Announcement

Collapse
No announcement yet.

Απορια σχετικα με την Αγγλια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Απορια σχετικα με την Αγγλια

    γεια σας...καταρχην συνχαρητηρια για το φορουμ ειναι μια πολλη καλη βοηθεια για οσους σκευτονται τη μεταναστευση.Λοιπον το προβλημα μου ειναι πως ειμαι πολιτης εκτος ΕΕ (Αλβανια) και οπου θελω να παω πρεπει να εχω βιζα τωρα τελευτεα διαβασα για καποια Αδεια διαμονης επι μακρον διαμενοντος και οποτει εχω καταλαβει κανει για Γερμανια,Ολλανδια,Βελγιο κ.α χωρες της ΕΕ αλλα δεν ξερω αν ισχυει για Αγγλια μιας και θελω να παω εκει που εχω τα ξαδερφια μου (λονδινο) και μου λενε να ερθω...παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ασ μου απαντηση...ευχαριστω πολυ

    #2
    Γεια σου φιλε!

    Μπες σε αυτη την σελιδα,

    You may need a visa to come to the UK to visit, study or work.


    και για χωρα διαβατηριου επελεγε Αλβανία.

    Γενικα τα περισσοτερα εμποδια που θα συναντησεις θα ειναι στον λογο επισκεψης στην χωρα! Αμα ερθεις σαν τουριστας ή σαν φοιτητης θα σε δεχτουνε ευκολα, αλλα αμα ερθεις για να δουλεψεις , εκει θα βρεις μερικα γραφειοκρατικα εμποδια , τα οποια μπορεις να τα ξεπερασεις βεβαια μιας και το συστημα τους ειναι γεματο τρυπες ;)

    Comment


      #3
      σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και νομιζα δεν θα μου απαντηση κανεις

      Comment


        #4
        Originally posted by unsc View Post
        Γεια σου φιλε!

        Μπες σε αυτη την σελιδα,

        You may need a visa to come to the UK to visit, study or work.


        και για χωρα διαβατηριου επελεγε Αλβανία.

        Γενικα τα περισσοτερα εμποδια που θα συναντησεις θα ειναι στον λογο επισκεψης στην χωρα! Αμα ερθεις σαν τουριστας ή σαν φοιτητης θα σε δεχτουνε ευκολα, αλλα αμα ερθεις για να δουλεψεις , εκει θα βρεις μερικα γραφειοκρατικα εμποδια , τα οποια μπορεις να τα ξεπερασεις βεβαια μιας και το συστημα τους ειναι γεματο τρυπες ;)
        Αυτό που λες είναι άκυρο. Παντού μπορείς να πας με τουριστική. Αν δεν είσαι καθόλα νόμιμος τι λεφτά νομίζεις ότι θα πάρεις? Υπάρχει τόση υπερπροσφορά απο νόμιμους μετανάστες που θα φυτοζωείς αν είσαι τυχερός.

        Comment


          #5
          Mε τουριστικη οντως μπορεις να πας παντου, αλλα για να βγαλεις βιζα εργασιας -οπως υποθετω θελει ο φιλος λιγο πιο πανω- εκει τα πραγματα δεν ειναι και τοσο ευκολα μιας και πεφτει λιγη ή πολυ γραφειοκρατια.
          (δεν ισχυει σε ολες τις ειδικοτητες αυτο βεβαια)

          Comment

          Working...
          X