Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκμάθηση Γερμανικών (και όχι μόνο).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    ευχαριστουμε!
    Originally posted by AlexBez View Post
    Εγώ αναφέρομε στο Deutsche Grammatik und Syntax, απο τον συγγραφέα Σπύρο Κουκίδη.... Τα λέει ΟΛΑ, τόσο πολύ κατανοητά.... Ξεκινάει απο επίπεδο Α1 και σε φτάνει στο C1.
    Εμένα μου το έκανε δώρο η νύφη μου, και μετά το πρότεινα σε 2 Έλληνες στο VHS, και ακόμη και τώρα μου λένε για το πόσο πολύ τους βοήθησε....

    Comment


      #17
      Έχω αγοράσει και την Γραμματική και το βιβλίο ασκήσεων του Κουκίδη !

      Είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και το συστήνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.

      Comment


        #18
        ευχαριστω πολυ!!! συντομα θα ερθει γνωστος μου απο Ελλαδα και λεω να το παραγγειλω.οπως και να εχει εφοσον η εξηγηση ειναι στα ελληνικα μονο να σε βοηθησει μπορει!!! επισης εχθες ανακαλυψα τυχαια αυτο το site , μπορειτε να ριξετε μια ματια, 3000 μέρες: Μαθήματα Γερμανικών μέσω του Διαδικτύου. ανακαλυψα οτι υπαρχει και άλλη σειρα της dw αλλα σαν την πρωτη δεν νομιζω να ειναι...

        Comment


          #19
          ευχαριστω πολυ!!! συντομα θα ερθει γνωστος μου απο Ελλαδα και λεω να το παραγγειλω.οπως και να εχει εφοσον η εξηγηση ειναι στα ελληνικα μονο να σε βοηθησει μπορει!!! επισης εχθες ανακαλυψα τυχαια αυτο το site , μπορειτε να ριξετε μια ματια, 3000 μέρες: Μαθήματα Γερμανικών μέσω του Διαδικτύου. ανακαλυψα οτι υπαρχει και άλλη σειρα της dw αλλα σαν την πρωτη δεν νομιζω να ειναι...

          Comment


            #20
            παιδια συγνωμη καποια βλακει εκανα και το ξαναστειλα... sorry

            Comment


              #21
              Originally posted by Blacktulip View Post
              παιδια συγνωμη καποια βλακει εκανα και το ξαναστειλα... sorry
              ΩΧ νομίζω για το λάθος που έκανες οι admin θα σε σβήσουν για πάντα από το φόρουμ.... Πράγματι λυπάμαι πολύ για αυτή την κατάληξη....

              Ά! Μόνο πληροφοριακά και εάν σας βολεύει, βιβλία, μπορείτε να το παραγγείλεται και απο το Amazon.com.... Μάλιστα για Γερμανία σε πολλά έχει δωρεάν αποστολή στο σπίτι.....
              Versucht macht Glück

              Comment


                #22
                kalispera se oloys thelo na sas kano kapoies erotiseis kai an mporeite na me voithisete ...eimaste dio zeygaria to ena zeygari einai apo tin albania o enas apo toys dio exei karta omogenoys taytotita kai diabatirio mporei na taxidecei kai na ergastei sthn germania?episis thelo na rotiso gia sxoleio prepei na plirosoyme kapoia didakra ?

                Comment


                  #23
                  Dimpas, έχω πάρει και εγώ τις ασκήσεις του, αλλα δεν έχω πάρει τις λύσεις των ασκήσεων.... (Πίστευα οτι θα ήταν μέσα)

                  Μήπως κατα τύχη έχεις τις λυσεις??
                  Versucht macht Glück

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Dimpas View Post
                    Έχω αγοράσει και την Γραμματική και το βιβλίο ασκήσεων του Κουκίδη !

                    Είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και το συστήνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.
                    Του μας το ειχαν συστησει στο φροντιστηριο που πηγαινα γερμανικα. Αλλα δεν ειχα την τιμη να συνεχισω. (μεγαλα λαμογια)

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by AlexBez View Post
                      Dimpas, έχω πάρει και εγώ τις ασκήσεις του, αλλα δεν έχω πάρει τις λύσεις των ασκήσεων.... (Πίστευα οτι θα ήταν μέσα)

                      Μήπως κατα τύχη έχεις τις λυσεις??
                      όχι φίλε !

                      Comment


                        #26
                        Αυτή η linguaphone πολύ ακριβή δεν είναι ρε παιδιά...600ευρώ το πακέτο. Αξίζει τον κόπο είναι μούφα?
                        Originally posted by Blacktulip View Post
                        καλησπερα μπηκα στο Livemocha δεν εχει εξηγηση στα ελληνικα? τουλαχιστον εγω δεν μπορουσα να το βρω!ενα άλλο καλο και ανεξοδο εργαλειο, ειναι της deutchewelle (deutch warum nicht) εχει διαλογο εξηγηση στα ελληνικα, ακουστικο υλικο, γραμματικη, και ασκησεις το διαβαζει ο συζυγος μου και τον βοηθαει αρκετα, η λιγκουαφον παρολο που λεει οτι σε εννια εβδομαδες μιλας και καταλαβαινεις, την γραμματικη δεν την καταλαβαινεις, εγω παλι αγορασα τα βιβλια που κανουν εδω στα σχολεια των μεταναστων ειναι ευκολα καταλαβαινεις αρκετα, γιατι εχει εικονες, εχει ασκησεις, και cd, και στοιχιζει 15 το βιβλιο.

                        Comment


                          #27
                          καλε τι λες? ποια 600 ευρω 50 ευρω την πηρα αυτην που διαφημιζει η τηλ. κοιτα καλη ειναι γιατι ακους γερμανικα απο το cd αλλα την γραμματικη που εχει εγω απο εκει δεν μπορω να την καταλαβω...δεν στην εξηγει...

                          Comment


                            #28
                            Ζήτησα το δωρεάν ντεμο που διαφημίζει στο site και να μου βγάλει μια προσφορά για το πακέτο και μου είπε 550ευρώ από 880 υποτίθεται μου εκανε και εκπτωση και λέει ότι περιλαμβάνει πλήρη μέθοδο 2 σταδίων2013-04-30 17.41.10.jpg. Εσένα με το 50αρικο τι σου στείλανε?

                            Comment


                              #29
                              9 βιβλια με 9 cd το καθε βιβλιο εχει διαλογους για διαφορα θεματα ασκησεις λεξιλογιο, και αν δεν μεινεις ευχαριστημενος εχασες μονο 50 ευρω και κρατα τα 600 μη σου χρειαστουν καπου αλλου, (γνωμη μου) ειναι καλο απλα για εμενα η γραμματικη του δεν ειναι αυτη που με καλυπτει να ομως οταν σου εξηγει ολη την προταση και γιατι την αναφερει στο κειμενο μια εννοια την παιρνεις.

                              Comment


                                #30
                                Αυτό που περιγράφεις καλό ακούγεται έχεις δίκιο αλλά πως λέγεται το πακέτο πως το ζήτησες?Σε ρωτάω γιατί εχω μιλήσει με αυτούς και μου λένε μόνο για αυτό που ανέφερα παραπάνω.

                                Comment

                                Working...
                                X