Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - AutolycusWolf

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Σου ευχομαι καλη επιτυχια στη νεα σου πατριδα...ο τολμων νικα ! κανε υπομονη τον πρωτο καιρο και σιγα σιγα ολα θα σιαξουν...ειναι πολυ συγκινητικο που τα πατριωτακια βοηθουν!καλη αρχη φιλε μου και καλη συνεχεια!

    Comment


      #32
      Originally posted by AutolycusWolf View Post
      02/10/2013
      Καλημέρα σε όλους. Δεν έχω πολλές ώρες που έφτασα. Είμαι μάλλον στεναχωρημένος αλλά θα δείξει. Για αρχή το μόνο που θα πω είναι να ακούτε ό,τι σας λέει ο Theo και να δίνετε πολύ μεγάλη βάση σ' αυτά. Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε εκείνον και τη γυναίκα του που με στήριξαν ψυχολογικά τις πρώτες ώρες στην Μελβούρνη και μου έδωσαν γλυκό για να έχω κάτι να φάω σήμερα το πρωί, myki card για να μετακινηθώ, οδικό χάρτη με τις συγκοινωνίες και κουβέρτα, αλλιώς θα το είχα δαγκώσει με το ψοφόκρυο που κάνει. Εμ κι εγώ που νόμιζα ότι θα είναι άνοιξη κι έφερα μόνο καλοκαιρινή κουβερτούλα...

      Τα άλλα αργότερα γιατί ακόμα να εγκλιματιστώ πλήρως. Απλώς ν' ακούτε και να διαβάζετε τον Theo και τους άλλους mods εδώ, πριν πάρετε την πολύ μεγάλη απόφαση να ξεσπιτωθήτε κι έρθετε στην άλλη άκρη του κόσμου!
      καλώς ήρθες στην όμορφη Μελβούρνη,εύχομαι να σου πάνε ολα καλά,και να μην στεναχωριέσαι
      ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

      Comment


        #33
        Originally posted by AutolycusWolf View Post
        02/10/2013
        Καλημέρα σε όλους. Δεν έχω πολλές ώρες που έφτασα. Είμαι μάλλον στεναχωρημένος αλλά θα δείξει. Για αρχή το μόνο που θα πω είναι να ακούτε ό,τι σας λέει ο Theo και να δίνετε πολύ μεγάλη βάση σ' αυτά. Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε εκείνον και τη γυναίκα του που με στήριξαν ψυχολογικά τις πρώτες ώρες στην Μελβούρνη και μου έδωσαν γλυκό για να έχω κάτι να φάω σήμερα το πρωί, myki card για να μετακινηθώ, οδικό χάρτη με τις συγκοινωνίες και κουβέρτα, αλλιώς θα το είχα δαγκώσει με το ψοφόκρυο που κάνει. Εμ κι εγώ που νόμιζα ότι θα είναι άνοιξη κι έφερα μόνο καλοκαιρινή κουβερτούλα...

        Τα άλλα αργότερα γιατί ακόμα να εγκλιματιστώ πλήρως. Απλώς ν' ακούτε και να διαβάζετε τον Theo και τους άλλους mods εδώ, πριν πάρετε την πολύ μεγάλη απόφαση να ξεσπιτωθήτε κι έρθετε στην άλλη άκρη του κόσμου!
        Welcome! Κάνε την προσπάθεια σου και κάτι μπορεί να γίνει ρε φίλε. Ο τολμών και ο επιμένων νικά!! Good luck

        Comment


          #34
          Originally posted by AutolycusWolf View Post
          02/10/2013

          Καλημέρα σε όλους. Δεν έχω πολλές ώρες που έφτασα. Είμαι μάλλον στεναχωρημένος αλλά θα δείξει. Για αρχή το μόνο που θα πω είναι να ακούτε ό,τι σας λέει ο Theo και να δίνετε πολύ μεγάλη βάση σ' αυτά. Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε εκείνον και τη γυναίκα του που με στήριξαν ψυχολογικά τις πρώτες ώρες στην Μελβούρνη και μου έδωσαν γλυκό για να έχω κάτι να φάω σήμερα το πρωί, myki card για να μετακινηθώ, οδικό χάρτη με τις συγκοινωνίες και κουβέρτα, αλλιώς θα το είχα δαγκώσει με το ψοφόκρυο που κάνει. Εμ κι εγώ που νόμιζα ότι θα είναι άνοιξη κι έφερα μόνο καλοκαιρινή κουβερτούλα...

