Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Diamond Spy,
    Καλησπέρα.
    Οχι δεν το έχω σκεφτεί αυτό ενδεχόμενο απλά δεν είναι σε μεγάλο μήνα η γυναίκα μου και θεωρώ πως δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα ασε κιόλας που δεν μπορούμε ο ένας μακρυά του αλλού.

    Νυρεμβεργη επιλέξαμε για διάφορους λόγους μερικοί απο αυτούς είναι το κόστος ζωής το περιβάλλον το κλίμα που θυμίζει λίγο παραμύθι ειδικά τώρα της γιορτές.

    Comment


      #62
      Κατανοητα! Ναι ετσι ειναι η Νυρεμβεργη απο οτι μου εχουν διηγηθει, αλλα ειμαι σιγουρος που υπαρχουν κι αλλες πολεις σαν και αυτην.

      Επισης θα πρεπει να κοιταξετε και αν υπαρχουν δουλειες πανω στο αντικειμενο σας εκει.
      You Can Have Whatever You Like...

      Comment


        #63
        Originally posted by kosofos View Post
        Ευκαιρίες αποφοίτων Μηχανικών στη Γερμανική Αυτοκινητοβιομηχανία στην Ευρύτερη περιοχή του Μονάχου.

        Αναζητούμε 15 νέους απόφοιτους Μηχανικούς (Ηλεκτρολογία-Πληροφορική- Τηλεπικοινωνίες- Μηχανοτρονική-Μαθηματικά-Φυσική). Οι τομείς απασχόλησης είναι οι εξής: a. Software Engineer, b. Test Engineer, c. Hardware Engineer, d. Automation Engineer.

        Προσφέρεται εξατομικευμένη εκπαίδευση και κατάρτιση ανάλογα με τον τομέα. Ο μισθός για αποφοίτους ξεκινάει από 40.000 ευρώ μεικτά/έτος.


        Προαπαιτούμενα

        · Άμεση διαθεσιμότητα, μετεγκατάσταση στην περιοχή του Μονάχου.

        · Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ

        · Πολύ καλή γνώση Αγγλικών ( >C1) & καλή γνώση Γερμανικών (>Β2)

        · Γνώσεις C/C++/C#/ Microcontroller/UML/ Bluetooth, αποτελούν επιπλέον προσόν


        Για αιτήσεις-πληροφορίες: info@grecruitment.com Expires: Nov. 10, 2013

        Πηγή: Μηχανικοί Αυτοκινητοβιομηχανίας!

        Ρε συ kosofos, αρχικά να σε ευχαριστήσω για τη δουλειά που προσφέρεις. Συνέχισε έτσι. Να σου πω, η αγγελία η συγκεκριμένη είναι από Έλληνες; Γιατί γράφει τα πάντα στα ελληνικά. Σε ποια γλώσσα να απαντήσω;

        Comment


          #64
          Η Grecruitment είναι μια εταιρεία με βάση τη Θεσσαλονίκη, "διασυνοριακή πρόσληψη" υποστηρίζει τους Έλληνες επαγγελματίες ...

          Έλληνες είναι ,κάνε έρευνα .........!?

          Stavros Antoniou
          Gamveta 161
          542 48, Thessaloniki, Greece
          Tel: 2313 019 150
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #65
            Originally posted by Diamond Spy View Post
            Κατανοητα! Ναι ετσι ειναι η Νυρεμβεργη απο οτι μου εχουν διηγηθει, αλλα ειμαι σιγουρος που υπαρχουν κι αλλες πολεις σαν και αυτην.

            Επισης θα πρεπει να κοιταξετε και αν υπαρχουν δουλειες πανω στο αντικειμενο σας εκει.
            Εχουμε πάρει την απόφαση μας για Νυρεμβεργη.

            Ήμαστε και οι δυο ανειδίκευτοι εργάτες.
            Ξέρεις αν υπάρχει κάτι και για εμάς;

            Βασικά αρχικά λέω να ψάξω σε κανά ελληνικό εστιατόριο που προσφέρει και στέγη και σιγά σιγά να ψάχνω για άλλη δουλειά και Σπιτι μιας και χρειάζεται να μάθω την γλώσσα πρώτα ευτυχώς η κοπέλα μου την μιλάει.

            Comment


              #66
              Originally posted by patrioten View Post
              Η Grecruitment είναι μια εταιρεία με βάση τη Θεσσαλονίκη, στρατολογήσεις,συγκέντρωση ανθρώπων,"διασυνοριακή πρόσληψη" και πρωτοπόρος στις προσλήψεις, υποστηρίζει τους Έλληνες επαγγελματίες ...

              Έλληνες είναι ,κάνε έρευνα .........!?
              Stavros Antoniou
              Gamveta 161
              542 48, Thessaloniki, Greece
              Tel: 2313 019 150
              Ευχαριστώ πολύ patrioten ;)

              Comment


                #67
                ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ.ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΟΙΚΙΑΖΩΜΕΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΙΟ ΛΙΓΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΑΝ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΩΤΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟ.ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ.

