Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέος νόμος για την μετανάστευση ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    το ειχα διαβασει και εγω αυτο το αρθρο στο Πρωτο Θεμα και με παραξενεψε....
    απο την μια διαβαζα στην Γερμανια οτι χρειαζονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ μεταναστες γιατι το 2020 ή 2025 η καπου εκει θα εχει η Γερμανια μεγαλο δημογραφικο προβλημα.
    Γιατι πολλοι μεταναστες που βγηκαν στην συνταξη, γυρνανε στις χωρες τους και μαζι τους και πολλα παιδια τους...οποτε αυξανονται οι συνταξιουχοι αλλα μειωνεται το εργατικο δυναμικο. Επιπλεον πολλοι πλεον δεν κανουν παιδια στην Γερμανια ή κανουν μονο ενα, κλπ κλπ κλπ

    Εψαξα το ολο θεμα εκεινες τις μερες
    Ακομα και στο αρθρο του 1ου θεματος πιο κατω εχει ενα αρθρο στα αγγλικα που δεν λεει ΤΙΠΟΤΑ για ελληνες, ιταλους, πορτογαλους κλπ
    Λεει μονο για Βουλγαρους και Ρουμανους και κυριως για Ρομα...
    Στην γερμανα τις τελευταιες μερες υπαρχει μεγαλο θεμα οσον αφορα του Ρομα απο βουλ + ρουμανια
    Υπαρχιε μια κατασταση απο βουλ. μαφια, που ερχονται καποιο βουλγαροι (χωρις γλωσσα χωρις τιποτα) και αυτος ο βουλγαρο νονος τους δινει δουλεια μεν (μεροκαματα) αλλα τους ασφαλιζει ως Ελ.επαγγελματιες...αυτοι ομως δεν ξερουν τι παιζει, και δεν πληρωνουν εισφορες ως ελ. επαγγελματιες. Και οταν μετα καποιος παει σε γιατρο του λενε Ιατρειο ΓΙΟΚ...εισαι ανασφαλιστος ουσιαστικα...και καταληγουν να μενουν στον δρομο κλπ
    Επισης ανησυχουν ΠΟΛΥ για οσους ερχονται ΜΟΝΟ για να παρουν επιδοματα...Hartz IV , Kindergeld κλπ
    Μαλιστα μια οικογενεια απο Ρομα κερδισε ενα δικαστηριο ή κατι τετοιο και δικαιουται επιδομα κλπ

    Επισης διαβασα σε γερμανικες εφημεριδες οτι ο υπ. εσωτερικων της Γερμανιας ειπε: εμεις δεν εχουμε κανενα προβλημα να ερθει ο Χ ευρωπαιους ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ή ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ...δεν θελουμε ομως να εκμεταλλευονται την ελ. μετακινηση εντος ΕΕ για να παρουν sozialleistungen....δηλαδη ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ....

    το ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ το μετεφρασσαν σε "μπλοκο στους ευρωπαιους που θελουν να ερθουν στις βορειες χωρες ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΦΕΛΗ"

    αλλο οικονομικα οφελη ομως πχ καλυτερη δουλεια κλπ αλλο κοινωνικα επιδοματα....πχ επιδομα ανεργιας, Hartz IV , Kindergeld

    Επισης το αρθρο στα αγγλικα λεει για ποινες σε εταιρειες που ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ εργαζομενους απο χωρες φτωχες και οδηγουν σε wage dumping κλπ
    Αλλο ποινες σε εταιρειες που ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ εργαζομενους απο χωρες φτωχες και οδηγουν σε wage dumping και αλλο " ποινές για όσους προσλαμβάνουν εργαζομένους από χώρες των Βαλκανίων"



    τωρα απο εκει και επειτα ειδωμεν....

