Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXI

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by zxcv View Post
    Γεια σας, ενδιαφερομαι κι εγω για μεταναστευση στην Αυστραλια αλλα εχω μπερδευτει με τις βιζες και την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω. Ξερω οτι πιθανος να εχει ηδη αναφερθει η περιπτωση μου αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω ολα τα μηνυματα γιατι ειναι παρα πολλα. Ειμαι λοιπον ελληνας υπηκοος, εχω μερικους συγγενεις στην αυστραλια αλλα δεν ξερω ακομα αν θα δεχθουν να μπουν εγγυητες (δεν επικοινωνισα ακομα), δεν εχω κανενα πτυχιο και δεν εχω εργασθει ποτε. Αν δεχθουν, τι βιζα πρεπει να βγαλω για να μπορω να δουλευω και ποσο κοστιζει? Αν δεν δεχθουν ο μονος τροπος ειναι να βρω εργοδοτη? και ποια βιζα και ποσο κοστιζει αυτη? Ενα ακομη προβλημα ειναι ο στρατος. Δεν εχω υπηρετησει ακομα και εχω αναβολη μεχρι και το 2022. Αν παρω αυστραλιανη υπηκοοτητα και απαρνηθω την ελληνικη θα χρειαστει να παω φανταρος?
    Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω,Just forget it!
    Find a visa

    Comment


      δηλαδη δεν μπορω να παω αν με καλεσει καποιος συγγενης?

      Comment


        Originally posted by zxcv View Post
        δηλαδη δεν μπορω να παω αν με καλεσει καποιος συγγενης?
        Για διακοπές,ΝΑΙ
        Αφιέρωσε χρόνο να διαβάσεις το forum.

        Comment


          Originally posted by zxcv View Post
          δηλαδη δεν μπορω να παω αν με καλεσει καποιος συγγενης?
          Δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο αν έχεις συγγενείς, εκτός αν είναι 1ου βαθμού πατέρας/μητέρα ή σύζυγος.
          Οι διάφοροι τύποι βίζας είναι με μόρια.

          Comment


            Originally posted by zxcv View Post
            Γεια σας, ενδιαφερομαι κι εγω για μεταναστευση στην Αυστραλια αλλα εχω μπερδευτει με τις βιζες και την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησω. Ξερω οτι πιθανος να εχει ηδη αναφερθει η περιπτωση μου αλλα ειναι αδυνατον να διαβασω ολα τα μηνυματα γιατι ειναι παρα πολλα. Ειμαι λοιπον ελληνας υπηκοος, εχω μερικους συγγενεις στην αυστραλια αλλα δεν ξερω ακομα αν θα δεχθουν να μπουν εγγυητες (δεν επικοινωνισα ακομα), δεν εχω κανενα πτυχιο και δεν εχω εργασθει ποτε. Αν δεχθουν, τι βιζα πρεπει να βγαλω για να μπορω να δουλευω και ποσο κοστιζει? Αν δεν δεχθουν ο μονος τροπος ειναι να βρω εργοδοτη? και ποια βιζα και ποσο κοστιζει αυτη? Ενα ακομη προβλημα ειναι ο στρατος. Δεν εχω υπηρετησει ακομα και εχω αναβολη μεχρι και το 2022. Αν παρω αυστραλιανη υπηκοοτητα και απαρνηθω την ελληνικη θα χρειαστει να παω φανταρος?
            Καλησπέρα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας

            Η μόνη λύση είναι ο γάμος με Αυστραλέζα κ να έχεις καμιά 30.000 $
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              Καλα ο γαμος αλλα γιατι 30000$ ?

              Comment


                Μη φανταστείς φίλε zxcv, τα 30.000$ είναι κάτι παραπάνω από 20.000€.

                Αααα ρε Jim εσύ και τα $$$$$ , σχεδόν προσαρμόστεικες στην Αυστραλία.

                Αλλά θα μου πεις, δολάρια περνεις δολάρια χαλάς, ευρώ περνεις ευρώ χαλάς.

                Έχεις και εσύ τα δίκια σου.
                Think before you driving@world.......

                Comment


                  Originally posted by zxcv View Post
                  Καλα ο γαμος αλλα γιατι 30000$ ?
                  30.000 $ είπα...???

                  1.500 $ τουριστικό εισιτήριο με επιστροφή
                  10.000 $ έξοδα διαμονής για 3 μήνες σε ★★★★★ ξενοδοχείο
                  10.000 $ για ένα καλό αυτοκίνητο
                  10.000 $ περίπου για να μπορέσεις να κάνεις τις ανάλογες γνωριμίες μέχρι να βρεις την κατάλληλη νύφη
                  4.000 $ περίπου για το δικηγορικό γραφείο
                  7.000 $ περίπου για την Partner Visa

                  Μέχρι εδώ βγαίνουν 42.500 $ κ ίσως να υπάρχουν κ επιπλέον έξοδα αναλόγως την νύφη...!!!


                  Το μόνο που παρέχεται δωρεάν είναι οι συμβουλές από τα μέλη του πατριωτάκι...!!!

                  υ.γ. Δεν γίνεται τίποτα χωρίς $$$$$$$$$$ δυστυχώς...!!!

                  Καλή τύχη κ
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    οκ, την ξεχναω την αυστραλια

                    Comment

                    Working...
                    X