Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στην Αυστρία με οικογένεια!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by archer100 View Post
    Το να μιλάει κάποιος αρνητικά για την χώρα που τον έθρεψε, είναι ο κανόνας του σαιτ και γενικός κανόνας στο internet και όχι χαρακτηριστικό της A_Qnn.
    Το 95% των Ελλήνων ήδη βρίζει τη χώρα του, κι ας είναι αυτή που τους ανέθρεψε, τους έδωσε πτυχία, δουλειές, φίλους και άλλα πολλά
    Κακό δεν είναι μόνο το να μη βρίσκεις δουλειά με πάνω από 500 ευρώ.
    Το ίδιο κακό να μην πω και χειρότερο, είναι όταν έχεις δουλειά των 3.500 ευρώ, αλλά κάθε βράδυ στριφογυρνάς στο κρεβάτι σου αηδιασμένος για την επόμενη μέρα που σε περιμένει, στο σιχαμένο εργασιακό περιβάλλον όπου κυριαρχούν οι ξένοι ρατσιστές που ασκούν bullying εις βάρους σου σε κάθε ύψος και πλάτος και εσύ νιώθεις σαν τη μύγα μες στο γάλα.
    Μπροστά σε τέτοια σκηνικά είναι καλύτερα να μείνει κάποιος στα ιερά χωράφια της Θεσσαλίας, της Μακεδονίας, της Ρούμελης και της Ελλάδας γενικά και να ιδρώνει κάτω απ τον Ήλιο, σκαλίζοντας τη Γη που σκαλίζαν και οι πρόγονοί του (όχι αυτοί της καταραμένης γενιάς του Πολυτεχνείου οι οποίοι εξαιρούνται)
    παρά να κλείνεται σε Γραφεία ψυχικών Άουσβιτσ στις Αυστρίες και τις Σουηδίες για ένα δήθεν αξιοπρεπές μεροκάματο, και να γίνεται κουρέλι η ψυχή του καθημερινά.
    Οπότε είναι καλύτερο να αφήσουμε την κοπέλα να πει αυτά που θέλει, γιατί είναι πράγματα που τα ζει καθημερινά και την επηρεάζουν.

    Έτσι ακριβώς είναι κ το για να φύγει κάποιος από την Ελλάδα πάει να πει ότι ψάχνει για ένα πολύ καλύτερο μέλλον αυτού κ της οικογένειάς του σε άλλη χώρα, με λίγα λόγια σιχάθηκε σχεδόν τα πάντα από την πατρίδα του εκτός κ μετανάστευσε κατά επιλογή οπότε είναι κ φορτωμένος €€€€€€€€€ κ κατά επέκταση περνάει ζάχαρη...!!!

    Μας ενοχλεί να βρίζουμε τους Έλληνες
    Μας ενοχλεί να βρίζουμε την Ελλάδα
    Μας ενοχλεί να βρίζουμε τους ξένους
    Μας ενοχλούνε όλα τελικά κ καθόμαστε με το δάχτυλο στη σκανδάλη για να πυροβολήσουμε όποιον πει κάτι που δεν του αρέσει ή που του φαίνεται άσχημο...!!!

    Έλεος...!!!
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #17
      Originally posted by archer100 View Post
      Το να μιλάει κάποιος αρνητικά για την χώρα που τον έθρεψε, είναι ο κανόνας του σαιτ και γενικός κανόνας στο internet και όχι χαρακτηριστικό της A_Qnn.
      Το 95% των Ελλήνων ήδη βρίζει τη χώρα του, κι ας είναι αυτή που τους ανέθρεψε, τους έδωσε πτυχία, δουλειές, φίλους και άλλα πολλά
      Κακό δεν είναι μόνο το να μη βρίσκεις δουλειά με πάνω από 500 ευρώ.
      Το ίδιο κακό να μην πω και χειρότερο, είναι όταν έχεις δουλειά των 3.500 ευρώ, αλλά κάθε βράδυ στριφογυρνάς στο κρεβάτι σου αηδιασμένος για την επόμενη μέρα που σε περιμένει, στο σιχαμένο εργασιακό περιβάλλον όπου κυριαρχούν οι ξένοι ρατσιστές που ασκούν bullying εις βάρους σου σε κάθε ύψος και πλάτος και εσύ νιώθεις σαν τη μύγα μες στο γάλα.
      Μπροστά σε τέτοια σκηνικά είναι καλύτερα να μείνει κάποιος στα ιερά χωράφια της Θεσσαλίας, της Μακεδονίας, της Ρούμελης και της Ελλάδας γενικά και να ιδρώνει κάτω απ τον Ήλιο, σκαλίζοντας τη Γη που σκαλίζαν και οι πρόγονοί του (όχι αυτοί της καταραμένης γενιάς του Πολυτεχνείου οι οποίοι εξαιρούνται)
      παρά να κλείνεται σε Γραφεία ψυχικών Άουσβιτσ στις Αυστρίες και τις Σουηδίες για ένα δήθεν αξιοπρεπές μεροκάματο, και να γίνεται κουρέλι η ψυχή του καθημερινά.
      Οπότε είναι καλύτερο να αφήσουμε την κοπέλα να πει αυτά που θέλει, γιατί είναι πράγματα που τα ζει καθημερινά και την επηρεάζουν.
      Αγαπητέ Archer,

      δεν ζούν όλοι οι Έλληνες στο Νταχάου και στο Αουσβιτς. Βλάκες υπάρχουν παντού. Τώρα αν μένεις στην συμπεριορά ενός ή δύο ηλιθίων τότε βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Ούτε έξω είναι όλα τέλεια ούτε στην Ελλάδα. Το πως θα σου φερθούνε εξαρτάται απο το πως φέρεσαι και συ ο ίδιος. Ας κάνει ο καθένας ότι καλύτερο μπορεί. Το να βρίζουμε συνέχεια τους ξένους ή τους Έλληνες είνει αδυναμία στο να δούμε τι έουμε κάνει εμείς λάθος.