    παντως η Γερμανια θελει να γινει πιο ελκυστικη σε ατομα με ικανοτητες, εκπαιδευση κλπ
    Μαλιστα σκεφτοναι να αλλαξουν νομο και να μπορεις να παρει σπουδαστικο δανειο χωρις να εχεις κατοικια στην γερμανια (πριν τις σπουδες) ή κατι τετοιο

    Comment


      #17
      Ολλανδός Υπουργός καλεί για "Code Orange" Alert για τη Μετανάστευση Εργασίας στην Ε.Ε !

      Πάτα εδώ! "Code Orange"
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        #18
        αυτο ειναι το αρθρο που εχει και το πρωτο θεμα κατω απο το δικο του...μετα ακολουθησαν και αλλα...

        παντως στην Γερμανια δεν μιλανε για labor migration αλλα για armimigration....

        Comment


          #19
          Βασικά σε συμβούλιο Υπουργών Εξωτερικών της ΕΕ συζητούσαν οι Βόρεις κυρίως χώρες και μάλιστα αρκετά σοβαρά να ψηφίσουν ένα νομοσχέδιο με ευρωπαική ισχύ που να αφορά τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό μεταναστών νότιας Ευρώπης (κυρίως Ελλάδα, Ιταλία, Ισπανία και Πορτογαλία) που θα δέχεται η κάθε χώρα όπως είναι η Γερμανία, η Βρετανία και η Γαλλία. Δηλαδή ας πούμε στην γερμανία θα επιτρέπεται μπεί ο τάδε αριθμός Ελλήνων και πάει λέγοντας. Η αιτιολόγηση που δόθηκε ήταν ότι οι Βόρειοι λάοι επιθυμούν κάτι τέτοιο καθώς δεν θέλουν άλλο να έρχονται κι άλλοι αλλοδαποί ενώ και οι κυβερνήσεις είχαν πεί πως δεν γίνεται άλλο να δέχονται χιλιάδες μετανάστες ούτε να επωμίζονται το βάρος της κρίσης χωρών όπως η Ελλάδα κτλ. Επιπλέον είπαν πως θα μπούν πιο αυστηρά κριτήρια για είσοδο στη χώρα όπως πτυχίο και γνώση της γλώσσας της χώρας υποδοχής προκειμένου να εντάσσονται κατευθείαν άμεσα και ανέξοδα στην κοινωνία και να μην εκμεταλλεύονται τα επιδόματα πρόνοιας. Στην Γερμανία δεν είναι λίγοι οι γερμανοί που συμφωνούν ότι το σύστημα πρόνοιας τους έχει γίνει κυριολεκτικά ξέφραγο αμπέλι. Βέβαια ΔΕΝ ψηφίστηκε ακόμα κάτι τέτοιο αλλά βρίσκεται υπό συζήτηση ακόμα.

          Comment


            #20
            δεν νομιζω οτι θα σκεφτουν να κλεισουν τα συνορα ειμαστε ευρωπη και κανενας δεν θα μπορει να σε βγαλει εξω απο την ευρωπη, μπορει να βγει αν θελει μια χωρα απο το ευρω, και μετα απο επωδυνες διαδικασιες, αλλα οχι απο την ευρωπη, απλα πιστευω οπως και βλεπω τουλαχιστον εδω οτι πλεον οπου και να πας δεν μπορεις να κανεις τιποτα αν δεν ξερεις την γλωσσα,
            Εγω σκεφτομαι οτι καπως ετσι εννοουν οτι θα ειναι και δυσκολο να μεταναστευσεις... πχ ερχεται καποιος εδω για δουλεια απο την στιγμη που δεν γνωριζει γερμανικα, δεν θα μπορει να βρει δουλεια, οποτε δεν θα μπορει να παρει και συμβολαιο εργασιας για να νοικιασει σπιτι, γιατι χωρις συμβολαιο δεν υπαρχει περιπτωση να νοικιασει σπιτι, οποτε αναγκαστικα θα γυρισει πισω...
            δεν το λεω ουτε ρατσιστικα ουτε υποτημιτικα, αλλα στην περιοχη που πηγαινω σχολειο, εχει κατακλυστει η περιοχη απο μαυρους και πακιστανους, τους οποιους τους πληρωνουν μεχρι και τα βιβλια,ενοικια, και τους δινουν και ενα ποσο για την διαβιωση τους, δηλ δεν νομιζω οτι εχουν τοοοοοσο μεγαλο προβλημα με ελληνες ισπανους ιταλους, οι οποιοι μαλιστα δουλευουν πληρωνουν τους φορους, κανονικα, και σιγα σιγα εντασονται αλλα στο οτι ολοι οι αλλοι γνωριζουν και απαιτουν τα βοηθηματα...