          Τα άλλα αργότερα γιατί ακόμα να εγκλιματιστώ πλήρως. Απλώς ν' ακούτε και να διαβάζετε τον Theo και τους άλλους mods εδώ, πριν πάρετε την πολύ μεγάλη απόφαση να ξεσπιτωθήτε κι έρθετε στην άλλη άκρη του κόσμου!
          Φιλε καλώς ήλθες και μην μασας τίποτα.
          Οταν ο άνθρωπος θέλει κατι πολυ 'Συνωμοτει το συμπαν' και το καταφέρνει.
          Μια συμβουλή μην ακούς τίποτα και κανέναν μόνο το μυαλό σου και δωσε βάση στα θέλω σου.
          Με υπομονή και πολυ επιμονή θα τα καταφέρεις...
          Καλή αρχή και σου εύχομαι οτι καλύτερο! !!

          Comment


            #35
            Φίλε μου ευχομαι όλα να σου πάνε όλα καλά!Να ξέρεις ότι δεν είσαι ο μόνος που κάνεις αυτό το βήμα και ρισκάρεις.Διάβασα την ιστορία σου και να ξέρεις ότι μοιαζει πολύ με την δικιά μου!Οι φίλοι μας στο patriotaki δεν θέλουν να μας τρομάξουν αλλα να μας προετοιμάσουν για ολα τα ενδεχόμενα!στην αρχή και εγω πανικοβληθηκα και σταμάτησα να γράφω μέχρι και σήμερα!Πήρα τις πληροφορίες ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΣΩΣΤΕΣ εκανα όλες τις ενέργειες που χρειαζόταν και μάντεψε 27 Οκτωβρίου πετάω για Αυστραλία!Εκείνο που με κάνει τελικά να ελπιζω περισσότερο ειναι ακριβώς ότι τα πράγματα δε θα είναι εύκολα γιατί αν ήταν εύκολα η Αυστραλια θα ήταν σαν την Ελλάδα δηλαδή γεμάτη απο παράνομους μετανάστες που τελικά εκαναν κακό και στον ευατό τους αλλα και στην χώρα!Η υποχρέωση μας είναι να ρισκάρουμε για κάτι καλύτερο!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! Ο τολμών νικά όπως λένε και οι φίλοι μας.(και αν δε νικήσει ποιος ξέρει ίσως υπάρχει λόγος)

            Comment


              #36
              Originally posted by cobo View Post
              Οι φίλοι μας στο patriotaki δεν θέλουν να μας τρομάξουν αλλα να μας προετοιμάσουν για ολα τα ενδεχόμενα!
              That's the truth!

              Comment


                #37
                Originally posted by cobo View Post
                Εκείνο που με κάνει τελικά να ελπιζω περισσότερο ειναι ακριβώς ότι τα πράγματα δε θα είναι εύκολα γιατί αν ήταν εύκολα η Αυστραλια θα ήταν σαν την Ελλάδα δηλαδή γεμάτη απο παράνομους μετανάστες που τελικά εκαναν κακό και στον ευατό τους αλλα και στην χώρα!
                Έτσι είναι ακριβώς...
                κ να σου πω κ κάτι που ίσως πολλοί να μην το γνωρίζουν...
                Σε όλα τα αεροδρόμια σε κάποια ανοιχτά σημεία υπάρχει το ανεμοθούριο που δείχνει την ταχύτητα αλλά κ την κατεύθυνση του αέρα,
                ε λοιπόν για όσους δεν το ξέρουν τα αεροπλάνα επιταχύνουν κόντρα στον αέρα για να απωγειωθούν αλλά κ για άλλους λόγους όπως στην άλλη περίπτωση (με άπνοια δηλαδή χωρίς καθόλου αέρα) θα ήθελαν τον διπλάσιο - τριπλάσιο αεροδιάδρομο κ καύσιμα κ εκτός αυτού τα μεγάλα θα είχαν σοβαρό πρόβλημα στην απογείωση ίσως κ να μην πετούσαν καν...!!!

