Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ SOS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ SOS

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ? ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΣΤΟ ΑΜΒΟΥΡΓΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΔΙΟΤΙ Ο ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ, ΕΧΩ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ, ΕΧΩ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ, ΔΥΟ ΠΤΥΧΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΩΣ ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΑ ΤΑΪΛΑΝΔΕΖΙΚΑ. PLEASE HELP ME!

    #2
    kalispera ling.. logkika prepei na pas se eteries daneismou prosopikou, ala eksartate ti dhuleia theleis na kaneis, giati ama einai kai theleis na dhulepseis sto posto pou exeis spoudhasei, tote prepei na gnoriseis arketa kala germanika, alios mporeis na dhulepseis opoudhipote, kai paralila na kaneis tin germaniki glossa, kai tote tha sou xrisnimevsoune kai ta dhiplomata sou

    Comment


      #3
      Δεν εχω προβλημα, μπορω να δουλεψω οπουδηποτε. Τοσα χρονια στην Ελλαδα αυτο κανω. Απλα δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο ειναι ευκολο να βρω δουλεια....

      Comment


        #4
        eykolo dhen einai ala oute kai dhyskolo, yparxoun firmes pou enoikiazoun prosopiko, psakse sto ambourgo genikotera, kai klise ena rantevou, kane tin synenteyksi agllika pou elpizo na kseroune, kai apo ekei kai pera apla perimeneis mexri na se paroune... elpizo oti tha mporeseis kati na vreis, ii ektos ama ksereis kai tin glossa sou, kai psakseis se diafora tailantezika restorant , pou stin germania yparxoun apeira

        Comment


          #5
          βασικα απο τη στιγμη που ειναι ο αρραβωνιαστικος σου εκει δεν εχεις ιδιαιτερο προβλημα. υποθετω οτι εχεις ελληνικη υπηκοοτητα οποτε δεν χρειαζεσαι και βιζα η αδεια παραμονης.
          σχετικα με την ευρεση εργασιας αφου πας τον αλλο μηνα πανω εχεις καποιο σχετικα ελευθερο χρονο για να μελετησεις λιγο γερμανικα. εστω και 1 μηνα να κανεις ειναι υπερ σου. εχει παρα πολλα Online δωρεαν μαθηματα για να ριξεις μια ματια. ενα απο τα βασικα για γερμανια (απο οσο ακουω δλδ) ειναι να εχεις καποιον γνωστο να σε φιλοξενησει. απο εκει και περα ολα ερχονται πολυ πιο ευκολα.

          Comment


            #6
            Απορεια, αμα κανουμε εναν πολιτικο γαμο παιζει να βρω πιο ευκολα δουλεια μεσω ΟΕΑΔ?

            Comment


              #7
              θα σε γελασω....

              Comment


                #8
                Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδια.

                Comment


                  #9
                  Θα διαφωνησω με την φιλη veronica.αποφυγε αν μπορεσεις τις εταιριες δανεισμου διοτι τα χρημτα που σου δινουν ειναι πολυ λιγα.Με πτυχια πληροφορικης μπορεις να βρεις δουλεια κ χωρις γερμανικα κ μαλιστα καλοπληρωμενες.Εξαρταται φυσικα τι ειδους ακριβως πτυχια εννοεις κ επανω σε τι εχεις εξειδικευτει.Γενικα οτι εχει να κανει με IT ειναι πιο ευκολο για να βρεις δουλεια κ πληρωνουν αρκετα καλα.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Panos2080 View Post
                    Θα διαφωνησω με την φιλη veronica.αποφυγε αν μπορεσεις τις εταιριες δανεισμου διοτι τα χρημτα που σου δινουν ειναι πολυ λιγα.Με πτυχια πληροφορικης μπορεις να βρεις δουλεια κ χωρις γερμανικα κ μαλιστα καλοπληρωμενες.Εξαρταται φυσικα τι ειδους ακριβως πτυχια εννοεις κ επανω σε τι εχεις εξειδικευτει.Γενικα οτι εχει να κανει με IT ειναι πιο ευκολο για να βρεις δουλεια κ πληρωνουν αρκετα καλα.
                    Εχω ενα πτυχιο ως προγραμματηστρια απο ΙΕΚ και το ECDL, αλλα δεν εχω ιδεα αν πιανει τιποτα, γιατι Ελλαδα δεν βρηκα τιποτα αλλο εκτοσ απο σερβιτορα (και δεν πληρωνουν καλα πια σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια).

                    Comment


                      #11
                      Δεν ξέρω το επίπεδο του προγραμματισμού σου και αν το έχεις εξασκήσει, αλλά για να βρεις δουλειά σαν προγραμματίστρια στη Γερμανία, θα πρέπει να έχει πολύ καλά προσόντα και αρκετά μεγάλη εμπειρία.Κατά την άποψη μου, θα πρέπει να στραφείς σε «εισαγωγικού» τύπου δουλειές που θα σε βάλουν στην αγορά και θα μπορέσεις να προσαρμοστείς καλύτερα στην κουλτούρα και τις συνθήκες εργασίας της Γερμανίας.

                      Καλή επιτυχία.
                      Tα πάντα ρει. - Ηράκλειτος.

                      Comment


                        #12
                        koitakse se afto to link!poies akrivws glwsses programtismou kai se ti epipedo gnwrizeis?exeis kapio portfolio?
                        Jobs & Projekte: topBase - das webbasierte Portal f

                        Comment


                          #13
                          Ισως τοτε θα επρεπε να κανεις κατι διαφορετικο στην αρχη οπως προτεινε ο Κλεανθης και συγρονως να καλλιεργησεις τις ικανοτητες σου στον προγραμματισμο διοτι κατα την γνωμη μου ειναι τομεας που αξιυει να επενδυσεις.

                          Comment


                            #14
                            kalispera se olous!! eimai 32 xronwn kai douleuw ta teleutaia 13 xronia ws bartender se mykono, santorini, kws kai voreia ellada.. exw apofasisei na metakomisw germania giati edw ellada pleon epiasa pato!! kserw polu kala agglika alla oxi germanika.. kai episis den exw kai kanenan na me filoksenisei stin germania.. ektos apo enan filo alla gia duo treis meres to polu.. exete kamia sumvouli?? euxaristw gia ton xrono sas..!!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by spiross31 View Post
                              kalispera se olous!! eimai 32 xronwn kai douleuw ta teleutaia 13 xronia ws bartender se mykono, santorini, kws kai voreia ellada.. exw apofasisei na metakomisw germania giati edw ellada pleon epiasa pato!! kserw polu kala agglika alla oxi germanika.. kai episis den exw kai kanenan na me filoksenisei stin germania.. ektos apo enan filo alla gia duo treis meres to polu.. exete kamia sumvouli?? euxaristw gia ton xrono sas..!!
                              Γιατί δεν πάς Αγγλία...?...
                              "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                              Comment

                              Working...
                              X