Announcement

Collapse
No announcement yet.

Aνταπόκριση Αλκιόνη - Νοσηλεύτρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by αντρικος View Post
    Οικονομική κρίση....δεν τα βγάζουμε πέρα.....φόβος για το αύριο......τρια παιδιά.......τι θα γίνει;........ΦΛΑΣ!!!!.....μετανάστευση!!!...πως; που;......ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!!!!!.....πρεπει να ψάξω.....που;;;;; Partiotaki? τι είναι αυτό;.....αδρεναλίνη......η προσπάθεια στο φουλ......τα νεύρα τεντωμένα......πρέπει να αντέξουμε......IELTS......ερωτήσεις για λεπτομέριες.......απαντήσεις για ότι έχουμε μάθει.....φίλοι, σαν από πάντα, που δεν τους σφίξαμε το χέρι ποτέ....ξανά IELTS....ΤΙΙΙΙ;;;;;;; ΘΑ ΠΑΤΕ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ;;;;; ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ;;;;.....έφυγε ο πρώτος, εμείς πότε;....κάλο ταξίδι!!!!.....π_-_-στη IELTS θα σε σκίσω!!!ατέλειωτες ώρες πάνω στα βιβλία, σα τις πανελλήνιες, με καφέ και φρούτα μα και μισαωράκια στη γειτονιά του patriotaki...αρτικόλεξα που δεν θυμίζουν σε τίποτα τον ΟΑΕΔ το ΕΣΥ τον ΙΚΑ τον ΣΥΚΑ.....αγωνία αλλά και ένα πείσμα που σε κάνει να αναρωτιέσαι αν το χες και πριν....και να που έρχεται το πλήρωμα του χρόνου.....βήμα προς βήμα.....ο IELTS.....η αναγνωρίσεις βροχή....ΑΣΤΡΑΛΙΑ σου ρχομαι!!!!!!!!!!!



    Αλκιόνη μας ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ! Για τον αγώνα σου! Για το πείσμα σου! Για την επιτυχία σου!! Σας εύχομαι ότι καλύτερο, την πραγμάτωση των ονείρων σας για τηνοικογένιά σας!! Και πάλι ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!
    Ανδρέα πατριώτη, ευχομαι εκει που είσαι να βρήκες την Ιθάκη σου, σε ευχαριστω παρα πολυ για ολα, σε 9 σειρες καταφερες να δειξεις ολη την αγωνια, το αγχος, την αβεβαιοτητα και την προσπάθεια που έκανα όχι μονο εγώ αλλα και καποιοι άλλοι φαντάζομαι! και εσυ να εισαι καλα και που ξερεις μπορει καποια μερα να πινουμε καφε στην πλατεία ξερεις που λεω μπροστα απο την τράπεζα και να συζητάμε για όλα αυτα! ευχομαι πραγματικα το καλυτερο μεσα απο την καρδια μου για την οικογενεια σου!
    i don't do drugs, i am drugs!

    Comment


      #32
      Αλκιόνη εύχομαι τα καλύτερα. Θέλω να σε ρωτήσω για το IELTS. Από ποια βιβλία διάβασες? Θέλω να δώσω για το academic επειδή το ζητάνε στον αυστραλιανό σύλλογο κοινωνικών λειτουργών.

      Comment


        #33
        συγνωμη για την καθυστερηση της απαντησης μου αλλα ειχα το λαπιτοπι στον μαστορα! λοιπον απο βιβλια αγορασα το objective advanced tou campridge, και το εργασιων, ειχα εναν οδηγο απο το φροντιστηριο που εκανα, και common mistakes in ielts, το τελευταιο νομιζω πως λεγεται ετσι, αυτο το ειχα κατεβασει απο το ιντερνετ οπως και πολλά άλλα, αυτο το τελευταιο ψαξτο να το βρεις, ειναι μια βοηθεια σημαντικη, επισης ειχα αγορασει και πολλά λογοτεχνικα για να διαβαζω για να εμπλουτισω λεξιλογιο και να συνηθησει και η γλωσσα και το ματι! και σχεδον καθημερινα εκανα και απο ενα τεστ! ευχομαι καλη επιτυχία, σου λέω απο πείρας πως μπορει να ειναι λιγο δυσκολο αλλα δεν ειναι ακατόρθωτο!
        i don't do drugs, i am drugs!

        Comment


          #34
          Τελικα εχασα επεισοδια !!
          Πολλα Επεισοδια απο μια φιλη που ειχα την τυχη να συναντησω απο κοντα,και μαλιστα απο τους πρωτους στην πρωτη μας συναντηση στη Θεσσαλονικη!!!!
          Αλκιονη εισαι παραδειγμα προς μιμηση !!!Ολα τα εκανες αψογα και με τροπο που θα ζηλευε ακομα και ο Agoriani (sorry mate!!)!!!!!! Οχι μονο γιατι εδειξες υπομονη και επιμονη αλλα και γιατι καταφερες τοσα πολλα μεσα σε λιγο χρονο!!!!!
          Μπραβο σου εισαι παραδειγμα προς Μιμηση!!!!!
          Καλως να μας ερθεις λοιπον και ευχομαι απο δω και περα να μην εχεις την παραμικρη δυσκολια!!
          Οχι οτι θα σε εμποδισει ,Οχι !!Απλα γιατι το αξιζεις!!
          Μετο καλο λοιπον και να ανταμωσουμε γιατι οπως μου εγραψες και στην δικια μου ανταποκριση τι ειναι Αδελαϊδα-Μελβουρνη ,ενα τσιγαρο δρομος,αν και δεν καπνιζω!!!!!
          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

