Announcement

Collapse
No announcement yet.

DV 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    DV 2015

    Καλησπέρα σας,
    Είμαι 20 χρονών, σπουδάζω Τ.Ε.Ι νοσηλευτικής και τελειώνω στην σχολή μου σε 1,5-2χρόνια, δηλαδή το Νοεμβρή του 2015 και την πρακτική μου την τελειώνω το Σεπτέμβρη 2015. Έκανα τα χαρτιά μου για την λοτταρία DV 2015.
    - Μπορώ να επιλεγώ να μολίς τελειώσω την πρακτική να φύγω;
    - Θα επιλέξω εγώ σε ποια πολιτεία θα με στείλουν; Έχω κάποιους γνωστούς στο Maryland και Ohio θα μπορούσα να πάω εκεί;
    - Θα μπορέσω να ασκήσω το επαγγελμά μου αμέσως;
    Ευχαριστώ πολύ
    Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

    #2
    Τα αποτελεσματα βγαινουν το μαιο του 14 εως οκτωβρη νομιζω και αν εχεις επιλεγει, φευγεις απο αρχες '15. Αν διαβασεις παντως τους κανονισμους του λοτταρι εξηγει αναλυτικα τη διαδικασια. Ναι σε οποια πολιτεια θες εσυ πηγαινεις. Αν δεν κανω λαθος τα ελληνικα πτυχια δεν αναγνωριζονται. Πρεπει να δωσεις καποιες εξετασεις για να εργαστεις.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    Comment


      #3
      Καλησπέρα που μπορώ να κανω και εγω τα χαρτια για lottery? εθχαριστω.

      Comment


        #4
        Ναι μπορείς να τα κάνεις ο οποιοσδήποτε τα χαρτιά για την λοτταρία..! Η λοτταρια γίνεται κάθε χρόνο τον οκτώμβρη!
        Σ' ευχαριστώ πολύ AlexGraphicD!! Αν και δεν νομίζω να επιλεγώ υπάρχουν άτομα που το κάνουν χρόνια και δεν..! Επίσης ψάχνω για Καναδά πλέον.. Ελπίζω να μου σε καλό!
        Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

        Comment


          #5
          Originally posted by johnbon View Post
          Καλησπέρα που μπορώ να κανω και εγω τα χαρτια για lottery? εθχαριστω.
          How does the program work ?
          USDV-Official Green Card Program - Work & Live in USA !



          The DV program is open for free in the official website which you can find here !
          Dv lottery-DV-2014 and 2015 Entrant Status Check !
          "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

          Comment


            #6
            ^ καλημερα, το πρωτο link σβυστο, ειναι απο ιδιωτικη εταιρια που χρεωνει,

            ....ενω η κληρωση απο το US Government ειναι ΔΩΡΕΑΝ ;-)

            Comment


              #7
              O claus έχει δίκιο.. Υπάρχουν πάρα πολλές εταιρίες που θέλουν να εξαπατήσουν τους ανθρώπους πάνω στην απελπισία τους! Είχα μπει και εγώ καταλάθος αλλά μόλις μου ζήτησαν χρήματα βγήκα. Με παίρνουν τηλέφωνο κιόλας από την Αμερική φαντάσουυ!! Και μου στέλνουν συνέχεια e-mail!!! Πρέπει να μπείς στην αμερικάνικη πρεσβεία.. Εκεί είναι το πιο έγκυρο και δεν σου λέει τίποτα για χρήματα. Κεντρική Σελίδα | ΠΡΕΣΒΕΙΑ των Η.Π.Α. ΑΘΗΝΑ, ΕΛΛΑΔΑ Όταν είναι θα βγάλει η Πρεσβεία ανακοίνωση!!

              Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

              Comment


                #8
                Originally posted by patrioten View Post
                How does the program work ?
                USDV-Official Green Card Program - Work & Live in USA !



