Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πληροφοριες Σχετικα Ταξιδου στης ΗΠΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πληροφοριες Σχετικα Ταξιδου στης ΗΠΑ

    Καλησπέρα σας και συγχαρητηρια για το forum!
    Ηθελα να ρωτησω το εξης αν κάποιος γνωριζε να με βοηθησει...
    Ειμαι κάτοχος Αυστραλιανού Διαβατηρίου και ήθελα να ταξιδεψω στις ΗΠΑ.
    Γνωρίζει κανεις αν μπορω με το συγκεκριμένο Διαβατήριο? Η τι διαδικασιά χρειάζεται ?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    #2
    Εγώ ταξίδεψα το 2005 στις Η.Π.Α. με Αυστραλιανό διαβατήριο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μόνο δεν θυμάμαι αν ο ταξιδιωτικός πράκτορας είχε
    στείλει το διαβατήριό μου στην αμερικάνικη πρεσβεία για την σχετική VISA.Ο ταξιδιωτικός σου πράκτορας μπορεί να σε κατατοπίσει και να αναλάβει τη διαδικασία μαζί με την έκδοση των εισιτηριων.
    The standards you let pass you by are the standards you accept

    Comment


      #3
      ΗΠΑ πιο παγωμένες και από την Αλάσκα...!
      Η εισβολή ψυχρού αέρα από την Αρκτική που έχει φέρει πρωτοφανείς χαμηλές θερμοκρασίες σε μεγάλα τμήματα των Ηνωμένων Πολιτειών, που είναι οι χαμηλότερες εδώ και δυο δεκαετίες, προκάλεσε το θάνατο τουλάχιστον τεσσάρων ανθρώπων, και το σχεδόν γενικό "μπλακ-άουτ" στη λειτουργία επιχειρήσεων, σχολείων και τη μαζική ακύρωση χιλιάδων πτήσεων.
      Με θερμοκρασίες που κυμαίνονται στους -45,5, -51 ή και -56,7 βαθμούς Κελσίου, οι μεσοδυτικές και ανατολικές Πολιτείες των ΗΠΑ είναι πιο παγωμένες και από την Αλάσκα...!
      Τα καταφύγια για τους άστεγους "ξεχείλισαν" λόγω της ψύχους που περιγράφεται από ορισμένους μετεωρολόγους ως « πολική δίνη»!


      Το ψύχος στις ΗΠΑ ξεπέρασε κατά πολύ παραδοσιακές κρύες περιοχές του πλανήτη !
      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment

      Working...
      X