Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τρόποι αποστολής οικοσυσκευών & ρούχων στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    οχι οικογενειακως....εγω κ ο αρραβωνιαστικος μου παμε!!ναι εχουμε πολλους συγγενεις κατω γτ η μαμα μου εχει γεννηθει κ μεγαλωσει εκει κ ειναι ολο τις το σοι ακομη!!εχει παει κ ο αδερφος μου μια τριετια τωρα κ ειπα να ακολουθησω κ εγω με τον συντροφο μου μαζι γτ ελλαδα ειναι σκουρα τα πραγματα!!κ μιας κ εχω την υπηκοοτητα ειπαμε να παμε αυστραλια για πιο ευκολα!!θα δειξει ομως....

    Comment


      #18
      Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες ολων εδω

      Εχω επικοινωνησι με την GOT εδω και αρκετο καιρο κ ακομη να απαντησουν στο μαιλ (με ερωτηση για τιμες, διαδικασια κτλ). Ειναι οντως αξιοπιστη εταιρεια;

      Επειδη εζησα στην Αυστραλια σε μικρη ηλικια και δε θυμαμαι. Μπορει καποιος να μου πει τι γινεται το χειμωνα; Χρειαζονται ολα αυτα τα μπουφαν και χοντρα πουλοβερ που χρησιμοποιουμε στην ελλαδα; Ξερω οτι το κρυο ειναι κατι σχετικο μια και η θερμοκρασια απο μονη της δε βοηθα. π.χ. εγω ειμαι σε νησι.. η θερμοκρασια οχι πολυ χαμηλη το χειμωνα αλλα το κρυο τσουχτερο για αυτο και ρωταω.

      Comment


        #19
        Originally posted by smara View Post
        Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες ολων εδω

        Εχω επικοινωνησι με την GOT εδω και αρκετο καιρο κ ακομη να απαντησουν στο μαιλ (με ερωτηση για τιμες, διαδικασια κτλ). Ειναι οντως αξιοπιστη εταιρεια;

        Επειδη εζησα στην Αυστραλια σε μικρη ηλικια και δε θυμαμαι. Μπορει καποιος να μου πει τι γινεται το χειμωνα; Χρειαζονται ολα αυτα τα μπουφαν και χοντρα πουλοβερ που χρησιμοποιουμε στην ελλαδα; Ξερω οτι το κρυο ειναι κατι σχετικο μια και η θερμοκρασια απο μονη της δε βοηθα. π.χ. εγω ειμαι σε νησι.. η θερμοκρασια οχι πολυ χαμηλη το χειμωνα αλλα το κρυο τσουχτερο για αυτο και ρωταω.
        Αυτο που ξερω εγκυρα ατομο δικο μου φερνει αυτην την περιοδο
        πραγματα με την G.O.T
        μήπως κοιτάς λάθος email
        27210 33633 τηλ επικοινωνιας
        και θα σε καθοδηγησουν στο αναλογο τμημα
        καλη επιτυχια
        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #20
          Γειά σου Smara !
          Εγώ όλα τά πράγματα με αυτούς τά έστειλα στήν Μελβούρνη χωρίς κάποιο πρόβλημα.
          Το τηλέφωνο Αθηνών : 210 4610659 Κερατσινι
          Τηλεφωνο Μελβουρνης :+610394573866 ATLANTIS στό Heildeberg, μιλάνε και Ελληνικά.
          Συνήθως κάνουν νά έρθουν 1 μήνα.
          Ελπιζω να σε βοήθησα !
          Σχετικά μέ το κρύο εδω στην Μελβούρνη δεν είναι καί τόσο πολύ. Αφού είσαι καί από νησί οι συνθήκες είναι περίπου ίδιες.....εκτός καί άν είσαι κρυουλίαρα !!!

          Comment


            #21
            Downunderers, έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την Chessmoving να μου πει εντυπώσεις;

            Ευχαριστώ.
            Keep calm because impossible is nothing.

            Comment


              #22
              Καλημερα εαν μπορειτε να μου πειτε τι γεινετε με τα πραγματα οταν θα ερθουν στο συδνευ θα με παρει τηλ το τελωνειο η μεταφορικη εταιρια?παρακαλω διαφωτηστε με.

