Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Καλησπερα παιδια.Ας γραψω και σαυτο το τοπικ και ποτε δεν ξερεις.ΑΑν ξερει καποιος για δουλεια στην περιοχη του Freising διπλα απτο Μοναχο(λεω συγεκριμενα εκει γτ εχω και ενα πατημα για σπιτι,γιατι οχι και Μοναχο βεβαια..),ας κανει καποιο ποστ!!εχω τελειωσει ΑΕΙ οικονομικου,ειμαι σε λογιστικο γραφειο 2 χρονια(εθελοντικη εργασια...),εχω ξεκινησει εδω και 3 μηνες Γερμανικα,Αγγλικα Profiecency σχετικα προσφατα.αυτα.Οχι οτι ψαχνω μονο για οικονομικα,απλα τα εγραψα ως ενα μπουσουλα για καποιο ποστ.Danke schön!!

    Comment


      #77
      Kalispera kai xronia polla....3ero atomo pou psaxnei odigous...me diploma B katigorias oxi epagelmatiko gia monaxo..me ta germanika an exei teleiosei A2 epipedo einai arketa...egw ksekinisa ekei me A1 stin arxi mou itane diskola....arketes fores den katalavena opote tha proteina panw apo A1...

      Opoios endiaferete boro na ton fero se epafi me ton ergodoti...na tou pw merika pragmata gia tin douleia kai oti 3ero apo themata xartouras i oti allo boro na kanw....apo thema katoikias den boro na voithiso omws oute ton eauton mou.

      Signomi gia ta greeklish...den exw perasmena ta ellinika.

      Comment


        #78
        @nikcrf σου εστειλα pm

        Comment


          #79
          H ms personal & service gmbh ανήκει, από την ίδρυσή της το 1989, ανάμεσα στις καθιερωμένες εταιρίες στον τομέα παροχής υπηρεσιών εργατικού δυναμικού στα εμπορικά και ιατρικά επαγγέλματα. Το παιδαγωγικό τμήμα, που ιδρύθηκε το 2014, αναζητεί για νηπιαγωγεία και κέντρα ημερήσιας φροντίδας στο Μόναχο και στα περίχωρα, αλλά και για άλλες πόλεις στη Γερμανία
          Νηπιαγωγούς / Εκπαιδευτικό προσωπικό προσχολικής ηλικίας με ή και χωρίς εργασιακή πείρα
          Απαραίτητα προσόντα
          Απόφοιτος παιδαγωγικού προσχολικής αγωγής (ΑΕΙ)
          Ανοιχτό, φιλικό και δημιουργικό πνεύμα
          Υψηλή αίσθηση ευθύνης
          Προσαρμοστικότητα και ετοιμότητα
          Γνώσεις Γερμανικής γλώσσας (κατά προτίμηση επίπεδο Β2)
          Καθήκοντα
          Αγωγή, επίβλεψη και φροντίδα ομάδων παιδιών προσχολικής ηλικίας (κέντρα ημερήσιας φροντίδας / νηπιαγωγεία)
          Ανάπτυξη και υλοποίηση προγραμμάτων για διάφορες ηλικίες
          Συνεργασία και διάλογος με γονείς και κηδεμόνες
          Για εμάς είναι αυτονόητο ότι, σε περίπτωση εύρεσης κατάλληλης θέσης στη Γερμανία, θα σας βοηθήσουμε στην αρχή π.χ. με τη βελτίωση της γλώσσας, ή με την εύρεση στέγης. Οι υπηρεσίες μας είναι για τους υποψήφιους χωρίς χρέωση.
          Σας κινήσαμε το ενδιαφέρον; Στείλτε μας το βιογραφικό σας! Αν είναι δυνατόν στα Γερμανικά, ή και μόνο στα Ελληνικά, μέσω του ιστότοπου ms personal & service - kaufmännische und medizinische Personalvermittlung ή με e-mail στη διεύθυνση s.frank@ms-personal.de.
          Για απαντήσεις στις ερωτήσεις σας και πληροφορίες είναι η Σοφία Φρανκ στο τηλέφωνο +49 89 545803-60 στη διάθεσή σας!

