Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γεια σας!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γεια σας!!!

    Καλησπέρα.

    Το όνομά μου είναι Λία και μένω σε νησί. Έχω Αυστραλιανή υπηκοότητα και πρόσφατα αποφάσισα να επιστρέψω στην Αυστραλία όπου μένει η μητέρα μου με τον αδερφό μου. Είναι δύσκολη απόφαση μιας και αγαπώ πολύ τον τόπο μου αλλά πλέον οι επιλογές μου είναι λιγοστές, όπως φαντάζομαι είναι για πολλούς.

    Έχω 2 σκύλους και μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα, αποφάσισα να τους πάρω μαζί μου ενώ είχα σκεφτεί να τους βρω νέα οικογένεια διότι είναι τρελά τα λεφτά για να τους πάρω μαζί. Αλλά είναι οικογένειά μου (οι 3 μας είμαστε) και έχω δουλέψει πολύ μαζί τους για να τους αφήσω εδώ. Και ξέρω πως θα περάσουν και εκείνοι πολυ καλά εκεί αρκεί να ξεπεράσουμε όλη την χρονοβόρα διαδικασία του ταξιδιού τους.

    Καλή τύχη σε όλους έχουν φύγει από την Ελλάδα μας.

    #2
    Γεια σου Λια και καλως ηρθες στην παρεα μας

    Ευχομαι τα καλυτερα για σενα και την οικογενεια σου (και τα σκυλακια σου )

    Καλη επιτυχια και καλη δυναμηpantamazi_
    “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

    Comment


      #3
      tapis καλο ειναι η χαζομάρα σου να περιορίζεται τουλάχιστον στο τσατ και όχι στο φορουμ. Ολα εχουν και ενα όριο, γιατι οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι τρεχει με την περίπτωση σου και πραγματικα θα πάρεις ατομα στο λαιμό σου.

      Λια προσπάθησε να τα πάρεις μαζί σου. Φυσικα στο καργκο θα μπουνε 9αν ειναι μεγαλοσωμα) αλλα δε ξέρω αν υπάρχει περιορισμος στον αριθμο των σκύλων. Πρεπει να το ψάξεις καθε εταιρια εχει τους δικους της περιορισμους.

      Comment


        #4
        Συγγνώμη αλλά όταν έχεις σκύλο πρέπει να συνειδητοποιείς ότι έχεις υποχρεώσεις απέναντι σε ένα πανέξυπνο ον που έχει συναισθήματα πιο ειλικρινή από έναν άνθρωπο. Δεν το αφήνεις έτσι απλά πίσω. Κάπως έτσι έχει γεμίσει η Ελλάδα με σκυλιά αδέσποτα ή με σκυλιά που δεν έχουν κοινωνικοποιηθεί σωστά ή είναι αγχωμένα και συμπεριφέρονται επιθετικά.

        Λία, σωστά το λες, είναι οικογένεια. Θα ταλαιπωρηθούν λίγο και θα σε στριμώξει οικονομικά η μεταφορά τους αλλά αξίζει τον κόπο.

        Comment

        Working...
        X