                The DV program is open for free in the official website which you can find here !
                Dv lottery-DV-2014 and 2015 Entrant Status Check !
                Καλύτερα είναι να διαβάζεται !
                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  #9
                  Ακόμη θα ήθελα να πω ότι στην αυθεκτική αίτηση δεν ζητάνε τηλέφωνο. Και είναι ψεύτικες. Μόνο όταν κάνεις την αίτηση από την αμερικάνικη πρεσβεία. Και όταν βγούν τα αποτελέσματα δεν θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο ούτε θα σου στείλουν e-mail. Απλά με τους κωδικούς που θα σου δώσουν θα μπείς στο site και θα δείς τα αποτελέσματα. Και απο κεί και πέρα έρχεσαι επικοινωνία μαζί τους και άμα θέλεις να προχωρήσεις κλείνεις ραντεβού για συνέντευξη. Οτισήποτε άλλο εκτός Αμερικάνικης πρεσβείας είναι απάτη.
                  Αν δείς patrioten σού λέει και καλά αν μπορείς να συμετάσχεις στην αρχή και μετά σου ζητά τηλέφωνο. Κάτι που δεν ζητά στην αυθεντική αίτηση.
                  Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

                  Comment


                    #10
                    Με λίγα λόγια κάθε χρόνο έχει και ένα DV? Τι είναι αυτό? Σου δίνει πράσινη κάρτα για Αμερική η σου βρίσκει και εργασία? Νόμιζα πράσινη κάρτα είναι δύσκολο να πάρεις λόγο κρίσης (η αν έχεις γενιθή Αμερική μόνο σε ξαναδέχονται) αν και ποτέ δεν μπόρεσε κάποιος να μου δώσει μια πλήρη εικόνα.
                    Δλδ αν εγώ θέλω να πάω Αμερική κάνω την αίτηση -ποιος είμαι τι γνώσεις έχω- και περιμένω για το DV2016 αν με δώσουν πράσινη - μόνιμη?- άδεια παραμονής? Αν λέω κάτι λάθος διορθώστε με.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by yiota_nurse View Post
                      Ακόμη θα ήθελα να πω ότι στην αυθεκτική αίτηση δεν ζητάνε τηλέφωνο. Και είναι ψεύτικες. Μόνο όταν κάνεις την αίτηση από την αμερικάνικη πρεσβεία. Και όταν βγούν τα αποτελέσματα δεν θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο ούτε θα σου στείλουν e-mail. Απλά με τους κωδικούς που θα σου δώσουν θα μπείς στο site και θα δείς τα αποτελέσματα. Και απο κεί και πέρα έρχεσαι επικοινωνία μαζί τους και άμα θέλεις να προχωρήσεις κλείνεις ραντεβού για συνέντευξη. Οτισήποτε άλλο εκτός Αμερικάνικης πρεσβείας είναι απάτη.
                      Αν δείς patrioten σού λέει και καλά αν μπορείς να συμετάσχεις στην αρχή και μετά σου ζητά τηλέφωνο. Κάτι που δεν ζητά στην αυθεντική αίτηση.


                      1)How does the program work ?=Ενημερώνεσαι πώς δουλεύει το πρόγραμμα .

                      2)The DV program is open for free in the official website which you can find here! =Μπαίνεις στο επίσημο λίνκ για την αίτηση.

                      Που βλέπεις το παράξενο ?

                      Το παράξενο είναι ότι σε όποιον αναφέρεσαι βάζεις το "nickname" του με παραπομπή στο προφίλ του !
                      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                      Comment


                        #12
                        Από ότι γνωρίζω και εγώ βέβαια. Ναι κάθε χρόνο έχει ένα DV. Περιμένεις τον Οκτώμβρη του 2014 να βγει λοτταρία κάνεις την αίτηση σου και περιμένεις τον Μαίο του 2015 να βγουν τα αοτελέσματα.. Μόλις βγουν άμα θέλεις κάνεις τους παίρνεις τηλέφωνο και κανονίζεις ραντεβού που εκεί βλέπουν τις γνώσεις σου και αν μπορείς να ανταπεξέλθεις εκεί ή θα γίνεις βάρος της Αμερικής. Και αν σε θεωρούν κατάλληλο σου δίνουν την πράσσινη κάρτα και στις 1-1-2016 θα μπορέσεις να πας Αμερική αν έχεις πάρει το πράσσινο φώς. Σου δινουν πράσσινη κάρτα αλλά δεν σε βοηθάνε να βρείς δουλειά. Απλά δίνουν σε περιορισμένο αριθμό. Δηλαδή πέρσυ νομίζω δώσαν περίπου σε 100 άτομα. Κάθε χρόνο αλλάζει ο αριθμός. Το ξέρω είναι δύσκολο γιατί πολλοί έχουν κάνουν τα χαρτιά τους χρόνια και δεν τα κατάφεραν και άλλοι με την πρώτη επιλέχτηκαν αλλά ναι σου δίνουν πράσσινη κάρτα που θα μπορείς να εργαστείς οπουσήποτε θέλεις λογικά.
                        Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