                Comment


                  #68
                  Originally posted by vag.kol View Post
                  Εχουμε πάρει την απόφαση μας για Νυρεμβεργη.

                  Ήμαστε και οι δυο ανειδίκευτοι εργάτες.
                  Ξέρεις αν υπάρχει κάτι και για εμάς;

                  Βασικά αρχικά λέω να ψάξω σε κανά ελληνικό εστιατόριο που προσφέρει και στέγη και σιγά σιγά να ψάχνω για άλλη δουλειά και Σπιτι μιας και χρειάζεται να μάθω την γλώσσα πρώτα ευτυχώς η κοπέλα μου την μιλάει.
                  Δεν μπορω να σε βοηθησω σε κατι εγω, μιας και ειμαι ακομα ελλαδα.

                  Απο οτι εχω μαθει για ανειδικευτους εργατες ειναι δυσκολο να βρει καποιος δουλεια, κυριως αμα δεν ξερει την γλωσσα και δεν εχεις και καποιον εκει να σε βοηθησει. Βεβαια υπαρχει και η τυχη. Στα μεγαλα εργαστασια πιστευω εχετε πιο πολλες πιθανοτητες, οπως και σε ελληνικα εστιατορια.. αλλα σε ελληνικα εστιατορια πρεπει να ειναι η τελευταια σας επιλογη, διοτι αμα διαβασεις εδω στο forum για διαφορες ιστοριες που εχουν διηγηθει καποιοι θα καταλαβεις. Αλλα μην νομιζεις που ολες οι δουλειες σε ελληνικο εστιατοριο δινουν και στεγη μαζι. Υπαρχουν καποιες περιπτωσεις αλλα πρεπει να εχεις τυχη. Και δεν ειναι και η καλυτερη διαβιωση εκει.. κυριως για την εγγυο γυναικα σου.

                  Βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις απο αυτα που σου προανεφερα, αλλα σου μιλαω για την πλειοψηφια.
                  You Can Have Whatever You Like...

                  Comment


                    #69
                    καλο θα ηταν να κραταμε το ποστ αυτο καθαρα μονο με αγγελιες ωστε οποιος χρειαζεται να μην καθεται να διαβαζει και τα υπολοιπα σχολια!!!

                    Comment


                      #70
                      Έλληνες για την αστυνομία της ζητεί η Βαυαρία





                      Τώρα τι ακριβώς ζητάει ουτε που ξέρω, απλώς το βάζω σαν πληροφορία!

                      Comment


                        #71
                        Γεια σας παιδια ειμαι επαγγελματιας μουσικος (μπουζουκι) αν υπαρχει κανενας κιθαριστας η κανενας αρμονιστας κοντα στην περιοχη του Ντυσελντορφ και θελει να κανουμε κανενα live σε καποιο ελληνικο μαγαζι ας επικοινωνησει μαζι μου για περαιτερω πληροφοριες μεσω e-mail.
                        toulkias@yahoo.gr
                        Γιωργος

                        Comment


                          #72
                          JRS γραφειο εργασιας μεταναστευσης.το γνωριζει κανεις; μου ζητησε λεφτα για να μπει στην διαδικασια ναβρει δουλεια μεσα σε 50 μερες αλλιως επιστροφη χρηματων.Θεσσαλονικη.ξερετε τιποτα η να μην ασχοληθω ?

                          Comment


                            #73
                            ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

                            ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 50 ΕΤΩΝ ΣΤΗ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ,ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ!ΕΙΤΕ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ,ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΑΣ,ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΤΟ email : info@nikolau.de
                            99% θα απαντησουν,το πολυ μεσα σε 20 μερες.Τα χρηματα ειναι καλα για εναν ελευθερο,θα καταφερει να ζησει εκει πανω με τα δεδομενα της Στουτγκαρδης.Αρκει να ειναι και λιγο τυχερος με το θεμα της διαμονης.
                            Σημειωση: Μην κανει βημα αν δεν βρει μερος να μεινει κοντα στο Zuffenhausen.
                            Καλη επιτυχια!
                            Happiness is not something ready made. It comes from your own actions.
                            Dalai Lama

                            Comment


                              #74
                              Τι είναι οι φίρμες παιδιά; Εξηγήστε μου λίγο ή αν το εξηγείτε καπού που θα το βρώ; Είμαι μπερδεμένος πολύ γιατί όποιον και να ρωτήσω -πρωην μετανάστη ηλικιώμένο- μου απαντά ''Άν μπορείς να πάς στην Γερμανία, πήγαινε.'' Δεν εξηγούν όμως γιατί να μην μπορώ; Τι στο καλό γίνεται. Καλοδεχούμενη όποια πληροφορία!

                              Comment


                                #75
                                Αναξιόπιστοι

                                Comment

                                Working...
                                X