Announcement

Collapse
No announcement yet.

Οδηγοί φορτηγών

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    οποιος ψαχνει για δουλειες στην αγγλια βαλτε στα indeed, total job , monster, HGV JOBS στην περιοχη που θελετε ... εχουνε ζητηση για οδηγους κλπ στην αγγλια αμα εχετε εμπειρια και λιγα αγγλικα

    Comment


      xilia sugnwmi gia ta greeklish. an exeis empeiria stin odhghsh kala einai an den exeis ti ginete einmai to thema?

      Comment


        zoze, διαβασε τα ποστ απο την αρχη και θα βρεις απαντηση

        Comment


          Ευχαριστώ για την αποδοχή. Έχω μια δυο γρήγορες ερωτήσεις αν κάποιος έχει λίγο χρόνο διαθέσιμο!
          Διάβασα το προηγούμενα ποστ, συγκεκριμένα το D9, "Application to register a non-GB driving licence" για την αλλαγή Ευρωπαικού σε Uk διπλώματος.
          1) Αληθεύει οτι για επαγγελματίες δεν χρειάζονται συγκεκριμένες ημέρες παραμονής στην Αγγλία? Δηλάδή μπορείς απο την επόμενη μέρα να στείλεις την αίτηση?
          2) Χρειάζεται να αποδείξεις με έγγραφο (πχ μισθωτήριο) την παραμονή σου?
          Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!

          Comment


            Το link: https://www.gov.uk/government/public...riving-licence

            Comment


              kalimera gabriel se euxaristo gia thn apanthsh sou alla ta exw diavasei arketes fores.

              Comment


                Εντάξει, ξαναδιάβασα τα πάντα κ στο #106 που αναφέρει ο Kuli, ακολουθώντας τα βήματα, εάν έχεις επαγγελματικό μπορείς απο την αρχ'η που δηλώνεις Residence! Οπότε μένει μόνο η 2...

                (Ευχαριστώ για την αποδοχή. Έχω μια δυο γρήγορες ερωτήσεις αν κάποιος έχει λίγο χρόνο διαθέσιμο!
                Διάβασα το προηγούμενα ποστ, συγκεκριμένα το D9, "Application to register a non-GB driving licence" για την αλλαγή Ευρωπαικού σε Uk διπλώματος.
                2) Χρειάζεται να αποδείξεις με έγγραφο (πχ μισθωτήριο) την παραμονή σου?)
                Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!

                Comment


                  Originally posted by panosm View Post
                  Εντάξει, ξαναδιάβασα τα πάντα κ στο #106 που αναφέρει ο Kuli, ακολουθώντας τα βήματα, εάν έχεις επαγγελματικό μπορείς απο την αρχ'η που δηλώνεις Residence! Οπότε μένει μόνο η 2...

                  (Ευχαριστώ για την αποδοχή. Έχω μια δυο γρήγορες ερωτήσεις αν κάποιος έχει λίγο χρόνο διαθέσιμο!
                  Διάβασα το προηγούμενα ποστ, συγκεκριμένα το D9, "Application to register a non-GB driving licence" για την αλλαγή Ευρωπαικού σε Uk διπλώματος.
                  2) Χρειάζεται να αποδείξεις με έγγραφο (πχ μισθωτήριο) την παραμονή σου?)
                  Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!
                  panosm σου αναφερω τι εκανα εγω αλλα δεν ειναι και ο κανονας.
                  Σε λιγοτερο απο μηνα ειχα ολες τις καρτες στα χερι.
                  Μαζι με την αιτηση D2 εστηλα το διαβατηριο και το διπλωμα συστημενα και μεσα στον φακελο εβαλα εναν ακομα συστημενο φακελο για να μου επιστραφει το διαβατηριο στα σιγουρα και δεν χαθει. Πρωτα σου επιστρεφουν το διαβατηριο, μετα ερχεται το διπλωμα σε 10 μερες περιπου και μετα απο καμια βδομαδα και το ΠΕΙ (CPC)
                  Αφου τα παρεις τοτε στελνεις την αιτηση για digicard D777B και μαζι το συμβολαιο σπιτιου, statement απο την τραπεζα και ταυτοτητα ή διαβατηριο. Σε περιπου 10 μερες την παραλαμβανεις και τους στελνεις την Ελληνικη digicard εαν εχεις.

                  Comment


                    paravati μενω σουηδια 2 μηνες σχεδον και λογο γλωσσας δεν τα καταφερνω σαν οδηγος πιστευεισ οτι ειναι καλυτερα να ερθω αγγλια να μενω και να στελνω βιογραφικα η και απο δω ισως παρο καποια απαντηση εχω 3 χρονια προυπηρεσια σε λεωφορεια με συστατικη επιστολη και σε φορτηγα χωματουργικα σχεδον 4 χρονια αραγε υπαρχουν ελπιδες?τα αγγλικα μου ειναι σε βαθμο β2 βασει βιογραφικον

