Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - JOBBÖRSE

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    ΓΙΑ ΣΟΥ
    δεν ξέρω αν σ ενδιαφέρει η δικi μου ανακοίνωση πως ψάχνω μια κυρια αλλα είμαστε κοντά στο Aachen αν θες "τιλεφονισεμας" στο νούμερο που έχουμε δόση

    Comment


      #92
      που ειναι παιδιά αυτι η περιέχει κ τι ακριβός ειναι η εργασια

      Comment


        #93
        αναζητηση εργασιας- αγγελια

        Καλημερα σε ολους. Βρισκομαι 2 μηνες στη Γερμανια, Νυρεμβεργη κ αναζητω εργασια. Ειμαι 33 χρονων. Τελοιοφοιτη λογιστικης,γνωση Η/Υ. Καλα αγγλικα, γερμανικα λιγα σε επιπεδο συννενοησης.
        Μεχρι τον Οκτωβριο στην Ελλαδα εργαζομουν ως data operator officer. Για αρχη θα.μπορουσα να ασχοληθω κ με κατι αλλο. Αν γνωριζετε κατι παρακαλω ενημερωστε με.
        Αν βοηθαει καποιον ζητανε ατομα για καθαρισμα στο www.helpling.de, συμπληρωνεις την αιτηση κ επικοινωνουν μαζι σου.

        Comment


          #94
          Καλησπέρα από Πρέβεζα, με λένε Κατερίνα είμαι 36 ετών και αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ την τύχη μου στην Γερμανία. Έχω βασική γνώση γερμανικών. Σκέφτομαι να ξεκινήσω από μπουφέ αν βρω τίποτα βέβαια!!!

          Comment


            #95
            Originally posted by naskal View Post
            ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

            ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ 50 ΕΤΩΝ ΣΤΗ ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ,ΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΕΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥΣ!ΕΙΤΕ ΜΕΤΑΦΡΑΣΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ,ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΑΣ,ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΤΟ email : info@nikolau.de
            99% θα απαντησουν,το πολυ μεσα σε 20 μερες.Τα χρηματα ειναι καλα για εναν ελευθερο,θα καταφερει να ζησει εκει πανω με τα δεδομενα της Στουτγκαρδης.Αρκει να ειναι και λιγο τυχερος με το θεμα της διαμονης.
            Σημειωση: Μην κανει βημα αν δεν βρει μερος να μεινει κοντα στο Zuffenhausen.
            Καλη επιτυχια!
            ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

            Comment


              #96
              Originally posted by KOSTO1 View Post
              ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
              ti ennoeis prosoxh? Na to diabasoume prosektika 'h na exoume to nou mas gia apath?

              Kapou eixa akousei gia mia tetoia etaireia ellhnikh sth Stoutgkardh pou pairnei hlektrologous. Tous petane mesa kai se ena spiti mazi me allous kai sthn ousia se ekmetalleutai, giati sou dinei ligotera lefta kai douleueis toses wres pou den prolabaineis na diabaseis germanika gia na breis kamia kaluterh douleia sto mellon. Kai fusika an tou peis paraitoumai se petaei ki eksw apo to spiti.

              Auta ta akousa apo atomo pou thn pathse etsi. Etsi eipe, den exw proswpikh empeiria...epibebaiwste an einai

              Comment


                #97
                Ωχ παιδια σορρυ για τα greeklish, κεκτημενη ταχυτητα.

                Comment


                  #98
                  Γειά σας. Με λένε Κώστα και μένω στο Αμβούργο με την οικογένειά μου. Είμαι εδώ από τις 17/01 και ψάχνω απεγνωσμένα για δουλειά. Είμαι ηλεκτροσυγκολλητης με άδεια Β' τάξης αλλά οι δουλειές που έχω δουλέψει είναι σαν να είχα Α' τάξης (γέφυρες, οπλικά συστήματα κτλ) όπου χρειαζότανε πιστοποίηση ποιότητας. Τη γλώσσα δεν τη ξέρω ακόμα (έχω γραφτεί σε σχολείο) αλλά ξέρω καλά αγγλικά. Όποιος γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει.

                  Comment


                    #99
                    Γεια σας κ από εμένα. Με λένε Γιώργο κ είμαι 29 χρονών. ψάχνω για δουλεια ντορτμουντ, ντισελντορφ κ γενικά προς τα εκει. παλεύω να φύγω εδώ κ καιρό αλλά δεν έχω κανέναν που να μπορεί να με βοηθήσει. Το πτυχίο μου είναι μηχανοτεχνίτης απο ΕΠΑΛ αλλα δεν με νοιάζει ότι άλλη δουλεια κ να κάνω. δυστυχώς δεν γνωρίζω γερμανικά κ από αγγλικά μόνο τα βασικά. Ωστόσο έχω σκοπό να μάθω εκεί την γλώσσα μόλις βρω κάτι. Αν γνωρίζετε κάτι βοηθήστεεεεεεεε!

                    Comment


                      Γεια σε όλη την φοβερή παρέα!μπορεί κάποιος να μου πει αν γνωρίζει για αγγελίες οδηγού φορτηγών στην Stuttgart διεθνών μεταφορών και γενικά Ευρώπη με έδρα Stuttgart.αν υπάρχει δυνατότητα όχι απο φίρμα κυριως, αλλά αν υπάρχει και απο φίρμα.Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!