            Comment


              #21
              αυτο που λεει ο φιλος Markos εγω το ειδα μονο σε ελληνικη εφημεριδα. Και εχω την εντυπωση οτι δεν ηταν συζητηση σε συμβουλιο της ΕΕ αλλα το σκεφτηκαν καποιοι υπ. εξωτερικων...τωρα αν οντως προωθηθηκε σε συμβουλιο της ΕΕ δεν ξερω
              Στα γερμανικα εγω ειδα μονο με τους Ρομα να ασχολουνται και ειδικα με αυτους που ερχονται με σκοπο να παρουν επιδοματα προνοιας κια οχι να δουλεψουν ή να σπουδασουν.
              Τωρα δεν ξερω τι αληθευει και τι οχι...

              Comment


                #22
                Originally posted by turms View Post
                αυτο που λεει ο φιλος Markos εγω το ειδα μονο σε ελληνικη εφημεριδα. Και εχω την εντυπωση οτι δεν ηταν συζητηση σε συμβουλιο της ΕΕ αλλα το σκεφτηκαν καποιοι υπ. εξωτερικων...τωρα αν οντως προωθηθηκε σε συμβουλιο της ΕΕ δεν ξερω
                Στα γερμανικα εγω ειδα μονο με τους Ρομα να ασχολουνται και ειδικα με αυτους που ερχονται με σκοπο να παρουν επιδοματα προνοιας κια οχι να δουλεψουν ή να σπουδασουν.
                Τωρα δεν ξερω τι αληθευει και τι οχι...
                Καλά ναί αυτό ισχύει τα ΜΜΕ τα έχουν κάνει ψιλο μπάχαλο και απ τις δύο μεριές, το μόνο σίγουρο πάντως είναι απ ότι έμαθα ότι οι Υπουργοί Εξωτερικών απλώς διατύπωσαν κάποιες σκέψεις περί αυτού ειδικά εάν η μετανάστευση πάρει ιστορικά μεγάλες διαστάσεις. Αυτό με τους Ρομά το άκουσα και εγώ. Πάντως από γερμανικής πλευράς συζητούσαν σοβαρά το ενδεχόμενο να θεσπιστούν για όλους τους οικονομικούς μεταναστές πιο αυστηρά κριτήρια όπως το να ξέρουν ήδη την γλώσσα αρκετά καλά πρίν κιόλας έρθουν και νάχουν ένα πτυχίο ή κάποια επαγγελματική εκπαίδευση τέλος πάντων ώστε να μην πηγαίνουν όλοι αμέσως στην Πρόνοια. Και κατά την άποψη μου κάλα κάνουν να μην αφήνουν ανειδίκευτους και όσους δεν ξέρουν έστω μέτρια την γλώσσα. Όσο νάναι χώρα τους είναι και κοιτάνε και αυτοί ως εθνικό κράτος το συμφέρον τους.

                Comment


                  #23
                  Σήμερα πήγε ένας φίλος να γραφτεί στο jobcenter, κι τον ενημερώσαν ότι έχει τεθεί σε λειτουργία ένας νόμος που λέει οτι ορισμένοι μετανάστες δεν δικαιούνται κανένα κοινωνικό επίδομα.Μέσα σε αυτούς είναι κι οι 'Ελληνες. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω??