          Comment


            #80
            Για την πελατεία της στη Γερμανία, H DAXXA ζηταει επαγγελματίες οδηγους αστικών λεωφορείων.

            Αριθμός θέσεων εργασίας:

            Η DAXXA Deutschland διαθέτει ένα πανευρωπαϊκό δίκτυο εργασίας, μέσα από το οποίο, αναζητά και προωθεί επαγγελματίες κυρίως στην γερμανική και την αυστριακή αγορά, αλλά και σε άλλες χώρες της Ευρώπης. Η εταιρεία μας είναι κάτι παραπάνω από μια απλή επιχείρηση στελέχωσης. Η DΑΧΧΑ είναι μια γερμανική εταιρεία διαχείρισης προσωπικού, με πανευρωπαϊκή εμβέλεια. Αυτό σημαίνει πως θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει ο μελλοντικός σας εργοδότης. Δεν είναι γραφείο ευρέσεως εργασίας, και εσείς δεν πληρώνετε ποτέ και πουθενά καμία προμήθεια.
            Τι ζητάμε από εσάς:

            άδεια οδήγησης λεωφορείου της κατηγορίας D/DE
            τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε μεγάλα φορτηγά – λεωφορεία
            μία κάρτα οδηγού (ψηφιακός ταχογράφος)
            πιστοποιητικό (Π.Ε.Ι.)
            να επιθυμείτε να ζήσετε κυρίως στη Γερμάνια
            να μάθετε τους συνήθεις τύπους λεωφορείων που κυκλοφορούν στη Γερμανία
            γνώσεις της γερμανικής γλώσσας.

            Τι προσφέρουμε σε εσάς:

            υποστήριξη στην αναζήτηση κατοικίας στη Γερμανία
            ο μισθός διαμορφώνεται αναλόγως της γερμανικής φορολογικής κλίμακας από περίπου 1600 ευρώ καθαρά για ανύπαντρους (οι παντρεμένοι με παιδιά έχουν φοροαπαλλαγές και μπορούν να υπολογίζουν περίπου 1700 ευρώ )
            συμβόλαιο αορίστου χρόνου
            συν υπερωρίες (που εξαργυρώνονται σαν άδεια είτε σαν ρεπό)
            συν 50% για Κυριακές
            συν 100% για αργίες
            συν 25% για νυχτερινά
            πλήρη ασφάλεια ιατροφαρμακευτική AOKA & συνταξιοδοτικό

            Στην περίπτωση που δεν γνωρίζετε τη γερμανική γλώσσα. Αναλαμβάνουμε να επιδοτήσουμε το κύριο μέρος του κόστους της εκμάθησης της γερμανικής γλώσσας έως το Β2 επίπεδο με μια συμβολική συμμετοχή από μέρους σας. Η προσφορά ισχύει αρχικά μόνο για την πόλη της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας. περισσότερες πληροφορίες
            Αίτηση

            Αποστολή βιογραφικού (europass cv) με φωτογραφία απαραίτητη στη γερμανική γλώσσα και εμείς θα επικοινωνήσουμε μαζί σας, όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

            Για περισσότερες πληροφορίες: Βασίλης Πατσίλας – Τηλέφωνο: (+30) 2392 110534 – Κινητό: (+30) 6986 600466 – Email: vasileios@daxxa.de

            Comment


              #81
              Για την πελατεία της στη Γερμανία, H DAXXA ζηταει επαγγελματίες οδηγούς φορτηγών άδεια με ADR.