                        Comment


                          #13
                          Thank you....
                          Μου λύνονται κάποιες απορίες.
                          Δλδ όλο αυτό είναι για να πάρω πράσινη κάρτα για να μείνω για πάντα στην Αμερική και να μπορέσω να κάνω το οποιοδήποτε επάγγελμα. Προϋπόθεση να έχεις βρει ήδη που θα πας μέχρι τότε να ψάξεις για δουλειά.
                          Αν βγάλω τουριστική βίζα και πάω εκεί μπορώ να την κάνω ανανέωση πριν λήξη η σε διώχνουν από την χώρα; Είναι μονόδρομος το πρόγραμμα DV για να μπεις Αμερική; Το λέω αυτό διότι έχει πάρα πολλούς μετανάστες στην Αμερική που πήγαν σαν τουρίστες και τώρα ζούνε εκεί.

                          Comment


                            #14
                            Ναι να πάρεις πράσσινη κάρτα και να μείνεις για πάντα στην Αμερική και να κάνεις όποιο επάγγελμα επιθυμείς. Δεν είναι πάντα προϋπόθεση να έχεις βρεί δουλεία. Γιατί έιχα κάτι γνωστούς που πήραν πράσσινη κάρτα δεν ήξερα γρι αγγλικά και η γυναίκα καθάριζε σπίτια στην Ελλάδα και ο άντρας ήταν ελαιοχρωματιστής με 2 παιδιά πήγαν αμερική κάναν ένα χρόνο μαθήματα για να μάθουν την γλώσσα που το παρείχε το κράτος και μετά ο άλλος έκανε την δουλειά του και η γυναίκα φρόντιζε ηλικιωμένους ενώ τα παιδιά πήγαν σχολείο κανονικά αλλά έχασαν μια τάξη.
                            Τώρα για να πας τουρίστας και να μείνεις παράνομα δεν το συνιστώ να σου πω την αλήθεια γιατί αν σε πιάσουν θα μπεις στην black list και οπούδηποτε και αν πάς θα φέρεις την ταμπέλα αυτήν... Εγώ σου λέω πως είναι η νόμιμη διαδικασία που ξέρω απο κάποιους γνωστούς τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω..
                            Μην αφήσεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου έιναι άπιαστα..!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by yiota_nurse View Post
                              Ναι να πάρεις πράσσινη κάρτα και να μείνεις για πάντα στην Αμερική και να κάνεις όποιο επάγγελμα επιθυμείς. Δεν είναι πάντα προϋπόθεση να έχεις βρεί δουλεία. Γιατί έιχα κάτι γνωστούς που πήραν πράσσινη κάρτα δεν ήξερα γρι αγγλικά και η γυναίκα καθάριζε σπίτια στην Ελλάδα και ο άντρας ήταν ελαιοχρωματιστής με 2 παιδιά πήγαν αμερική κάναν ένα χρόνο μαθήματα για να μάθουν την γλώσσα που το παρείχε το κράτος και μετά ο άλλος έκανε την δουλειά του και η γυναίκα φρόντιζε ηλικιωμένους ενώ τα παιδιά πήγαν σχολείο κανονικά αλλά έχασαν μια τάξη.
                              Τώρα για να πας τουρίστας και να μείνεις παράνομα δεν το συνιστώ να σου πω την αλήθεια γιατί αν σε πιάσουν θα μπεις στην black list και οπούδηποτε και αν πάς θα φέρεις την ταμπέλα αυτήν... Εγώ σου λέω πως είναι η νόμιμη διαδικασία που ξέρω απο κάποιους γνωστούς τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω..
                              Ευχαριστώ για την πληροφορία.
                              Το ίδιο ισχύει και για τον Καναδά η εκεί τα πράγματα είναι ποιο εύκολα;

                              Comment

                              Working...
                              X