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Tzina View Post
                    Σήμερα πήγε ένας φίλος να γραφτεί στο jobcenter, κι τον ενημερώσαν ότι έχει τεθεί σε λειτουργία ένας νόμος που λέει οτι ορισμένοι μετανάστες δεν δικαιούνται κανένα κοινωνικό επίδομα.Μέσα σε αυτούς είναι κι οι 'Ελληνες. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω??
                    Πόσο καιρό είναι ο φίλος σου στην Γερμανία δηλωμένος? Έχει δουλέψει ποτέ του στην Γερμανία? Για πιό επίδομα απο όλα μιλάμε?
                    It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Markos. View Post
                      Καλά ναί αυτό ισχύει τα ΜΜΕ τα έχουν κάνει ψιλο μπάχαλο και απ τις δύο μεριές, το μόνο σίγουρο πάντως είναι απ ότι έμαθα ότι οι Υπουργοί Εξωτερικών απλώς διατύπωσαν κάποιες σκέψεις περί αυτού ειδικά εάν η μετανάστευση πάρει ιστορικά μεγάλες διαστάσεις. Αυτό με τους Ρομά το άκουσα και εγώ. Πάντως από γερμανικής πλευράς συζητούσαν σοβαρά το ενδεχόμενο να θεσπιστούν για όλους τους οικονομικούς μεταναστές πιο αυστηρά κριτήρια όπως το να ξέρουν ήδη την γλώσσα αρκετά καλά πρίν κιόλας έρθουν και νάχουν ένα πτυχίο ή κάποια επαγγελματική εκπαίδευση τέλος πάντων ώστε να μην πηγαίνουν όλοι αμέσως στην Πρόνοια. Και κατά την άποψη μου κάλα κάνουν να μην αφήνουν ανειδίκευτους και όσους δεν ξέρουν έστω μέτρια την γλώσσα. Όσο νάναι χώρα τους είναι και κοιτάνε και αυτοί ως εθνικό κράτος το συμφέρον τους.
                      Καλα η μεταναστευση πηρε ηδη μεγαλες διαστασεις....τι να πεις...

                      αυτο (να θεσπισουν κριτηρια) δεν ειναι εφικτο ομως. Δεν μπορει μια χωρα της ΕΕ να κανει κατι τετοιο
                      Δηλαδη δεν μπορεις να πεις: δεχομαι πολιτες χωρων ΕΕ μονο αν εχουν πτυχιο και καλη γνωσση της γλωσσας...
                      Γιατι για οτι ισχυει γαι τους γερμανους πρεπει να ισχυσει για ολους της ΕΕ
                      Θα πρεπει να γινει κατι σε ΟΛΗ την ΕΕ κλπ κλπ
                      Σκεψου οτι θελουν να βαλουνε διοδια στα ΙΧ αλλα δεν γινετια ΜΟΝΟ ιγα τα ξενα οχηματα (τουριστες κλπ). Πρεπει και για τα οχηματα με γερμανικες πινακιδες.


                      Μπορουν βεβαια να κανουν (αν δεν το κανανε ηδη) αλλη νομοθεσια για επιδοματα προνοιας κλπ
                      Πολυ πιο αυστηρα κριτηρια
                      πχ στην Γερμανια για επιδομα ανεργιας πρεπει να εχεις δουλεψει τουλαχιστον ενα ετος
                      μπορει να πουνε οτι το ιδιο ισχυει για επιδοματα προνοιας, hartz 4, kindergeld κλπ
                      Αυτο πιστευω θα το κανουν ΣΙΓΟΥΡΑ εντος του 2014 για να εμποδισουν τον λεγομενο προνοιακο-τουρισμο (ο ορος δεν ειναι δικος μου...καποιος υπουργος της γερμανιας το ειπε για τους μεταναστες που ερχονται ΜΟΝΟ για να εκμετταλευτουν το κρατος προνοις)

