Announcement

Collapse
No announcement yet.

Κανείς απο νυρεμβεργη;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Κανείς απο νυρεμβεργη;

    Γεια σας τον Μάρτιο μεταναστευουμε επιτέλους για νυρεμβεργη με την κοπέλα μου.

    Υπάρχει κανείς απο κει για παρέα η ακόμα και μια μικρή βοήθεια στην αρχή για να δηλωθουμε και τέτοια.

    Σας παρακαλώ οποίος μπορεί να βάλει ένα χέρι βοήθειας γιατί η κοπέλα μου είναι έγκυος και δεν θέλω να την ταλαιπωρησω

    #2
    Πατριώτη καλημέρα! Ο,τιδήποτε χρειαστείς για τα πρώτα διαδικαστικά ή για δουλειά μπορώ να σε βοηθήσω. Μένω και εργάζομαι εδώ και ενα χρόνο στη Νυρεμβέργη.

    Comment


      #3
      Βοήθεια στη Νυρεμβέργη

      Ζώ και εργάζομαι στη Νυρεμβέργη εδώ και ένα χρόνο και ξέρω αρκετά καλά τα κατατόπια. Επομένως οποιοσδήποτε πατριώτης ή πατριώτισσα σκοπεύει να έρθει μόνιμα και χρειάζεται βοήθεια μπορώ μετά χαράς να την προσφέρω. Προσωπικά ξεκίνησα αυτό το ταξίδι που λέγετα Γερμανία μόνος μου και σ άλλο μέρος το Muenster και πλέον ζώ στη Νυρεμβέργη γιατί έτυχε στην πορεία να γνωρίσω εδω στη Γερμανία την κοπέλα μου. Ξέρω πολύ καλά και το βίωσα ο ίδιος πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα όταν είσαι νέος μετανάστης και ιδίως όταν είσαι τελείως μόνος σου και δεν έχεις λεφτά πίσω σου ακόμα πιο δύσκολα. Ευτυχώς τώρα έχω βρεί το δρόμο μου. Γιατί όχι να βοηθήσω και οποιονδήποτε άλλοι συμπατριώτη στο δύσκολο ξεκίνημα που κάνει τόσο στα διαδικαστικά με τις εγγραφέςκλπ όσο και στο δύσκολο θέμα της ανεύρεσης εργασίας (εκτός εστιατορίων που ξέρω πολύ καλά πόση εκμετάλλευση υπάρχει). Για περισσότερη επικοινωνία αφήστε ενα μήνυμα και θα επικοινωνήσουμε. Μην το βάζετε κάτω! Η αρχή δύσκολη μετά ο δρόμος φτιάχνει και με υποστήριξη γίνεται πιο εύκολο!

      Comment


        #4
        Φιλε μου , μπορεις να μου πεις αν υπαρχουν δουλειες πανω στην δικια μου(τεχνιτης επιπλων... κλπ)λεω να ερθω κατα τον ΜΑΙΟ αρχες μεχρι να παρω το Β1,ευχαριστω!!!

        Comment

        Working...
        X