Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλημέρα σ' όλα τα πατριωτάκια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημέρα σ' όλα τα πατριωτάκια

    Καλημέρα σ' όλους όπου κι αν βρίσκεστε! Είμαι η Νικόλ και καθ΄ότι σκεφτόμαστε με την οικογένειά μου να πάρουμε το δρόμο της... ξενιτιάς, βρήκα το σάιτ σας άκρως ενδιάφερον! Συγχαρητήρια σ' όλους σας για την τόσο καλή προσπάθεια!

    #2
    Καλώς ήρθες Νικόλ

    Comment


      #3
      Καλώς ήρθες στην παρέα. Για που με το καλό σκέφτεσαι Νικόλ?
      A journey of a thousand miles begins with a single step.

      Comment


        #4
        Originally posted by nim. View Post
        Καλημέρα σ' όλους όπου κι αν βρίσκεστε! Είμαι η Νικόλ
        Καλησπέρα Νικόλ κ καλώς ήρθες στην παρέα μας
        Καλή τύχη κ κ εμείς pantamazi_
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          #5
          Καλως ηρθες Νικολ και καλη τυχη
          “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

          Comment


            #6
            Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την υποδοχή! Οσον αφορά το που σκέφτομαι να μεταναστεύσω, η Γερμανία είναι η πρώτη στη λίστα επιλογής μου, επειδή ξέρω (μέτρια) πλέον γερμανικά - επiπέδου mittelstufe. Εζησα εκεί κατά την παιδική μου ηλικία. Ε, υποθέτω είναι ένα προσόν για αρχή... Το θέμα είναι ότι δεν έχω κάποιον γνωστό εκεί και από αγγελίες κλπ. δεν έχω βρει κάτι ακόμη. Βασική δε προϋπόθεση είναι να υπάρχει και ελληνικό σχολείο στην περιοχή διότι ο γιός μου - που είναι 12 - δεν ξέρει γερμανικα, φυσικά δεν αποκλείω καμιά αλλη ευρωπαϊκή χώρα, δουλειά να βρούμε είναι το ζητούμενο.

            Comment


              #7
              καλημερα νικολ και απο εμενα καλως ηρθες και ευχομαι να τα βρεις οπως θελεις!!! για οποιαδηποτε πληροφορια μπορω να δωσω ευχαριστως!!!

              Comment

              Working...
              X