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by Tzina View Post
                        Σήμερα πήγε ένας φίλος να γραφτεί στο jobcenter, κι τον ενημερώσαν ότι έχει τεθεί σε λειτουργία ένας νόμος που λέει οτι ορισμένοι μετανάστες δεν δικαιούνται κανένα κοινωνικό επίδομα.Μέσα σε αυτούς είναι κι οι 'Ελληνες. Γνωρίζει κανείς τίποτα παραπάνω??
                        μα ουσιαστικα ναι...ετσι ειναι
                        επιδομα ανεργιας δνε δικαιουσαι απο τον γερμανικο ΟΑΕΔ αν δεν εχεις δουλεψει ενα χρονο στην γερμανια
                        το Hartz 4 το εχουν κοψει εδω και ενα χρονο (η παραπανω)
                        για επιδομα παιδιων δεν ξερω

                        kosofos ετσι δεν ειναι? ή κανω λαθος?

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by turms View Post
                          Καλα η μεταναστευση πηρε ηδη μεγαλες διαστασεις....τι να πεις...

                          αυτο (να θεσπισουν κριτηρια) δεν ειναι εφικτο ομως. Δεν μπορει μια χωρα της ΕΕ να κανει κατι τετοιο
                          Δηλαδη δεν μπορεις να πεις: δεχομαι πολιτες χωρων ΕΕ μονο αν εχουν πτυχιο και καλη γνωσση της γλωσσας...
                          Γιατι για οτι ισχυει γαι τους γερμανους πρεπει να ισχυσει για ολους της ΕΕ
                          Θα πρεπει να γινει κατι σε ΟΛΗ την ΕΕ κλπ κλπ
                          Σκεψου οτι θελουν να βαλουνε διοδια στα ΙΧ αλλα δεν γινετια ΜΟΝΟ ιγα τα ξενα οχηματα (τουριστες κλπ). Πρεπει και για τα οχηματα με γερμανικες πινακιδες.


                          Μπορουν βεβαια να κανουν (αν δεν το κανανε ηδη) αλλη νομοθεσια για επιδοματα προνοιας κλπ
                          Πολυ πιο αυστηρα κριτηρια
                          πχ στην Γερμανια για επιδομα ανεργιας πρεπει να εχεις δουλεψει τουλαχιστον ενα ετος
                          μπορει να πουνε οτι το ιδιο ισχυει για επιδοματα προνοιας, hartz 4, kindergeld κλπ
                          Αυτο πιστευω θα το κανουν ΣΙΓΟΥΡΑ εντος του 2014 για να εμποδισουν τον λεγομενο προνοιακο-τουρισμο (ο ορος δεν ειναι δικος μου...καποιος υπουργος της γερμανιας το ειπε για τους μεταναστες που ερχονται ΜΟΝΟ για να εκμετταλευτουν το κρατος προνοις)
                          Καλά ναί έχεις δίκιο σαυτά που λές και συμφωνώ απλώς λέω τι άκουσα/διάβασα και εγώ δίχως νάμαι και απόλυτα σίγουρος. Τι να σου πώ από αυτούς που κυβερνάνε όλα να τα περιμένεις, δεν εκπλήσσομαι με τίποτα πια. Αυτό με τα επιδόματα λογικό μου φαίνεται γιατί τους έφυγε πολύ δημόσιο χρήμα σε προνοιακές σπατάλες, μετανάστες που δεν το αξίζαν (και είναι ακόμα πολλοί). Ειδικά με τα Kindergeld έχω ακούσει πολλά και διάφορες κομπίνες που οι γονείς τα παίρνουν αυτά ως νεομετανάστες. Άσε...

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by patrioten View Post
                            Σκληρότερους νόμους για την αντιμετώπιση και ανάσχεση του ρεύματος της οικονομικής μετανάστευσης στην Ευρώπη εισηγούνται οι Ευρωπαίοι εταίροι, δημιουργώντας πλέον έναν ασφυκτικό κλοιό για τους δοκιμαζόμενους από την ανεργία Ελληνες. Τους πολίτες εκείνους που κινδυνεύουν να στερηθούν έστω και το δικαίωμα στην αναζήτηση καλύτερης τύχης εκτός συνόρων, μια και η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε εργασιακό κρανίου τόπο.