              Comment


                #23
                Καλησπέρα σε όλους. Έχω βρει μεταφορική να μεταφέρω
                πράγματα στο Sydney 150 ευρώ το κυβικό. Μιλάμε για 4-5
                κυβικά. Μου είπαν από τη μεταφορική ότι νε συμφέρει καλύτερα
                αφού δε θα είναι πολλά τα πράγματα να κάνω εγώ τον εκτελέσιμο
                γιατί με συμφέρει καλύτερα. Ξέρει κάποιος πάνω κάτω
                τη διαδικασία και τι χαρτιά χρειάζεστε για να τον κάνω εγώ και
                πόσο περίπου στοιχίζει? Οι κούτες θα έχουν ρούχα παιχνίδια, τέτοια
                πράγματα. Ευχαριστώ!

                Comment


                  #24
                  Γεια σου Crete. Ανμπορεις να μας διαφωτισεις με ποια εταιρεια θα μεταφερεις πραγματα; Ακουγεται πολυ καλη τιμη τα 150€ γιατι και εγω στο ψαξιμο για μεταφορικες ειμαι.

                  Comment


                    #25
                    Θα γράψω αναλυτικά όλες τις τιμές και τις εταιρίες όταν πάρω προσφορά από όλες.
                    Απλά δε νομίζω να βολεύει τους περισσότερους γιατί είναι από Κρήτη.

                    Comment


                      #26
                      Ευχαριστώ. Κατάλαβα. Σίγουρα δεν θα με βολευει γιατί εγώ είμαι από βόρεια Ελλάδα. Thanks anyway.

                      Comment


                        #27
                        Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση οποίος μπορεί να δώσει τα φώτα του.
                        Θέλω να μεταφέρω το ψυγείο μου στην Αυστραλία (+ κάποιες κούτεςμε ρούχα και κουζινικα)
                        αλλά κάπου διάβασα ότι περνάνε όλα τα ψυγεία καραντίνα. Εκτός από καλό καθαρισμό πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Έχει κανείς ιδέα? Ευχαριστώ!

                        Comment


                          #28
                          Originally posted by Crete View Post
                          Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση οποίος μπορεί να δώσει τα φώτα του.
                          Θέλω να μεταφέρω το ψυγείο μου στην Αυστραλία (+ κάποιες κούτεςμε ρούχα και κουζινικα)
                          αλλά κάπου διάβασα ότι περνάνε όλα τα ψυγεία καραντίνα. Εκτός από καλό καθαρισμό πρέπει να κάνω κάτι άλλο? Έχει κανείς ιδέα? Ευχαριστώ!

                          Εγω που εφερα καταψύκτη δεν ειχα κανενα θεμα ,ουτε καποιοι φίλοι που εφεραν ψυγείο
                          καθαρισε μόνο καλά το λαστιχο γυρω-γυρω γενικός να είναι στεγνο
                          Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                          Comment


                            #29
                            Thanks Aussie!

                            Comment


                              #30
                              Καλημέρα/Καλησπέρα σε όλους. Επειδή έβγαλα τα μάτια μου στο διάβασμα αλλά δεν κατάφερα να φτάσω σε ένα συμπέρασμα μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει; Στις κούτες που θα μεταφέρουμε πράγματα πρέπει να γράψουμε αναλυτικά τι περιέχουν έτσι; Όταν βρε παιδιά λέμε αναλυτικά εννοούμε π.χ. Κούτα 1 παπούτσια ή π.χ. 3 ζευγάρια μπότες, 5 ζευγάρια αθλητικά κ.ο.κ. Δηλαδή για παράδειγμα αν πάρω 3 σετ πιατα και 25 ποτήρια θα πρέπει να γράψω και πόσα είναι και τι είναι το καθένα ή μόνο ότι η κούτα περιέχει πιάτα και ποτήρια; Επίσης παίζει ρόλο αν οι κούτες είναι μεγάλες και λίγες ή μικρές και πολλές; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

                              Comment

                              Working...
                              X