              Αριθμός θέσεων εργασίας:

              Η DAXXA Deutschland διαθέτει ένα πανευρωπαϊκό δίκτυο εργασίας, μέσα από το οποίο, αναζητά και προωθεί επαγγελματίες κυρίως στην γερμανική και την αυστριακή αγορά, αλλά και σε άλλες χώρες της Ευρώπης. Η εταιρεία μας είναι κάτι παραπάνω από μια απλή επιχείρηση στελέχωσης. Η DΑΧΧΑ είναι μια γερμανική εταιρεία διαχείρισης προσωπικού, με πανευρωπαϊκή εμβέλεια. Αυτό σημαίνει πως θα μπορούσε κάλλιστα να γίνει ο μελλοντικός σας εργοδότης. Δεν είναι γραφείο ευρέσεως εργασίας, και εσείς δεν πληρώνετε ποτέ και πουθενά καμία προμήθεια.
              Τι ζητάμε από εσάς:

              δίπλωμα φορτηγών της κατηγορίας C/E
              τουλάχιστον 3 -5 χρόνια εμπειρία με μεγάλα φορτηγά
              μία κάρτα οδηγού (ψηφιακός ταχογράφος)
              πιστοποιητικό (π.ε.ι.)
              γνώσεις της γερμανικής γλώσσας
              η θέληση να ζήσεις κυρίως στην Γερμανία
              η θέληση να μάθεις τους συνήθης τύπους που κυκλοφορούν στην Γερμανία

              Τι προσφέρουμε σε εσάς:

              μία ποικιλία θέσεων εργασίας ως οδηγός φορτηγών
              υποστήριξη στην αναζήτηση κατοικίας στην Γερμανία

              Αιτήσεις:

              Στην περίπτωση που δεν γνωρίζετε την γερμανική γλώσσα. Αναλαμβάνουμε να επιδοτήσουμε το κύριο μέρος του κόστους της εκμάθησης της γερμανικής γλώσσας έως το Β2 επίπεδο. Με μια συμβολική συμμετοχή από μέρους σας. Η προσφορά ισχύει αρχικά μόνο για την πόλη της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας. περισσότερες πληροφορίες
              Αίτηση

              Αποστολή βιογραφικού (europass cv) με φωτογραφία απαραίτητη στη γερμανική γλώσσα και εμείς θα επικοινωνήσουμε μαζί σας, όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

              Για περισσότερες πληροφορίες: Βασίλης Πατσίλας – Τηλέφωνο: (+30) 2392 110534 – Κινητό: (+30) 6986 600466 – Email: vasileios@daxxa.de

              Comment


                #82
                Οποίος ενδιαφέρεται για δουλεια σε ελληνικη αποθηκη στο Heidenheim ας μου στείλει π.μ. Απο αρχές Αυγούστου θα ζητήσει άτομο((γιατι επιστρέψω αλλαδαρα)))) για μεσα αποθηκη και αν υπαρχει και διπλωμα γ'κατηγοριας ακομα καλυτερα..

                Comment


                  #83
                  ενδιαφερομαι ενημερωσεμαι με περισοτερες πληροφοριες

                  Comment


                    #84
                    Εγω εχω C για φορτηγο θα βρω λετε κατι καλοπληρωμενο?

                    Comment


                      #85
                      οταν τη δουλεια στη βρει (φιρμα) τοτε ειναι μικροτερος ο μισθος??
                      Originally posted by something View Post
                      900-1300 για ελευθερους ανειδικευτους εργατες (Lohnsteuerklasse 1) για νορμαλ πρωινη βαρδια... αν εχεις βραδυνα κτλ κτλ σιγουρα ανεβαινει το ποσο αλλα οκ και φυσικα παιζει ρολο αν ειναι απο γραφειο ευρεσεως εργασιας... παντως απο οσο ξερω καπου εκει παιζουν οι μισθοι..
                      Αν εχεις ειδικοτητα μηχανικου αυτοματιστη μηχανολογου/ηλεκτρολογου κτλ .. αυτες οι ειδικοτητες ειναι χρυσαφι... και παρακαλανε κιολας.