                υ.γ. Έτσι ( http://en.m.wikipedia.org/wiki/File:...rst_Flight.jpg ) βλέπω προσωπικά την δικιά μου περίπτωση κ παίρνω κουράγιο να το παλέψω...!!!

                κ για του λόγου του αληθές διαβάστε εδώ: http://coolweb.gr/pos-petane-aeroplana/
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  #38
                  Originally posted by george lucas View Post
                  Φιλε καλώς ήλθες και μην μασας τίποτα.
                  Οταν ο άνθρωπος θέλει κατι πολυ 'Συνωμοτει το συμπαν' και το καταφέρνει.
                  Μια συμβουλή μην ακούς τίποτα και κανέναν μόνο το μυαλό σου και δωσε βάση στα θέλω σου.
                  Με υπομονή και πολυ επιμονή θα τα καταφέρεις...
                  Καλή αρχή και σου εύχομαι οτι καλύτερο! !!
                  Εσυ πρεπει να διαβαζεις πολυ "Το Μυστικο" και καλα κανεις.

                  Ολες οι αρχες ειναι δυσκολες, καποιες πιο ευκολες αλλες πιο δυσκολες. Αλλα αμα πραγματικα το θελεις θα τα καταφερεις σιγουρα!
                  You Can Have Whatever You Like...

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by AutolycusWolf View Post
                    02/10/2013
                    [...]Δεν έχω πολλές ώρες που έφτασα. Είμαι μάλλον στεναχωρημένος [...]
                    Φιλαράκι δε γνωριζόμαστε και με τον κίνδυνο να παρεξηγήσεις θα σου πω 2-3 πραγματάκια. Γιατι στενοχωρημένος;; Κανεις το πρώτο βήμα. Ειναι τοσο σημαντικό οσο και ακατόρθωτο για αλλους!! Η μπουνια που νιώθεις πως εχεις φάει στο στομάχι θα εξασθενήσει. Το στομάχι θα λυθεί και καταπινεις πιο εύκολα. Πάρε βαθεια ανάσα, σήκωσε τα μανίκια και θύμωσε. Πεισμωσε. Θυμησου πως εχεις περασει ξανα δύσκολα, και αποδεξου πως η ζωη μας ειναι μια ατέλειωτη κλίμακα απο
                    επιλογές. Μη σκέφτεσαι τι αφήνεις πισω, φαντασου τις δυνατότητες σου!!! Εισαι Ελληνας. Καφρος! Απο εκείνους που δε μασάνε και πολυ. Κι αμα σου ξεφύγει κανα δάκρυ σκουπισε το και προχωρα παρακάτω. Μην απελπιζεσαι. Ολα καλα θα πανε. Σου μιλάει άνθρωπος με οικογενεια, που μεσα σε 7 μηνες αναγκάστηκε να μεταναστεύσει απο Ελλάδα στη Σκωτια κι απο εκει στη Γερμανία με μονη γνωση γερμανικών ατάκες απο ταινίες για το 1940 του Φωσκολου. Κρατά γερά πατριωτακι!!!
                    Prassein Aloga - Basisou Pano Sou - YouTube

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by Diamond Spy View Post
                      Εσυ πρεπει να διαβαζεις πολυ "Το Μυστικο" και καλα κανεις.

                      Ολες οι αρχες ειναι δυσκολες, καποιες πιο ευκολες αλλες πιο δυσκολες. Αλλα αμα πραγματικα το θελεις θα τα καταφερεις σιγουρα!
                      Εγω δεν διαβάζω καθόλου.
                      Απλά έχω μάθει να είμαι αγωνιστής και να μην περιμένω τίποτα στο πιάτο και απο κανέναν. Έχω μάθει να πιστεύω στα χέρια μου και στις δικές μου δυνάμεις και αυτό κατά την δική μου άποψη είναι τι μυστικό της επιτυχίας.
                      Να πιστεύεις στον εαυτό σου...

                      Comment

                      Working...
                      X