Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - PATOUSIS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Καλό ταξίδι και καλή αρχή στη νέα σου ζωή. Ζήσαμε και εμείς τα ίδια συναισθήματα. Το δύσκολο κομμάτι είναι μέχρι να μπεις στο αεροπλάνο. Μετά το παίρνεις απόφαση και συνεχίζεις τη ζωή σου.

    Comment


      #32
      ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ !!

      αφιερωμενο σε ολους οσοι ειναι με την βαλιτσα στο χερι...
      αυτο το ακουγα οργισμενη τον τελευταιο καιρο στην πατριδα... ψαχνοντας λυσεις, οραμα, μια καλυτερη ΖΩΗ !!
      ΟΛΟΙ,ΑΡΓΑ 'Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ,ΜΟΛΙς ΣΤΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
      Θελει επιμονη και υπομονη......

      Manafest - Impossible lyrics - YouTube

      Comment


        #33
        KALO TAXIDI KAI KALH ARXH.

        Comment


          #34
          GOD MOVED TO AUSTRALIA AND HE DID NOT TAKE US WITH HIM

          Καλό ταξίδι. Ακόμα σε περιμένω..... θα τα πούμε κάτω.
          A journey of a thousand miles begins with a single step.

          Comment


            #35
            ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΑΤΟΥΣΗ
            ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ
            εύχομαστε απο καρδιάς να σου πάνε ολα δεξιά
            και όπως τα έχεις υπολογίσει
            aussie & w.australian


            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

            Comment


              #36
              More than well said!!!!

              Σου εύχομαι & εγώ καλό ταξίδι, καλή τύχη & καλή αντάμωση με τα "παιδιά" σου!!!!
              Αφού κατάφερες & έφτασες έως εδώ (όχι μόνο τη διαδικασία για Αυστραλία, αλλά όλη την παορεία της ζωής σου) πιστεύω θα τα καταφέρεςι & στην "τελευταία" πράξη του έργου...!!!
              Καλή συνέχεια.....
              Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

              Comment


                #37
                Βασιλη καλο ταξιδι, οσο γινεται πιο ξεκουραστο, και ειμαι σιγουρη πως τα γατακια και τα σκυλακια σου θα τα ξαναδεις συντομα! σε περιμενω!ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη!
                i don't do drugs, i am drugs!

                Comment


                  #38
                  Α ρε Βασιλη μ εκανες κ δακρισα. Καταλαβαινω τον πονο σου του αποχαιρετισμου. Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα και να ξαναανταμωσεις με τα ζωακια σου. Και συντομα μάλιστα.

                  Comment


                    #39
                    Εφτασα αισιως χτες απογευμα, και σημερα πρωι ξεκινα μια νεα ζωη...

                    Θα γραψω τα του ταξιδιου λιγο αργοτερα, τωρα χρειαζομαι λγες μερες προσανατολισμου...
                    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by patousis View Post
                      Εφτασα αισιως χτες απογευμα, και σημερα πρωι ξεκινα μια νεα ζωη...

                      Θα γραψω τα του ταξιδιου λιγο αργοτερα, τωρα χρειαζομαι λγες μερες προσανατολισμου...
                      ΜΠΡΑΒΟ!!!
                      “Nothing is forever”

                      Comment


                        #41
                        παντως οταν και εαν μαθεισ κατι σχετικα με την μεταφοράκαι (και εγκατάσταση) κατοικιδίων από Ελλάδα--> Αυστραλια παρακαλώ να μας ενημερωσεις. Ένας από τους λόγους που δεν κανω κινησεις για να φυγω εξωτερικό είναι οτι εχω 2 σκυλιά και 2 γάτες που δεν θελω να τα αφήσω πίσω μόνα τους. Κ έχω ακούσει οτι η μεταφορά ειδικά μεγαλόσωμων σκυλιών μπορει να στοιχίσει και 3500 Α$D (το ένα) για αυστραλία. Κ επίσης για να τα παρω ολά τα ζωα πρέπει να βρω δουλεια (καλή) για να νοικιάσω δικό μου σπίτι που να επιτρεπονται τόσα ζωα. Ελπίζω να βρεις εσυ μια καλη δουλειά ,σύντομα και να καταφέρεις να τα πάρεις ΟΛΑ μαζί σου...

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by chgiala View Post
                          παντως οταν και εαν μαθεισ κατι σχετικα με την μεταφοράκαι (και εγκατάσταση) κατοικιδίων από Ελλάδα--> Αυστραλια παρακαλώ να μας ενημερωσεις. Ένας από τους λόγους που δεν κανω κινησεις για να φυγω εξωτερικό είναι οτι εχω 2 σκυλιά και 2 γάτες που δεν θελω να τα αφήσω πίσω μόνα τους. Κ έχω ακούσει οτι η μεταφορά ειδικά μεγαλόσωμων σκυλιών μπορει να στοιχίσει και 3500 Α$D (το ένα) για αυστραλία. Κ επίσης για να τα παρω ολά τα ζωα πρέπει να βρω δουλεια (καλή) για να νοικιάσω δικό μου σπίτι που να επιτρεπονται τόσα ζωα. Ελπίζω να βρεις εσυ μια καλη δουλειά ,σύντομα και να καταφέρεις να τα πάρεις ΟΛΑ μαζί σου...
                          Καλημέρα chgiala.
                          Διάβασε εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...AF%CE%B1-2536/ έχει πολλές πληροφορίες για την μεταφορά κατοικίδιων από την Ελλάδα στην Αυστραλία.
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #43
                            Medicare ok
                            centerlink : μου ειπαν δεν εχω να κανω κατι εκει
                            τραπεζα οκ
                            τηλεφωνο οκ
                            Immigration Για κολημα της βιζα στο διαβατηριο (70 δολ) οκ

                            αυριο εχει αδεια οδηγησης , σπιτια.. Κι ισως αυτοκινητο να δω μερικα
                            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by patousis View Post
                              Medicare ok
                              centerlink : μου ειπαν δεν εχω να κανω κατι εκει
                              τραπεζα οκ
                              τηλεφωνο οκ
                              Immigration Για κολημα της βιζα στο διαβατηριο (70 δολ) οκ

                              αυριο εχει αδεια οδηγησης , σπιτια.. Κι ισως αυτοκινητο να δω μερικα
                              Αν ήσουν μετανάστης που μόλις έφτασε στην Ελλάδα αναρωτίεμαι πόσο διαφορετική θα ήταν η λίστα σου!

                              Centrelink μαλλον μόνο αν εχεις παιδια, χρειάζεσαι childcare κλπ-κλπ, έτσι και αλλιώς όμως μπορεί να σου ζητήσουν να δώσεις ένα income estimate...

                              Γιατί κόλλησες τη βίζα στο διαβατήριο? Που το άκουσες αυτό?
                              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by leyteris77 View Post
                                Αν ήσουν μετανάστης που μόλις έφτασε στην Ελλάδα αναρωτίεμαι πόσο διαφορετική θα ήταν η λίστα σου!

                                Centrelink μαλλον μόνο αν εχεις παιδια, χρειάζεσαι childcare κλπ-κλπ, έτσι και αλλιώς όμως μπορεί να σου ζητήσουν να δώσεις ένα income estimate...

                                Γιατί κόλλησες τη βίζα στο διαβατήριο? Που το άκουσες αυτό?
                                Ειναι μια πρακτικη ευκολια, αντι να κουβαλαω μαζι μου αντιγραφο της Visa σε Α4.
                                Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                                Comment

                                Working...
                                X