          Comment


            #35
            φίλε Σωτήρη σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια! δεν ξέρω εαν είμαι παράδειγμα προς μίμηση αλλά σίγουρα προσπάθησα να κάνω όσο πιο σταθερά βήματα μπορούσα για να διασφαλίσω την οικογενειά μου! όσο για το τσιγάρο και εγώ έχω 6 μήνες που το έκοψα, αλλά δε βαριέσαι η έκφραση παραμένει! αντε με το καλό να ανταμώσουμε ξανά, άλλωστε στην ζωή ποτέ μη λες ποτέ!
            i don't do drugs, i am drugs!

            Comment


              #36
              Κ Α Λ Ο Τ Α Ξ Ι Δ Ι ! ! ! ! !
              ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ DOWN UNDER!!!!

              Άρχισες & εσύ να μετράς το χρόνο ανάποδα!!!!

              Μια πολύ ευχάριστη αίσθηση για την ευχάριστη είδηση που έχεις σήμερα!!!!!
              & μια πικρία γτ όλο & περισσότεροι "την κάνετε" & όλο λλιγότεροι μένουμε πίσω...... :(
              Δεν πειράζει όμως.....ελπίζω ότι (αργά ή γρήγορα) θα έρθει & η σειρά μας!!!!!

              Φιλιά πολλά!!!! τα λέμε.....
              Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

              Comment


                #37
                alkioni εκανες πολυ καλα που εκοψες το τσιγαρο!!
                Επιμενω που εισαι παραδειγμα προς μιμηση γιατι ακολουθησες τον ποιο σωστο δρομο και δικαιωθηκες!!!!Οσο για την αποσταση,σιγουρα δεν θα ειναι προβλημα μετα τουλαχιστον τον πρωτο καιρο!!!
                Καλη ανταμωση λοιπον να εχουμε και οπως στ Θεσσαλονικη να βρεθουμε και εδω!!!
                θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                Comment


                  #38
                  Βασιλη σου ευχομαι να ερθεις οσο γινεται ποιο συντομα και εσυ εδω !!!!
                  Καλη Ανταμωση φιλε!!!!
                  θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                  Comment


                    #39
                    Εδω Ελ. Βενιζελος εδω Ελ. Βενιζελος. !!!


                    ΑΝΑΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ολες οι πτησεις προς Αυστραλια απο 1/7 εως 31/7 και ωρας 18.00 απογευματινης . Παρακαλουνται οι ενδιαφερομενοι οπως πεταξουν ΜΕΤΑ τις 31 /7 προς αποφυγην συνωστισμου..

                    Εκ της Διευθυνσεως..
                    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by patousis View Post
                      Εδω Ελ. Βενιζελος εδω Ελ. Βενιζελος. !!!


                      ΑΝΑΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ολες οι πτησεις προς Αυστραλια απο 1/7 εως 31/7 και ωρας 18.00 απογευματινης . Παρακαλουνται οι ενδιαφερομενοι οπως πεταξουν ΜΕΤΑ τις 31 /7 προς αποφυγην συνωστισμου..

                      Εκ της Διευθυνσεως..

                      EAT MY DUST!

                      χεχεχεχεχεχεχε!
                      i don't do drugs, i am drugs!

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by alkioni View Post

                        18/6/13, since today my family and I are officially Australian permanent residents! μετα απο πάρα πολλά συγνώμη για το μπέρδεμα που υπήρξε και το τεχνικό προβλημα που δημιουργήθηκε, επιτέλους σήμερα έλαβα και επίσημα το οκ για την βίζα! και εδώ ξεκινά η άνοιξη!

                        4 ΙΟΥΛΙΟΥ ημερομηνία που θα θυμάμαι για πολλά χρόνια!GOOD NIGHT GREECE- GOOD MORNING AUSTRALIA
                        Αστραλιαν θέλω κόκκινο χαλί και πυρσούς αναμμένους!
                        τζιμ φερε πολλά πακέτα χαρτομάντηλα γιατι η συγκίνηση θα είναι μεγάλη!
                        πατούσης σε έφαγα στη στροφή!
                        Μην βιάζεσαι, permanent resident θα γίνεις στις 5 Ιουλίου!!
                        Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                        Comment


                          #42
                          Alkioni !!!!!!!!!!!!!
                          Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          Καλο Ταξιδι και καλως να μας ορισεις!!!!!!!
                          Μπραβο!!!!!!!!!!!!
                          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

                          Comment


                            #43
                            Ommmmmmmmmmmmmmm
                            Ommmmmmmmmmmmmmmmmm
                            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                            Comment


                              #44
                              ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by sakisatz View Post
                                ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ
                                Σακη, ειμαι σιγουρη πως οσες δυσκολιες και να συναντησουμε στην αρχη, πραγματικα δεν θα το μετανιωσουμε! καλα να ειστε και πες την γυναικα σου πως ολα θα πανε καλα!
                                i don't do drugs, i am drugs!

                                Comment

                                Working...
                                X