Announcement

Collapse
No announcement yet.

καλησπερα απο Κωνσταντινουπολη

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    καλησπερα απο Κωνσταντινουπολη

    καλησπερα νεο μελος χαρηκα πολυ που ηρθα στην παρεα σας,
    λεγομαι Ρεββεκα ζω 4 χρονια στην Πολη.
    εχω μια κορουλα 2μιση χρονων,δεν ξερω αν γνωριζουν οι μαμαδες τις παρεας ειμαι διαχειρηστρια της ομαδας "ελληνιδες μαμαδες ανα τον κοσμο" στο facebook.

    #2
    Originally posted by rebi View Post
    καλησπερα νεο μελος χαρηκα πολυ που ηρθα στην παρεα σας,
    λεγομαι Ρεββεκα ζω 4 χρονια στην Πολη.
    εχω μια κορουλα 2μιση χρονων,δεν ξερω αν γνωριζουν οι μαμαδες τις παρεας ειμαι διαχειρηστρια της ομαδας "ελληνιδες μαμαδες ανα τον κοσμο" στο facebook.


    καλησπέρα ρεββέκα...παρ'ότι δεν είμαι μανούλα την ξέρω την ομάδα..είσαι τόσο τυχερή που είσαι στην Πόλη..πως βρέθηκες εκεί αλήθεια??ειναι εύκολη η ζωή εκεί;είναι τόσο περίεργο να είσαι ξένος στον τόπο σου και είμαι σίγουρη ότι και εσύ το βιώνεις εκεί..ολοι οι άλλοι είναι ξένοι σε χώματα που κανένας έλληνας δεν πάτησε ποτέ πριν...και όμως χάραξαν το δικό τους δρόμο..εκεί όμως είναι βαρύ το παρελθόν...μονο εκεί θα ζούσα χωρίς να νιώθω μακριά απ την πατρίδα μου...

    Comment


      #3
      Και εγω ζηλευω.... Τοσο πολυ που στο δρομο για Αυστραλια θα κανω σταση ενα βραδυ στην Πολη για μπακλαβαδακια
      Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

      Comment


        #4
        Γεια σου Ρεβέκκα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          #5
          Ρεββέκα καλωσόρισες στην παρέα μας !!!!! Εμείς γνωριζόμαστε και απο την ομάδα !!! Εχω την χαρά και την τιμή να είμαι μέλος !!!!
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #6
            καλημερα ρεββεκα και απο εμενα καλοσσωρισες, θα ηθελα να μαθω πως ειναι η ζωη εκει... Δυσκολευτηκες να προσαρμοστεις? οι ανθρωποι πως σε αμτιμετωπιζουν? ολα αυτα μπορεις να τα μοιραστεις μαζι μας μια και δεν υπαρχει αλλος που να εχει γραψει απο εκει...ομως περα απο όλα αυτα και μονο με την συναισθηματικη πλευρα του ανθρωπου νοιωθω οτι εισαι τυχερη που μενεις σε ενα τετοι μερος....
            την ομαδα στο facebook λυπαμαι που δεν την γνωριζα, συντομα θα σε γνωρισω και απο εκει.

            Comment


              #7
              Originally posted by Φιλόλογος σε κρίση View Post
              καλησπέρα ρεββέκα...παρ'ότι δεν είμαι μανούλα την ξέρω την ομάδα..είσαι τόσο τυχερή που είσαι στην Πόλη..πως βρέθηκες εκεί αλήθεια??ειναι εύκολη η ζωή εκεί;είναι τόσο περίεργο να είσαι ξένος στον τόπο σου και είμαι σίγουρη ότι και εσύ το βιώνεις εκεί..ολοι οι άλλοι είναι ξένοι σε χώματα που κανένας έλληνας δεν πάτησε ποτέ πριν...και όμως χάραξαν το δικό τους δρόμο..εκεί όμως είναι βαρύ το παρελθόν...μονο εκεί θα ζούσα χωρίς να νιώθω μακριά απ την πατρίδα μου...
              σ ευχαριστώ για το καλωσόρισμα,είναι οπως ακριβώς το λές,όχι τόσο για την ιστορία μας,αλλα για την τόση ομοιότητα με τους κατοίκους εδώ!!!!!εδώ βέβαια τον ελληνισμό τον συναντάς παντού!!!!!

              Comment


                #8
                Originally posted by ευανθια View Post
                Ρεββέκα καλωσόρισες στην παρέα μας !!!!! Εμείς γνωριζόμαστε και απο την ομάδα !!! Εχω την χαρά και την τιμή να είμαι μέλος !!!!
                σ ευχαριστώ πολύ,τιμή μου που σε γνώρισα.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Blacktulip View Post
                  καλημερα ρεββεκα και απο εμενα καλοσσωρισες, θα ηθελα να μαθω πως ειναι η ζωη εκει... Δυσκολευτηκες να προσαρμοστεις? οι ανθρωποι πως σε αμτιμετωπιζουν? ολα αυτα μπορεις να τα μοιραστεις μαζι μας μια και δεν υπαρχει αλλος που να εχει γραψει απο εκει...ομως περα απο όλα αυτα και μονο με την συναισθηματικη πλευρα του ανθρωπου νοιωθω οτι εισαι τυχερη που μενεις σε ενα τετοι μερος....
                  την ομαδα στο facebook λυπαμαι που δεν την γνωριζα, συντομα θα σε γνωρισω και απο εκει.
                  καλησπερα σ ευχαριστω,δυσκολευτηκα στην αρχη να προσαρμοστω γιατι περιμενα να αντικρισω κατι αλλο,γιατι ετσι με ειχαν μαθει απο μικρη...ημουν τρομοκρατημενη
                  ομως αυτο που συναντησα εδω πραγματικα δεν ειχε να κανει με οτι ηξερα εως τωρα,με αντιμετωπιζουν με αγαπη,ειναι φιλοτιμος λαος,ακουν ελληνας και φωναζουν "ελα γειτονα"με αντιμετωπιζουν ως μερος της ζωης τους,της χωρας τους και οχι σαν ξενη....
                  υπαρχουν πολυ ομορφες περιοχες,εγω ζω στο kadikoy ανατολικη πλευρα,πανεμορφα....
                  εχω τοσα να πω,δεν ξερω τι να πρωτο πω
                  ειμαι ακομα εδω και αυτο σημαινει πως ειμαι ευτυχισμενη.

                  Comment

                  Working...
                  X