Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκμάθηση Γερμανικών (και όχι μόνο).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    παρε στο τηλ. 801 801 2004 linguaphone εκδοτικη πεδιο της victory media SA εχει πακετα για ολες τις γλωσσες !!!

    Comment


      #32
      ειναι αυτο που γραφει πανω στο βιβλιο οτι σε 9 εβδομαδες θα μιλατε και θα καταλαβαινετε Γερμανικα

      Comment


        #33
        Μηπως εσυ αναφερεσαι στη Roseta Stone?Ειναι προγραμμα παλι με οπτικοακουστικο υλικο,αλλα αρκετα ακριβο.Για ολα τα σταδια κανει περιπου οσο ανεφερες.
        H linguaphone ειναι πιο οικονομικη λυση,οπως τα λεει η Blacktulip
        Originally posted by AlexanderGr View Post
        Αυτό που περιγράφεις καλό ακούγεται έχεις δίκιο αλλά πως λέγεται το πακέτο πως το ζήτησες?Σε ρωτάω γιατί εχω μιλήσει με αυτούς και μου λένε μόνο για αυτό που ανέφερα παραπάνω.

        Comment


          #34
          Όχι Βάσω για την linguaphone λέω αν δεις και την φωτογραφiα που ανέβασα είναι η προσφορά που μου έστειλε η linguaphone θα το ψάξω πάντως όπως είπε η Blacktulip με τα 50ευρώ.Για αρχή παντως παρήγγειλα το βιβλίο απο το book2 που αναφέρθηκε παραπανω με 10 ευρώ που έχει 100 μικρούς διαλόγους.

          Comment


            #35
            οποιος θελει το Rozetta Stone Για γερμανικα να μου στειλει...
            Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

            Comment


              #36
              kalimera kai kalo pasxa se olous.
              exei kataferei kaneis na kanei kati me to rozetta stone?
              to exei katevasei kaneis?

              Comment


                #37
                Λοιπον ενα πολυ καλο βιβλιο γερμανικης γραμματικης αναλυτικοτατο στα εξηγει και στα ελληνικα (βασικο...) μου το εφεραν απο ελλαδα ειναι το :SCHAUM 'S OUTLINE SERIES ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ELKE F. GSCHOSSMANN-HENDERSHOT περιεχει θεωρια και 401 ασκησεις με απαντησεις. ΕΣΠΙ, ΑΘΗΝΑ ειναι σε κιτρινο χρωμα και στοιχιζει τιμη εκδοτη 15,02 απο το βιβλιοπωλειο παπασωτηριου (προς Θεου δεν κανω διαφημιση του βιβλιοπωλειου απλα το αναφερω για να διευκολυνω οσους ενδιαφερονται, μπορει να υπαρχει και σε άλλα...)το συγκεκριμενο ειναι καπου στο κεντρο της Αθηνας.

                Comment


                  #38
                  Originally posted by Blacktulip View Post
                  Λοιπον ενα πολυ καλο βιβλιο γερμανικης γραμματικης αναλυτικοτατο στα εξηγει και στα ελληνικα (βασικο...) μου το εφεραν απο ελλαδα ειναι το :SCHAUM 'S OUTLINE SERIES ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ELKE F. GSCHOSSMANN-HENDERSHOT περιεχει θεωρια και 401 ασκησεις με απαντησεις. ΕΣΠΙ, ΑΘΗΝΑ ειναι σε κιτρινο χρωμα και στοιχιζει τιμη εκδοτη 15,02 απο το βιβλιοπωλειο παπασωτηριου (προς Θεου δεν κανω διαφημιση του βιβλιοπωλειου απλα το αναφερω για να διευκολυνω οσους ενδιαφερονται, μπορει να υπαρχει και σε άλλα...)το συγκεκριμενο ειναι καπου στο κεντρο της Αθηνας.
                  Nai synfono einai arketa kalo opos omos kai polla alla....genika SCHAUM 'S OUTLINE exei poli kala vivlia se mathimatika kai pliroforiki alla fanike pos exei kai stis glosses

                  ΕΣΠΙ ΕΚΔΟΤΙΚΗ Ε.Π.Ε. - Schaum's Outline Series, Γερμανική Γραμματική
                  It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                  Comment


                    #39
                    αυτο ειναι κοσοφε και κατα την ταπεινη μου αποψη μαζι με μια μεθοδο γερμανικης μπορεις να κανεις πραγματικα πολυ καλη δουλεια.... ωρες και χρονο να εχεις για να ασχοληθεις!

                    Comment


                      #40
                      Η αλήθεια είναι όμως όταν δουλευεις παιδιά δεν έχεις την πολυτελεια του χρόνου. όντως μπορείς αλλα θελει πολύ δουλεια και να εχεις πολυ χρόνο

                      Comment


                        #41
                        Λοιπόν, έχω τσεκάρει λιγκουαφόν και τώρα μελετάω με ροσέτα.
                        Παιδιά το αποτέλεσμα με ροσέτα είναι εντυπωσιακό!!!
                        Μην παρεξηγηθώ ότι διαφημίζω παρακαλώ πολύ!!!!!!!!!!
                        Σου τα βάζει στο κεφάλι θες δε θες.Απλά μεν, σαν να είσαι στο νηπιαγωγείο,
                        αν όμως δεν έχει κάποιος λεφτά να πάει σε φροντιστήριο όπως εγώ, είναι πολύ καλή λυση για ξεκίνημα!!!!!!!
                        Σε 1 βδομάδα καταλαβαίνω ήδη 5 πράματα, απλά χρειάζεται θέληση & επιμονή σαν τη ζωή που ζουμε!!!!!!
                        Όποιος θέλει βοήθεια με εγκατάσταση κλπ ας το πει.

                        Comment


                          #42
                          Blacktulip δεν έχουμε κανένα λινκ να το βλέπαμε σαν pdf ; Με ενδιαφέρει πολύ.
                          Ότι βιβλία έχω βρει μεταφράζουν στα αγγλικά και καταντάει αηδία, σκέφτεσαι γερμανικά το μεταφράζεις αγγλικά και στα ελληνικά μένουν κενά στο τέλος !!!

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by Μανος View Post
                            Blacktulip δεν έχουμε κανένα λινκ να το βλέπαμε σαν pdf ; Με ενδιαφέρει πολύ.
                            Ότι βιβλία έχω βρει μεταφράζουν στα αγγλικά και καταντάει αηδία, σκέφτεσαι γερμανικά το μεταφράζεις αγγλικά και στα ελληνικά μένουν κενά στο τέλος !!!
                            για ποιο μιλας για την deutsche welle???

                            Comment


                              #44
                              αναφέρομαι στο βιβλίο απ'το γνωστό βιβλιοπωλείο .....

                              Comment


                                #45
                                δυστυχως δεν ξερω αν υπαρχει καποιο λινκ, ομως εμενα προσωπικα με βοηθαει πολυ γιατι όλα στα αναλυει στα ελληνικα, ακομα και τροπο να ξεχωρισεις π.χ. τα αρσενικα ουσιαστικα τα ουδετερα, τα θηλυκα, και δεν νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβο 15ευρω βεβαια σε συγκριση με ροσετα δεν ξερω, πηγαινε μια βολτα στο βιβλιοπωλειο το πολυ πολυ και ριξε μια ματια στο συγκεκριμενο βιβλιο (γνωμη μου ειναι καλο!!)

                                Comment

                                Working...
                                X