                            Πάτα εδώ!Μπλόκο στους Έλληνες που ψάχνουν δουλειά στην Ε.Ε. !
                            Επειδή νευρίασα με το άρθρο της ''κίτρινης φυλλάδας'' στην οποία αναφέθηκες, εκδότη του παλιού γνώριμου δημοσιαγράφου Αναστασιάδη καλό στις ευρωεκλογές να παρουσιαστεί και μπλόκο στην άφιξη τουριστών, να μπεί πλαφον και σε αυτούς. Ίσως οι ξενιτεμένοι που εσείς δεν γνωρίζεται πολλά για τα τεκτενόμενα στην πατρίδα μου, όλα τα ΜΜΕ έχουν πάρει δάνεια για να μπορούν να εξυπηρετούν την προπαγάνδα της συγκυβέρνησης που διαφαίνεται στις Ευρωεκλογές απο ''μαύρισμα'' απο τον Ελληνικό ΛΑΟ. Βγηκαμε σήμερα στις αγορές, πανηγυρίζουν οι κυβερνώντες και τα κανάλια και οι εφημερίδες το διατυμπανίζουν με στημένη έξοδο. Ανάδοχοι..οι J.P.Morgan & DB, που θα καθορίσουν και το επιτόκιο δανεισμού. Ιστορία επιτυχίας Νο 2 ΑΠΟ ΣΑΜΑΡΑ. Η αντιπολίτευση και οχι μόνο, ακόμη και καθηγητές οικονομικών υψηλού κύρους αναφέρουν οτι πρόκειται για επικοινωνιακό τέχνασμα με φόντο την καταπόντηση τους στις 25 Μαίου. Κρατική τηλεόραση ΔΤ( δηλαδή, δικτατοτική τηλεόραση, MEGA CHANNEL,STAR CHANNEL,ANT1 TV & Σκάϊ ) το παρουσιάζουν ως Grekentry πλέον με επιτόκιο 5% πανω για πενταετές ομόλογα με τις ευλογίες της Μέρκελ. Εχουν τρομοκρατηθεί και ένα μήνα πριν τις εκλογές είπαν να κάνουν μια ''φάρσα''. Δεν τα τρώμε πλέον αυτά. Τύποι με φράγκα,είπαν να τα ''παιξουν'' αφου τέτοια ευκαιρία ίσως να μην τους ξαναδωθεί αφου ούτε και στις αναδυόμενες αγορές της Ασίας δεν πρόκειται να βρούν καλύτερη προσφορά. 2.5 δισ. ευρώ που ζητά το Ελληνικό κράτος με παίκτες που θα βγάλουν χωρίς να κουραστούν πάνω απο 150,000,000 ευρώ που θα τα πληρώσουμε οι Ελληνες αφου είμαστε σε επιτήρηση για 8-10 χρόνια ακόμα δεν είναι κι άσχημα. Ελπίζω η αντιπολίτευση να βγεί με μεγάλη πλειοψηφία και να αλλάξει οχι μόνον η Ελλάδα αλλά κι η Ευρώπη.

