Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέος νόμος για την μετανάστευση ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Νέος νόμος για την μετανάστευση ?

    Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε για τον νέο νόμο που αφορά την μετανάστευση ? . Ένας γνωστός που ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ στο Υ.ΕΞ μου είπε οτι ψηφίστηκε τhν προηγούμενη εβδομάδα ένας Νόμος και πλέον ειναι δύσκολο να μεταναστεύσεις ακόμα και στην ΕΥΡΩΠΗ ? Ξέρει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό ? Ευχαριστώ.

    #2
    Δεν ξερω τι λενε, αλλα για αλλη μια φορα μου βρωμα ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ. Η ευρωπη χλαρωνει τη διακινηση , ειναι βασικη αρχη. Μαλιστα θα προχωρησουν στη δυνατοτητα να ανοιγει κανεις λογαριασμο οπουδηποτε στην ευρωπη.
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

    Comment


      #3
      Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει κάτι κ δεν νομίζω ότι μπορεί να ψηφιστεί τέτοιος νόμος...!!!


      Μήπως ο γνωστός σου άκουσε για αυτό: Σε διαβούλευση την Τρίτη ο νέος Μεταναστευτικός Κώδικας - κοινωνία - Το Βήμα Online
      (Εδώ λέει για όσους αλλοδαπούς είναι στην Ελλάδα κ θέλουν να πάνε σε άλλες χώρες στην Ευρώπη... κ μακάρι να έδιναν τέτοιο χαρτί από την πρώτη μέρα κιόλας.
      Εγώ αν ήμουν υπουργός στο υπουργείο εξωτερικών θα τους έκανα όλους Έλληνες από την πρώτη μέρα φυσικά με κάποιο πόσο ως αντίτιμο πχ 1.000-2.000 € με λίγα λόγια κ θα γέμιζε το ταμείο με λεφτά κ η Γερμανία με αυτούς για να το νιώσει κ η μέρκελ).


      Μάλλον αυτό θα είναι αλλά με το σύστημα του χαλασμένου τηλεφώνου η πληροφόρηση γίνεται παρά πληροφόρηση στο τέλος...!!!




      υ.γ. Είναι τόσο εύκολο να ψάξει κανείς στο ίντερνετ για τα πάντα.
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment


        #4
        Σκληρότερους νόμους για την αντιμετώπιση και ανάσχεση του ρεύματος της οικονομικής μετανάστευσης στην Ευρώπη εισηγούνται οι Ευρωπαίοι εταίροι, δημιουργώντας πλέον έναν ασφυκτικό κλοιό για τους δοκιμαζόμενους από την ανεργία Ελληνες. Τους πολίτες εκείνους που κινδυνεύουν να στερηθούν έστω και το δικαίωμα στην αναζήτηση καλύτερης τύχης εκτός συνόρων, μια και η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε εργασιακό κρανίου τόπο.

        Πάτα εδώ!Μπλόκο στους Έλληνες που ψάχνουν δουλειά στην Ε.Ε. !
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          #5
          Originally posted by patrioten View Post
          Σκληρότερους νόμους για την αντιμετώπιση και ανάσχεση του ρεύματος της οικονομικής μετανάστευσης στην Ευρώπη εισηγούνται οι Ευρωπαίοι εταίροι, δημιουργώντας πλέον έναν ασφυκτικό κλοιό για τους δοκιμαζόμενους από την ανεργία Ελληνες. Τους πολίτες εκείνους που κινδυνεύουν να στερηθούν έστω και το δικαίωμα στην αναζήτηση καλύτερης τύχης εκτός συνόρων, μια και η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε εργασιακό κρανίου τόπο.

          Πάτα εδώ!Μπλόκο στους Έλληνες που ψάχνουν δουλειά στην Ε.Ε. !
          Δεν γινεται αυτο, δεν μπορει να εμποδιστει με νομο. Μονο.. Πλαγιως
          Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

          Comment


            #6
            David Cameron 'prepared to halt immigration of Greeks into UK !

            Πάτα εδώ ! Theguardian !
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              #7
              Βρε συ, θελει λιγο .. Λογικη. Θα πεσουν να τον φανε για discrimination, για πολλα. Εχει τοσους ελληνες εκει, δεν ειναι ετσι απλα αυτα. Μερικοι το παιζουν σκληροι, αλλα τους λενε φρουι ζελε

              Και δεν ειναι μονο εκει. Καποιες ομαδες εξτρεμιστων καταθετουν προτασεις, αλαλ δεν γινονται αυτα, ασε που η γερμανια θελει μεταναστες καμια 250,000 το χρονο για να λειτουργησει

              Καλα ειναι για τη δημοσιογραφια . Αλλα η φαντασια δεν μπορει να περασει την θεμελιωδη αρχη της ευρωπης, την ελευθερη διακινηση
              Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

              Comment


                #8
                Originally posted by patrioten View Post
                David Cameron 'prepared to halt immigration of Greeks into UK !

                Πάτα εδώ ! Theguardian !
                αυτο γραφτηκε το 2012. Τοτε που λεγανε οτι θα φυγουμε απο το ευρω. Και το τι λενε οι αγγλοι... Πολυ αντριλικι πεφτει και τελικα...
                Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                Comment


                  #9
                  Μετά απο όσα έχουμε ζήσει ακόμα αμφιβάλλετε; Τα πάντα μπορούν να γίνουν και τίποτα δεν είναι αδύνατον να γίνει!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by miss espresso View Post
                    Μετά απο όσα έχουμε ζήσει ακόμα αμφιβάλλετε; Τα πάντα μπορούν να γίνουν και τίποτα δεν είναι αδύνατον να γίνει!
                    Εσυ μη καθεςαι, βρες μου ενα καλο πετρινο mystery house να ψωνισω
                    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by patousis View Post
                      Εσυ μη καθεςαι, βρες μου ενα καλο πετρινο mystery house να ψωνισω
                      δεν καταλαβαίνω τί εννοείς!

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by miss espresso View Post
                        δεν καταλαβαίνω τί εννοείς!
                        Τηλεοραση εκει δεν βλεπεις ? Που πουλανε και αγοραζουν σπιτια στην αγγλικη εξοχη! Πτου σου !!
                        Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by patousis View Post
                          Τηλεοραση εκει δεν βλεπεις ? Που πουλανε και αγοραζουν σπιτια στην αγγλικη εξοχη! Πτου σου !!
                          Ναι, αλλά έλα γρήγορα πριν να κλείσουν τα σύνορα. Το οποίο δεν είναι δύσκολο να γίνει.

                          Comment


                            #14
                            Τιποτα δεν μπορει να γινει. Ολα αυτα ειναι τερτιπια των αγγλων για να παρουν οτι μοορουν περισσοτερο απ τη φραου μερκελ
                            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

                            Comment


                              #15
                              ναι νομίζω οτι ίσως να είναι κάτι άλλο. Περιμένω βέβαια να μου απάντηση πιο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ και με την σειρά μου να σας ενημερώσω. Ευχαριστώ

                              Comment

                              Working...
                              X