Announcement

Collapse
No announcement yet.

Χαιρετισμός απο νέο μέλος

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Χαιρετισμός απο νέο μέλος

    Καλησπέρα σε ολους!! Ειμαι ο κώστας λ ( νέο μέλος και θέλω να πιστέυω οχι προσωρινό) μένω εδω και 1.5χρόνο στην γερμανία και ενδιαφέρομαι να μεταναστέυσω στην αυστραλία αλλά αυτο δεν με εμποδίζει να δώσω οτι πληροφορίες μπορώ για την γερμανία και συγκεκριμένα για την περιοχή της φρανκφούρτης

    #2
    Kαλως όρισες ,Κώστα!
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #3
      Κώστας Λ
      Καλώς ήρθες !
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        #4
        Originally posted by vertigo View Post
        Kαλως όρισες ,Κώστα!
        καλώς σας βρήκα

        Comment


          #5
          Κώστα επειδή ενδιαφέρομαι για Φρανκφούρτη, πες μας αν μπορείς λίγα λόγια για τα ενοίκια εκεί, τους μισθούς και τον τρόπο ζωής.
          Την πόλη την έχω περπατήσει μια εβδομάδα που είχα πάει και μου άρεσε πολύ
          Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν υπάρχουν γενικά δουλειές και αν βρίσκεις σχετικά εύκολα σπίτι κοντά στο κέντρο με ανθρώπινο ενοίκιο (500-600ευρώ)

          υ.γ. Σαξενχαουσεν ίνεις κανά ποτάκι;

          Comment


            #6
            Originally posted by archer100 View Post
            Κώστα επειδή ενδιαφέρομαι για Φρανκφούρτη, πες μας αν μπορείς λίγα λόγια για τα ενοίκια εκεί, τους μισθούς και τον τρόπο ζωής.
            Την πόλη την έχω περπατήσει μια εβδομάδα που είχα πάει και μου άρεσε πολύ
            Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν υπάρχουν γενικά δουλειές και αν βρίσκεις σχετικά εύκολα σπίτι κοντά στο κέντρο με ανθρώπινο ενοίκιο (500-600ευρώ)

            υ.γ. Σαξενχαουσεν ίνεις κανά ποτάκι;
            Cost of Living in Frankfurt, Germany. Prices in Frankfurt.

            Comment


              #7
              Γεια σας και από μένα συνήθως μιλάω με κάποια άτομα στο chat . Ειμαι η Μϊνα είμαι νοσηλεύτρια και ψάχνομαι για Βέλγιο ή ισως και Γερμανία. Θα εξαρτηθεί από τον σύζηγο. Οικονομικά είμαι χάλια όπως οι περισσότεροι που αποφασίζουν να φύγουν. Ομως έχω την υγεία μου εγώ και η οικογένεια μου κάτι που το θεωρώ πιο συμαντικό από όλα. Εχω διαβάσει τόσα πολλά θέματα εδώ μέσα που ή αλήθεια είναι ότι κάποιους νοιώθω σαν να τους γνωρίζω ακόμα και αν δεν εχω μιλήσει ποτέ μαζί τους.

              Comment


                #8
                Καλησπέρα Μίνα,

                ίσως να διάβασες και την Areti !? Επιτυχημένη μετανάστευση μιας νοσηλεύτριας.

                Comment


                  #9
                  Καλησπέρα archer τα ενοικια στο κέντρο ειναι απλησιαστα για κατι πιο οικονομικο θα πρέπει να μείνεις σε προάστια 10 εώς 20 χιλιόμετρα απότο κέντρο.
                  ΟΙ Ιδιοκτήτες ζητούν να μάθουν που εργάζεσαι προκειμένου να στο νοικιάσουν το σπίτι αν όχι όλοι ενα 80%.
                  δουλειές υπάρχουν αλλά χωρίς γνώση γερμανικών τα πράγματα δυσκολέυουν πάρα πολύ!!!!
                  Μένω οφφενμπαχ που ειναι δίπλα στο σαξενχαουζεν αλλά με τρία παιδιά ενα burgerking και πολύ μου είναι
                  καλη τύχη και καλή δύναμη!!!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Κώστας Λ View Post
                    Καλησπέρα archer τα ενοικια στο κέντρο ειναι απλησιαστα για κατι πιο οικονομικο θα πρέπει να μείνεις σε προάστια 10 εώς 20 χιλιόμετρα απότο κέντρο.
                    ΟΙ Ιδιοκτήτες ζητούν να μάθουν που εργάζεσαι προκειμένου να στο νοικιάσουν το σπίτι αν όχι όλοι ενα 80%.
                    δουλειές υπάρχουν αλλά χωρίς γνώση γερμανικών τα πράγματα δυσκολέυουν πάρα πολύ!!!!
                    Μένω οφφενμπαχ που ειναι δίπλα στο σαξενχαουζεν αλλά με τρία παιδιά ενα burgerking και πολύ μου είναι
                    καλη τύχη και καλή δύναμη!!!
                    Κατάλαβα...

                    όπως τα περίμενα δηλαδή

                    Τουλάχιστον οι μισθοί είναι κατά μέσο όρο λίγο μεγαλύτεροι ή ίδιοι με την υπόλοιπη Γερμανία;

                    Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μας δίνεις σε κάθε περίπτωση

                    Comment


                      #11
                      Δυστυχώς δεν εχω γνωση τι πληρώνωνται σε άλλους κλάδους γιατι και τις 2φορές εργασθηκα σαν οδηγος. πιστέυω οτι πρέπει να ειναι στα ιδια επίπεδα με την υπόλοιπη γερμανια.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by archer100 View Post
                        Κώστα επειδή ενδιαφέρομαι για Φρανκφούρτη, πες μας αν μπορείς λίγα λόγια για τα ενοίκια εκεί, τους μισθούς και τον τρόπο ζωής.
                        Την πόλη την έχω περπατήσει μια εβδομάδα που είχα πάει και μου άρεσε πολύ
                        Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν υπάρχουν γενικά δουλειές και αν βρίσκεις σχετικά εύκολα σπίτι κοντά στο κέντρο με ανθρώπινο ενοίκιο (500-600ευρώ)

                        υ.γ. Σαξενχαουσεν ίνεις κανά ποτάκι;

                        Ενοικιάσεις κατοικιών στην Φρανκφούρτη Γερμανία !

                        Πάτα εδώ !Mietwohnungen in Frankfurt !

                        Ποιοί είναι η μισθοί για όλα τα επαγγέλματα στην Γερμανία και όχι μόνο !
                        Πάτα εδώ !Lohnanalyse!
                        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                        Comment

                        Working...
                        X