                            Comment


                              #29
                              Όποιος είναι γνώστης των πάντων και ίσως έχει την δύναμη ή το χάρισμα να διαβάζει το μέλλον να το παραθέσει γράφοντας το. Οι Βρετανοί που είναι και πιο φασίστες από τους Ναζί και οι Ολλανδοί που αποδυναμώθηκαν από τους UK peolpe εδώ και κάτι αιώνες όσον αφορά το εμπόριο, αποικίες κ.α. ( Ακόμη και το Νέο Άμστερνταμ άλλαξε σε NY) Προσπαθούν να κρατήσουν την Ελλάδα μου όπως ήταν, αποθήκη ψυχών . Μην περάσει κανένας καημένος Αφγανός με καρότσι του σούπερ μάρκετ γεμάτο παλιοσίδερα έξω απ' το σπιτικό τους και τους χαλάσει ο ύπνος. Άνοιξε η πρόσβαση σε Ρουμάνους, Βούλγαρους και τώρα μου λέτε για μπλόκο και σε πλαφόν. Δεν τους νοιάζει καθόλου, το πρόβλημα είναι η ανταγωνιστικότητα ενάντια στους Κινέζους και τους Κορεάτες. Πού είναι η ΝOKIA τώρα; Που προσπαθεί να πουλήσει τα πλυντήρια και τα αυτοκίνητα της η Γερμανία; Στους ανταγωνιστές. Αν είναι να μπεί μπόλκο αφου έχει υπογραφτεί η συνθήκη του Μάαστριχτ δεν μπαινει πλαφόν πουθενά. Συνθήκη Σέγκεν κ.α πάω όπου θέλω ( εκτός απο το UK - πληντήριο ρώσικου χρήματος και άλλων αμερικανικών απατεώνων) δουλεύω σε όποιον με θέλει και τρώω οτι θέλω.

                              Comment


                                #30
                                Οι νόμοι για την μετανάστευση στην Ευρώπη, αναπροσαρμόζονται συνεχώς.

                                Originally posted by stavris View Post
                                Όποιος είναι γνώστης των πάντων και ίσως έχει την δύναμη ή το χάρισμα να διαβάζει το μέλλον να το παραθέσει γράφοντας το. Οι Βρετανοί που είναι και πιο φασίστες από τους Ναζί και οι Ολλανδοί που αποδυναμώθηκαν από τους UK peolpe εδώ και κάτι αιώνες όσον αφορά το εμπόριο, αποικίες κ.α. ( Ακόμη και το Νέο Άμστερνταμ άλλαξε σε NY) Προσπαθούν να κρατήσουν την Ελλάδα μου όπως ήταν, αποθήκη ψυχών . Μην περάσει κανένας καημένος Αφγανός με καρότσι του σούπερ μάρκετ γεμάτο παλιοσίδερα έξω απ' το σπιτικό τους και τους χαλάσει ο ύπνος. Άνοιξε η πρόσβαση σε Ρουμάνους, Βούλγαρους και τώρα μου λέτε για μπλόκο και σε πλαφόν. Δεν τους νοιάζει καθόλου, το πρόβλημα είναι η ανταγωνιστικότητα ενάντια στους Κινέζους και τους Κορεάτες. Πού είναι η ΝOKIA τώρα; Που προσπαθεί να πουλήσει τα πλυντήρια και τα αυτοκίνητα της η Γερμανία; Στους ανταγωνιστές. Αν είναι να μπεί μπόλκο αφου έχει υπογραφτεί η συνθήκη του Μάαστριχτ δεν μπαινει πλαφόν πουθενά. Συνθήκη Σέγκεν κ.α πάω όπου θέλω ( εκτός απο το UK - πληντήριο ρώσικου χρήματος και άλλων αμερικανικών απατεώνων) δουλεύω σε όποιον με θέλει και τρώω οτι θέλω.
                                Γεια σου stavris !
                                Εδώ δεν κάνουμε πολιτική συζήτηση, τα άρθρα από διάφορες εφημερίδες που ποστάρονται (το συγκεκριμένο είναι πριν από 6/7 μήνες)είναι μόνο για ενημέρωση, το τι πιστεύεις για το ποιος είναι φασίστας η όχι κράτησε την γνώμη σου για τον εαυτό σου, έτσι αποφεύγεις αντιπαραθέσεις με άλλα μέλη του φόρουμ.
                                Οι νόμοι για την μετανάστευση στην Ευρώπη, αναπροσαρμόζονται συνεχώς λόγω της μεγάλης κινητικότητας που υπάρχει.
                                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                                Comment

                                Working...
                                X