Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αναζήτηση εργασίας σε σχολεία στην Μ. Βρετανία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αναζήτηση εργασίας σε σχολεία στην Μ. Βρετανία

    Αγαπητοί φίλοι, καλησπέρα. Είμαι καινούρια στην παρέα.Ενδιαφέρομαι να φύγω του χρόνου για την Αγγλία. Είμαι απόφοιτος μουσικών σπουδών πανεπιστημίου Αθηνών και από του χρόνου (πρώτα ο Θεός) θα έχω το μεταπτυχιακό μου τίτλο πάνω στην εκπαίδευση και στα ανθρώπινα δικαιώματα από το πανεπιστήμιο Αθηνών επίσης. Έχω proficiency στα Αγγλικά, αμέτρητες επιμορφώσεις πάνω στο αντικείμενο διδασκαλίας και 8 χρόνια εργασιακή εμπειρία σε δημόσια σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Η ερώτησή μου είναι η εξής: Υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που να εργάζεται σε Αγγλικά σχολεία για να μου δώσει κάποιες πληροφορίες; Έχω διαβάσει πολλά πράγματα μετά από ψαχούλεμα στο Internet αλλά θα ήθελα και κάποια πιο προσωπική προσέγγιση. Να ξεκαθαρίσω ότι δεν με ενδιαφέρει να μάθω για τα ελληνικά σχολεία (αυτά που χρηματοδοτούνται από το ελληνικό κράτος και στελεχώνονται από Έλληνες). Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    υγ: Πολύ ωραία σελίδα και πολύ κατατοπιστική. keep up the good work!

    #2
    Δεν δουλεύω σε σχολείο στην Μ. Βρετανία, αλλά φαντάζομαι έχεις δει κι αυτό που αφορά δασκάλους από ΕΕ. Teachers from the European Economic Area (EEA) - Schools

    Comment


      #3
      Μαρία σε ευχαριστώ που απάντησες. Οτιδήποτε χρειάζεται για την αναγνώριση πτυχίων και τέτοια πράγματα τα έχω ψαχουλέψει. Χρειάζομαι πληροφορίες από εκπαιδευτικούς που εργάζονται σε σχολεία για άλλα πράγματα όπως εργασιακές συνθήκες, χρήματα, περιοχές, προοπτικές κλπ κλπ κλπ. Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

      Comment


        #4
        άμα δεν κλείσεις 6μήνες μόνιμη διαμονη κ προυπηρεσια δεν προκειται να σε πάρουνε σοβαρα πουθενα

        Comment


          #5
          Oντως, δυσκολα ασχολουνται με ατομα που μολις ηρθαν στην χωρα.

          Comment

          Working...
          X