Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μπορει καποιος να μου πει μια εκτιμηση για τους μισθους στα εργοστασια??????

    Comment


      Δεν υπαρχει στανταρ, οπως και εξω. Σαν ανειδικευτος ξεκινας στα 1200~1300 μεικτα.

      Comment


        Τι εννοεις μεικτα?

        Comment


          Originally posted by Μακης 1978 View Post
          Τι εννοεις μεικτα?
          Μεικτά ειναι ο μισθός προ φόρων κρατήσεων κτλ .
          Αυτόν θα σου πούν παντού . Το ποσοστό της φορολογίας ειναι διαφορετικό ανάλογα την οικογενιακή σου κατάσταση .
          Εχει αρκετές φορολογικές κατηγορίες που έχουν άλλο % φόρου .
          Αλλό φόρο εχει ο εργένης , αλλό ο παντρεμένος με ανεργό σύντροφο ,
          αλλό να δουλεύουν και οι δύο , αλλό με παιδιά κτλ .
          Άλλες κρατήσεις αμα έχεις δημόσια ασφάλεια υγειας κτλ .

          Οπότε κανείς δεν θα σου πέι καθαρά ( τι θα μπαίνει στην τράπεζα στο τέλος του μήνα )

          Comment


            Originally posted by Μακης 1978 View Post
            Τι εννοεις μεικτα?
            Μισθός / μικτά/καθαρά στην Γερμανία.
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              Καλημέρα πατριώτες,

              Ψάχνομαι για να φύγω.

              Έχω στο μυαλό Γερμανία και Αμερική.

              Δουλειές λογικά υπάρχουν (όπως απαντήθηκε νωρίτερα...)

              Το κλίμα για τους Έλληνες πως είναι γενικά; (έχει αλλάξει τίποτα λόγω κρίσης και πεπίθησης πως οι Έλληνες δεν πληρώνουν και θέλουν συνεχώς δανεικά;)


              Είμαι Μηχανολόγος Μηχανικός με MBA (μεταπτυχιακό διοίκηση επιχειρήσεων) (ετών 42/παντρεμένος / 2 παιδια)

              Θεωρώ πως ακόμα έχει ζήτηση το επαγγελμά μου...
              (Ξέρω ΜΟΝΟ Αγγλικα... θα μπορέσω να έχω τύχη;)


              Καλημέρα και πάλι...

              Comment


                Παιδιά καλησπέρα. Είχα ρωτήσει ξανά αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση. Ξέρει κάποιος πληροφορίες για πολιτικούς μηχανικούς? Έχουν ζήτηση? Σε ποια πόλη να ψαξω? Τί μισθοί παίζουν? Ευχαριστώ πολύ!!!

                Comment


                  KALISPERA SE OLOUS , EIMASTE ZEYGARI ,29 K 34 ETWN , EIMASTE IDI STO WUPPERTAL GERMANIAS KAI ANAZITOYME OPOIADIPOTE ERGASIA. I SIZIGOS ERGAZETE LIGES ORES SE ESTIATORIO IMBISS ALLA MAS ENDIAFEREI GIA FULLTIME ERGASIA. O ARITHMOS TOY KINITOU (GERMANIAS) EINAI 015141400817 GIORGOS ELENI.

                  Comment


                    axia-personal



                    http://axia-personal.com/index.php/el
                    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                    Comment


                      Kαλησπερα,σκεφτομαι και εγω για Γερμανια και συγγεκριμενα στην Στουτγκαρδη.Ειμαι μαραγκος τεχνιτης 23 χρονια σε δικη μου επιχειρηση αλλα λογω κρισης αναγκαστηκα να το κλεισω.Υπαρχουν καποιες αγγελιες να κοιταξω πανω στον τομεα μου,δεν ειναι υποχρεωτικο μονο στην Στουτγκαδρη ας ειναι και στις γυρω περιοχες,απλα για αρχη μεχρι να βρω καποιο σπιτι θα μεινω στον θειο μου!!!Ευχαριστω πολυ περιμενω νεα σας!!!

                      Comment


                        Originally posted by spgoodis View Post
                        Καλημέρα πατριώτες,

                        Ψάχνομαι για να φύγω.