                      Comment


                        #86
                        Σαφεστατα.
                        Better Think twice instead once

                        Comment


                          #87
                          καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω μένω wupertal τώρα πρόσφατα θα μπορούσε καίριος να μου πει αν γνωρίζει καπια δουλεία οτιδήποτε να κανό εκαι δεν γνωρίζω την γερμανική γλωσα τώρα Σεπτέμβρη ξεκινάω μαθήματα σας ευχαριστώ πολύ...

                          Comment


                            #88
                            Εφόσον έχει ξεκαθαρίσει και για μένα η κατάσταση, ας εκδηλώσω εδώ και μια πιο ξεκάθαρη διαθεσιμότητα για εργασία, αν έχει κανείς να προτείνει κάτι.

                            Ανεβαίνω Αννόβερο τέλος Σεπτεμβρίου. Τα Γερμανικά μου δεν είναι ακόμα καλά, συντηρητικά εκτιμώ ότι θα βρίσκομαι ανάμεσα σε Α1-Α2 έως τότε. Έχω Δίπλωμα Μηχανολόγου Μηχανικού από πολυτεχνείο και σχετική εμπειρία 4+ χρόνων στη βιομηχανία.

                            Γνωρίζω άπταιστα Αγγλικά, διάφορα πακέτα και χρήση Η/Υ, σχεδιαστικά εργαλεία, ενώ έχω και αρκετές επιχειρηματικές γνώσεις (συστήματα διαχείρισης/διασφάλισης ποιότητας, διαχείριση εφοδιαστικής αλυσίδας, κλπ). Τα χέρια μου πιάνουν, καθώς στη βιομηχανία δούλευα σαν ελεγκτής ποιότητας και έχω εμπειρία σε πολλών τύπων εργασίες με εργαλεία και μηχανήματα. Έχω δουλέψει και σε πωλήσεις (Β2Β, Β2C και D2D) κάποιο καιρό, οπότε τα πάω καλά και με τη σχετική εξωστρέφεια. Τέλος, δούλεψα αρκετό καιρό και σαν ημι-επαγγελματίας μουσικός (κιθάρα και τραγούδι), ενώ έχω κάνει και σερβιτόρος σε εστιατόρια και ένα 4μηνο σαν εξωτερικός συνεργάτης-αρθρογράφος σε περιοδικό.

                            Αυτή τη στιγμή στήνω ένα πλάνο επιβίωσης για τον πρώτο καιρό, με εταιρίες και επαφές-στόχους αφότου φτάσω στην πόλη (υπηρεσίες, γνωστούς, εταιρίες του κλάδου μου, αλλά και εταιρίες ενοικίασης προσωπικού ειδικευμένου και μη).

                            Ενδιαφέρομαι για οποιαδήποτε εργασία αρχικά, μέχρι να βελτιωθούν και τα Γερμανικά μου και να προσπαθήσω να διεκδικήσω κάτι καλύτερο. Παρακαλώ εάν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε να επικοινωνήσει μαζί μου.

                            Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο και την προσοχή σας.

                            Comment


                              #89
                              Παιδιά που μπορώ να βρω αγγελίες εργασίας για Leipzig? Έχω ψάξει στο ίντερνετ και ότι βρίσκω είναι από γραφεία ευρέσεως εργασίας. Ευχαριστώ προκαταβολικά...

                              Comment


                                #90
                                καλησπέρα παιδιά είμαι εδώ και δύο μήνες στην Γερμανία και ψάχνω δουλειά αλλά χωρίς την γερμανική γλώσσα...έχω γραφτεί σε σχολή αλλά ακόμα είναι νωρίς να εν ταχθώ σε εργοστάσια που θέλουν την γερμανική γλώσσα... Αν υπάρχει κάτι ας απαντήσει.. Μένω Βούπερταλ αλλά και στη γύρο περιοχή αν υπάρχει κάτι δεν υπάρχει πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

                                Comment

                                Working...
                                X