Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kαλησπερα και καλη χρονια να εχουμε!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Kαλησπερα και καλη χρονια να εχουμε!!!!

    Γεια σας παιδια κ απο μενα, ειμαι νεος στο φορουμ. Καταρχην να πω οτι ειμαι 30 ετων φοιτητης στο ΤΕΙ αθηνας (εργοθεραπεια, τριτο ετος) και παραλληλα δουλευω και σε ενα "φαστφουνταδικο".
    Επειδη τα πραγματα στην ελλαδα οπως ολοι ξερουμε ειναι χαλια, σκεφτομαι πολυ σοβαρα μολις με το καλο παρω το πτυχιο μου να φυγω στο εξωτερικο για δουλεια, ειτε για καποιο μεταπτυχιακο. Σκεφτομουν λοιπον τη Nορβηγια ως πιθανο προορισμο και γενικα της σκανδιναβικες χωρες. Ειχα παρα πολλες αποριες αλλα βρηκα απαντηση σχεδον σε ολα, πραγματικα αυτο το φορουμ ειναι φοβερο, μπραβο στους υπευθυνους και στα παιδια που βοηθουν και ενημερωνουν εμας τους "νεους" που ψαχνομαστε. Αυτο που με προβληματιζει ακομα ειναι το θεμα της ηλικιας, δλδ οταν παρω το πτυχιο μου θα ειμαι σχεδον 32 ετων ή αν κανω και καποιο μεταπτυχιακο-εκπαιδευση γυρω στα 34 αλλα χωρις ουσιαστικη προυπηρεσια, θα μπορω λοιπον να βρω δουλεια στο εξωτερικο η θα ειναι προβλημα η ηλικια μου? Βεβαια μπορω να κανω οποιαδηποτε δουλεια οπως εκανα τοσα χρονια αλλα μου αρεσει πολυ αυτο που σπουδαζω και θελω να το ασκησω στο μελλον.Ευχαριστω, περιμενω τις απαντησεις σας. Kαλη χρονια και παλι!
Working...
X