                    Comment


                      michalis kriti για οδηγους λεφωρειων εδω στο Λονδινο, απλα παρακαλανε ! εχει απο τα πιο οργανωμενα και πυκνα δυκτια και θελουν οδηγους... για Λονδινο μιλαω που ειναι λιγο ακριβα η ζωη και εχει πιο πολλους περιεργους επιβατες κλπ , για να καταλαβεις τι ελειψη εχουν, φερνουν απο Ρουμανια οργανωμενα ατομα και τους δινουν δωρεαν 1 μηνα διανομη σε Χοστελ κλπ για να δουλεψουν στην εταιρεια.
                      απ ευθειας στην εταιρεια δες εδω London bus driver jobs, careers, recruitment, Metroline bus driver.
                      Στην Σουηδια πως πηγες? γιατι μ ενδιαφερει να δοκιμασω κ εκει ισως καποια στιγμη

                      Comment


                        Originally posted by Gabriell View Post
                        michalis kriti για οδηγους λεφωρειων εδω στο Λονδινο, απλα παρακαλανε ! εχει απο τα πιο οργανωμενα και πυκνα δυκτια και θελουν οδηγους... για Λονδινο μιλαω που ειναι λιγο ακριβα η ζωη και εχει πιο πολλους περιεργους επιβατες κλπ , για να καταλαβεις τι ελειψη εχουν, φερνουν απο Ρουμανια οργανωμενα ατομα και τους δινουν δωρεαν 1 μηνα διανομη σε Χοστελ κλπ για να δουλεψουν στην εταιρεια.
                        απ ευθειας στην εταιρεια δες εδω London bus driver jobs, careers, recruitment, Metroline bus driver.
                        Στην Σουηδια πως πηγες? γιατι μ ενδιαφερει να δοκιμασω κ εκει ισως καποια στιγμη
                        Gabriel ειμαι σχεδον 2 μηνες Σουηδια τα πραγματα σε γενικα πλαισια ειναι παρα πολυ καλα εως τελεια αλλα πρεπει να ξερεις τη γλωσσα εχω χασει 2 δουλειες σε λεωφορεια να φταει η γλωσσα και για να μαθεις τη γλωσσα πρεπει να πασ σχοειο και για να πας σχολειο πρεπει να εχεις τα μονιμα νουμερα και για να ωγαλεις νουμερα πρεπει να εχεισ συμβολαιο ενα χρονο με εργοδοτη και για να βρεισ εργοδοτη περα του καθαρισμοθ πρεπει να ξερεισ τη γλωσσα οποτε καταλαβενεις απο τιμες το μονο ακριβο ειναι τα μεσα μεταφορας απο ενοικια εδω uppsala ειναι φτηνα σε σχεση με στοκχολμη αλλα ειναι δθσκολο να βρεισ σπιτι και οσο για δουλειες θελει υπομονη και πολλες συνεντευξεις οι οποιες σε ξεσκονιζουν κατι αλλο που θα ηθελες να μαθεις ρωταμε και οποιος αλλος θελει βεβαια και σε ευχαριστω για της πληροφοριες

                        Comment


                          Για τι μισθο μιλαμε γιατι ξερω οτι το Λονδινο ειναι αρκετα ακριβο για να ζησεις...

                          Comment


                            Απλός και κατανοητός!

                            Originally posted by tasos76 View Post
                            panosm σου αναφερω τι εκανα εγω αλλα δεν ειναι και ο κανονας.
                            Σε λιγοτερο απο μηνα ειχα ολες τις καρτες στα χερι.
                            Μαζι με την αιτηση D2 εστηλα το διαβατηριο και το διπλωμα συστημενα και μεσα στον φακελο εβαλα εναν ακομα συστημενο φακελο για να μου επιστραφει το διαβατηριο στα σιγουρα και δεν χαθει. Πρωτα σου επιστρεφουν το διαβατηριο, μετα ερχεται το διπλωμα σε 10 μερες περιπου και μετα απο καμια βδομαδα και το ΠΕΙ (CPC)
                            Αφου τα παρεις τοτε στελνεις την αιτηση για digicard D777B και μαζι το συμβολαιο σπιτιου, statement απο την τραπεζα και ταυτοτητα ή διαβατηριο. Σε περιπου 10 μερες την παραλαμβανεις και τους στελνεις την Ελληνικη digicard εαν εχεις.
                            Τάσο σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση και ακριβέστατη απάντηση! Καλή συνέχεια

                            Comment


                              Καλημέρα σας! Έχω πολύ καιρό να μπω στο site εδώ γιατί είχα πολύ δουλειά.βρηκα εργασία τελικά ως οδηγός στη Γερμανία.ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει.θελω να βγάλω κάποια στιγμή άδεια για να αγοράσω φορτηγό και να το δουλέψω μόνος μου.γνωριζει κανεις ποια είναι η διαδικασία και πως λέγεται η άδεια αυτή στα γερμανικά??

                              Comment


                                Παναγιωτης Αδαμιδης. πως σκεφτεσαι να βρεις δουλεια σαν ιδιοκτητης ? θα βοηθουσες πολλους αν μας ελεγες πως θα το εστηνες ολο αυτο αλλα κυριως πως θα βρεις φορτια κλπ

                                Comment

                                Working...
                                X