                      Comment


                        Γεια σας,αν καποιος γνωριζει για εργασια σε κουζινα στο μοναχο που να δινει διαμονη ας επικοινωνησει,αποφοιτη ιεκ μαγειρικης με 4 χρονια προυπηρεσια σε ξενοδοχεια κτλ.Γλωσσα ελληνικα και λιγα αγγλικά.Ψαχνω για μια αρχη και υποθετω μονο ελληνικο εστιατοριο με διαμονη μπορει να βοηθησει.

                        Comment


                          Παιδιά καλησπέρα ,
                          Μου έχει δώσει ένας φίλος που μένει στο Μόναχο εδώ και δύο περίπου χρόνια ένα τηλ γραφείου εύρεσης εργασίας και λέω αύριο να δοκιμάσω να τους πάρω τηλ!
                          Εσείς τι λέτε; Είναι κάποιος άλλος που να έκανε την τύχη του μέσω αυτής της οδού;
                          Κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη!

                          Comment


                            Χρήστο εννοείς τις εταιρείες τύπου Adecco, randstad κλπ γερμανικές ή κάποιες ελληνικές που έχω ακούσει ότι δραστηριοποιούνται για να βρουν δουλειά σε Έλληνες;

                            Για τις δεύτερες δε γνωρίζω.

                            Για τις πρώτες, έχω έρθει κι εγώ σε επαφή ψάχνοντας για δουλειά, διότι απλά οι αγγελίες που βρήκα είχαν δημοσιευτεί μέσω τέτοιων εταιριών. Απ τις συγκεκριμένες δεν έλαβα ακόμη απάντηση. Από την αναζήτηση πληροφοριών που έκανα είδα ότι πολλές δουλειές απλές, όπως ανειδίκευτος εργάτης σε εργοστάσιο, βοηθός σε γραφείο κλπ, πλέον σε μεγάλο βαθμό ζητούνται μέσω τέτοιων εταιριών. Η κατηγορία Zeitarbeit που έχει αναφερθεί νομίζω και αλλού εδώ μέσα. Αυτό, δυστυχώς, σημαίνει χαμηλούς μισθούς, ή τελοσπάντων χαμηλότερους απ' ό,τι αν ήταν απευθείας η δουλειά ή όπως παλαιότερα. Από την άλλη είναι μία λύση για κάποιον που θέλει να ξεκινήσει από κάπου (κι όλοι αυτό ψάχνουν για αρχή...να ξεκινήσουν από κάπου). Το καλό είναι ότι στέλνεις το βιογραφικό σου και είναι δυνατόν να σου βρουν και κάτι άλλο παρόλο που μπορεί να μη θεωρηθεί κατάλληλο για τη συγκεκριμένη θέση που έκανες αίτηση.

                            Επίσης, ένα θέμα που είδα είναι ότι οι εργοδότες που είναι συμβεβλημένοι με τέτοιες εταιρίες προτιμούν άτομα που είναι γραμμένα στο Arbeitsamt ως arbeitslos (νομίζω για πάνω από 6 εβδομάδες), οπότε και δικαιούνται το λεγόμενο Vermittlungsschein ώστε να καλύψει το Arbeitsamt τα έξοδα "μεσιτείας" της εύρεσης δουλειάς. Αλλιώς, θα πρέπει να τα επωμιστεί ο εργοδότης. Δε θα βάλουν φυσικά κανέναν εργαζόμενο να καλύψει αυτό το ποσό, απλά ο εργοδότης θα προτιμήσει αυτούς που έχουν το Vermittlungsschein...
                            Αυτά είναι τα λίγα που ξέρω εγώ ως τώρα...

                            Comment


                              fdjackie καταρχήν σ'ευχαριστώ για την απάντηση!
                              Εννοούσα ελληνικές εταιρείες που σου βρίσκουν εργασία στο εξωτερικό και κυρίως στην Γερμανία μιας και ακόμη είμαι στην Ελλάδα εγώ αλλά ευελπιστώ σχετικά άμεσα σιγά σιγά να του δίνω από εδώ.
                              Εσύ έχεις βρει κάτι;
                              Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω ακόμη την γλώσσα οπότε μάλλον θα ξεκινήσω από πολύ χαμηλά μέχρι να γίνει η εκμάθηση επάνω σε κάποιο σχολείο αναγκαστικά.
                              Τα βιογραφικά που στέλνεις είναι στα Γερμανικά; Γνωρίζεις την γλώσσα;
                              ΥΓ: Επειδή μπορεί να ξεφεύγουμε από το θέμα και ζητώ συγγνώμη από τους διαχειριστές αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου ένα ΠΜ για να με ενημερώσεις!
                              Ευχαριστώ.

                              Comment


                                Καλησπέρα σε όλους!
                                Είμαι εδω και λίγο καιρό στο Ντόρτμουντ και αναζητώ εργασία! Ξέρω από Η/Υ, Αγγλικά καλά Γερμανικά μαθαίνω. Εχω εμπειρία απο εστιατόρια.

                                Comment

                                Working...
                                X