου σου στο παιδί.. Εμείς επιβιώσαμε. Έρχονται πιο δύσκολοι καιροί..

        Comment


          Originally posted by loufas View Post
          Καλησπέρα σε όλους! Όχι είμαι το 84 και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι σε μια κούτα απο νοβοπάν. Μέχρι πρίν λίγες μέρες όμως βρισκόμουν σε ένα υπόγειο χωρίς παράθυρο επί 2 μήνες.. Μη στεναχωριέστε για μένα! Το οτι υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ έστω και "απρόσωποι" που αφιερώνουν λίγα λεπτά για να "ακούσουν" αυτά που θέλω να ΦΩΝΑΞΩ αλλά δεν μπορώ, μου δίνει δύναμη όχι μόνο για να συνεχίσω να γράφω αλλά για να συνεχίσω να ζω.. Ευχαριστώ απ την καρδιά μου..
          Αφιερωμενο...(εμεις , σ ευχαριστουμε....)

          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Originally posted by loufas View Post
            Με όλο το σεβασμό, το νου σου στο παιδί.. Εμείς επιβιώσαμε. Έρχονται πιο δύσκολοι καιροί..
            Σημερα ,οι απαντησεις σου ,μου φερνουν τραγουδια ,στο μυαλο...οπότε κι αυτο...πολυαγαπημενο ...

            ''Υπερασπίσου το παιδί
            γιατί αν γλιτώσει το παιδί
            υπάρχει ελπίδα'' .....


            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              Σοφά λόγια..

              «Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο αποκλείεται να ξέρει τι πάει να πει να είσαι τίμιος και ειλικρινής και ταυτόχρονα παράνομος. Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο καλά θα κάνει να το βουλώνει όταν η κουβέντα φτάνει σε θέματα όπως η μοναξιά κι ανασφάλεια".

              Comment


                Originally posted by vertigo View Post
                Αφιερωμενο...(εμεις , σ ευχαριστουμε....)

                Δεν έχω λόγια..

                Comment


                  Originally posted by loufas View Post
                  Σοφά λόγια..

                  «Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο αποκλείεται να ξέρει τι πάει να πει να είσαι τίμιος και ειλικρινής και ταυτόχρονα παράνομος. Όποιος δεν έχει ζήσει στο πεζοδρόμιο καλά θα κάνει να το βουλώνει όταν η κουβέντα φτάνει σε θέματα όπως η μοναξιά κι ανασφάλεια".
                  Γι αυτό επέλεξα και το video ,που ειχε τα σοφά λογια του Παυλου Σιδηροπουλου , στην εισαγωγη....Προβληματιστηκα ,μεταξυ αυτού και ενος άλλου ,που τραγουδαει και παίζει ακουστική κιθαρα, ο πριγκιπας της Ελληνικής ροκ, απ την ταινία '' ο Ασυμβίβαστος '' ....και το αγαπω πολύ...αλλά επέλεξα ,τελικα, αυτο που σου ανεβασα...
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Originally posted by loufas View Post
                    Δεν έχω λόγια..
                    Τα ειπε όλα ο Ακης Πάνου... (Ετσι ,για να δινουμε τα ευσημα και στον στιχουργο-συνθετη.....γιατί συνηθως ,την δοξα ,την παιρνει ο ερμηνευτης...Και ο Ακης Πάνου ,ειναι απ τις μεγαλυτερες μορφες του Ελληνικου πενταγράμμου...)
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      Originally posted by loufas View Post
                      Με όλο το σεβασμό, το νου σου στο παιδί.. Εμείς επιβιώσαμε. Έρχονται πιο δύσκολοι καιροί..


                      μαλλον το παρεξηγησες!!!απο τις 3 ηταν ανοιχτο το λαπτοπ και διαβαζαμε με το γιο μου τα μαθηματα του.σε καθε διαλλειμα μας ομως καθομουν και διαβαζα τη συνεχεια απο τα δικα σου!!!δεν ημουν κολλημενη εδω τοσες ωρες βρε!!!
                      κανενα νεο δεν εχουμε????
                      Happiness is not something ready made. It comes from your own actions.
                      Dalai Lama

                      Comment


                        τι εγεινε τελικα με την Πολιτσαι ?

                        Comment


                          loufas είσαι καταπληκτικός...! Πρέπει να το εκμεταλεύτεις..! Περιμένουμε την συνέχεια..! Η "μικρή" πως είναι;
                          Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

                          Comment


                            φιλε loufa εισαι απιστευτος,απιστευτη κ η ιστορια σου.ξυπνησα στις 1.30 το βραδυ για το γαλα του μικρου κ ειναι 4.30 κ μολις διαβασα κ το τελευταιο post σου.μου αρεσε πολυ το love story γιατι εζησα κατι αντιστοιχο κ πλεον ειναι η γυναικα μου.

                            Comment


                              Originally posted by loufas View Post
                              Καλησπέρα σε όλους! Όχι είμαι το 84 και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είμαι σε μια κούτα απο νοβοπάν.

                              Μέχρι πρίν λίγες μέρες όμως βρισκόμουν σε ένα υπόγειο χωρίς παράθυρο επί 2 μήνες.. Μη στεναχωριέστε για μένα!

                              Το οτι υπάρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ έστω και "απρόσωποι" που αφιερώνουν λίγα λεπτά για να "ακούσουν" αυτά που θέλω να ΦΩΝΑΞΩ αλλά δεν μπορώ, μου δίνει δύναμη όχι μόνο για να συνεχίσω να γράφω αλλά για να συνεχίσω να ζω.. Ευχαριστώ απ την καρδιά μου..


                              Να θυμάσαι... Ο βρεγμένος δεν φοβάται την βροχή...!!! κ pantamazi_
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment


                                Τι έγινε τελικά με τον Λούφα ρε παιδιά? Έμεινε εκεί που τον σταμάτησε η αστυνομία

                                Comment

                                Working...
                                X