                        Έχω στο μυαλό Γερμανία και Αμερική.

                        Δουλειές λογικά υπάρχουν (όπως απαντήθηκε νωρίτερα...)

                        Το κλίμα για τους Έλληνες πως είναι γενικά; (έχει αλλάξει τίποτα λόγω κρίσης και πεπίθησης πως οι Έλληνες δεν πληρώνουν και θέλουν συνεχώς δανεικά;)


                        Είμαι Μηχανολόγος Μηχανικός με MBA (μεταπτυχιακό διοίκηση επιχειρήσεων) (ετών 42/παντρεμένος / 2 παιδια)

                        Θεωρώ πως ακόμα έχει ζήτηση το επαγγελμά μου...
                        (Ξέρω ΜΟΝΟ Αγγλικα... θα μπορέσω να έχω τύχη;)


                        Καλημέρα και πάλι...

                        Γερμανία να δεις αν έχεις επιτυχία το πρώτο χρόνο σαν δοκιμή, αν όχι προσπάθησε σε αγγλικές χώρες. Γερμανία αν δεν γνωρίζεις την γλώσσα θα στρεσσαρεστείς πολύ φίλε.

                        Comment


                          Originally posted by zzakoni View Post
                          ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΖΗΤΑΕΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΓΙΑ ΝΤΑΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΒΑΡΔΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΙΟΠΟΘΕΣΗ ΚΑΤΟΧΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ Ε ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΤΑΧΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕΧΡΙ 35 ΕΤΟΝ .. ΣΩΣΤΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ . ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ
                          Φίλε μου ζηταν ακόμα μήπως οδηγους; χρειαζεται γλωσσα; γνωριζω μόνο αγγλικα κ ελαχιστα εως καθολου γερμανικα. Σε ποια περιοχη ειναι η δουλεια;

                          Comment


                            Ψάχνω δουλειά στο Ντόρτμουντ.Έχω εμπειρία κ από σέρβις σε εστιατόρια
                            Τα γερμανικα μου σε επίπεδόΑ2- Β1.

                            Comment


                              Originally posted by Akos View Post
                              ti ennoeis prosoxh? Na to diabasoume prosektika 'h na exoume to nou mas gia apath?

                              Kapou eixa akousei gia mia tetoia etaireia ellhnikh sth Stoutgkardh pou pairnei hlektrologous. Tous petane mesa kai se ena spiti mazi me allous kai sthn ousia se ekmetalleutai, giati sou dinei ligotera lefta kai douleueis toses wres pou den prolabaineis na diabaseis germanika gia na breis kamia kaluterh douleia sto mellon. Kai fusika an tou peis paraitoumai se petaei ki eksw apo to spiti.

                              Auta ta akousa apo atomo pou thn pathse etsi. Etsi eipe, den exw proswpikh empeiria...epibebaiwste an einai

                              καλησπερα,τωρα ειδα την απαντηση σου,θα σου πω οσα ξερω μονο απο πρωτο χερι μιας και πηγε εκει ο αντρας μου.
                              Ηταν Ελλαδα οταν απαντησαν στο email με το βιογραφικο του και μιλησαν στο τηλεφωνο για αρχη.Του ειπαν οτι ειναι 1700€ καθαρα και το τονισαν!!Μ αυτο το δεδομενο ξεκινησε για πανω.Μολις πηγε του εβαλαν να υπογραψει συμβολαιο κι εγραφε για 1200€.Ρωτησε γιατι αλλα ειπαν στο τηλεφωνο και αλλα εγιναν, αλλα δεν θυμαμαι τι του ειχαν απαντησει.Τελοσπαντον,το αποτελεσμα ειναι οτι τη μερα που επιανε δουλεια αποφασισε να γυρισει Ελλαδα...
                              Τη μια μερα που πηγε να δει πως δουλευουν και τι γινεται εκει,τα ειδε μια χαρα ολα,υπηρχαν παιδια που δουλευαν χρονια με ανεβασμενους μισθους και ο καθενας εμενε σε δικο του σπιτι με την οικογενεια του.Το θυμαμαι καλα αυτο.
                              Happiness is not something ready made. It comes from your own actions.
                              Dalai Lama

                              Comment

                              Working...
                              X