      Comment


        #18
        Αγαπητή LostInTranslation,

        και βέβαια δεν ζουν όλοι οι Έλληνες του εξωτερικού χάλια. Μια γνωστή Ελληνίδα από το πανεπιστήμιο εδώ κοκορευότανε που δεν πέρασε πανελλήνιες, που ήρθε στην Αυστρία και πλήρωσε καλά τον αυστριακό καθηγητή που έκανε τη διπλωματική της για να πάρει το master της. Όταν έκανε 2 συνεντεύξεις και δεν την πέρνανε, κλάφτηκε στους γονείς της οι οποίοι ξαναπληρώσανε τον καθηγητή της, το αφεντικό του αυστριακού γκόμενού της που ήταν υπάλληλος της τράπεζας Hypo (τυχαίο; δεν νομίζω) και έναν πολιτικό από την Ελλάδα(!!!) για να χωθεί σε ένα σχολείο. Ειδικά για το τελευταίο έπαθα σοκ όταν κατάλαβα ότι το πολιτικό γλείψιμο και ρουσφέτι στην Ελλάδα, μπορεί να έχει αντίκτυπο σε μια άλλη χώρα, που το παίζει κι όλας άμεμπτη! Ο δε τραπεζίτης μόνο έφαγε 30.000 Ευρώ, για τους άλλους κόλωσε να πει πόσα ήταν. Έτσι λοιπόν, με μία σταθερή θέση στο δημόσιο τομέα, δεν χρειάζεται να αντιμετωπίζει τα προβλήματα του ιδιωτικού τομέα και εφ'όσον και το κράτος έφαγε καλά, γιατί και να μην της συμπεριφέρεται και καλά ;

        Παραδέχομαι βέβαια ότι είναι ΜΙΑ περίπτωση αυτή, μην πέσετε να με φάτε ότι όλοι είναι έτσι. Αυτοί όμως που έχουν λεφτά βεβαίως και μπορούν να ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ καλύτερη αντιμετώπιση. Όταν η διαφθορά των Ελλήνων τους συμφέρει, δεν έχουν ηθικό πρόβλημα.

        Δεν υπάρχει τίποτα που να με εξοργίζει πιο πολύ, από τη φράση "ενός ή δύο" τη στιγμή που η χώρα έχει επίσημα 25% ακροδεξιούς ψηφοφόρους ΧΩΡΙΣ ΚΡΙΣΗ, ΧΩΡΙΣ ΔΝΤ. Έλα πρώτα εδώ, και μέτρησε από τις εμπειρίες σου πόσοι είναι. Σε όλο το υπόλοιπο βέβαια με βρίσκεις σύμφωνη, άψογο!

        Comment


          #19
          Originally posted by LostInTranslation View Post
          Αγαπητέ Archer,

          δεν ζούν όλοι οι Έλληνες στο Νταχάου και στο Αουσβιτς. Βλάκες υπάρχουν παντού. Τώρα αν μένεις στην συμπεριορά ενός ή δύο ηλιθίων τότε βλέπεις το δέντρο και χάνεις το δάσος. Ούτε έξω είναι όλα τέλεια ούτε στην Ελλάδα. Το πως θα σου φερθούνε εξαρτάται απο το πως φέρεσαι και συ ο ίδιος. Ας κάνει ο καθένας ότι καλύτερο μπορεί. Το να βρίζουμε συνέχεια τους ξένους ή τους Έλληνες είνει αδυναμία στο να δούμε τι έουμε κάνει εμείς λάθος.
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #20
            Originally posted by jimathens View Post

            Έτσι ακριβώς είναι κ το για να φύγει κάποιος από την Ελλάδα πάει να πει ότι ψάχνει για ένα πολύ καλύτερο μέλλον αυτού κ της οικογένειάς του σε άλλη χώρα, με λίγα λόγια σιχάθηκε σχεδόν τα πάντα από την πατρίδα του εκτός κ μετανάστευσε κατά επιλογή οπότε είναι κ φορτωμένος €€€€€€€€€ κ κατά επέκταση περνάει ζάχαρη...!!!

            Μας ενοχλεί να βρίζουμε τους Έλληνες
            Μας ενοχλεί να βρίζουμε την Ελλάδα
            Μας ενοχλεί να βρίζουμε τους ξένους
            Μας ενοχλούνε όλα τελικά κ καθόμαστε με το δάχτυλο στη σκανδάλη για να πυροβολήσουμε όποιον πει κάτι που δεν του αρέσει ή που του φαίνεται άσχημο...!!!

            Έλεος...!!!
            Παιδιά η ανταπόκριση είναι καταπληκτική, συμφωνώ με jimathens και με έναν πιο πάνω που δεν θυμάμαι το όνομά του που λέει "ας αφήσουμε την κοπέλα να τα πει" Ζεί 10 χρόνια εκεί έλεος! Εδω για να δούμε ανταπόκριση μαύρισε το ματάκι μας που λένε, εκτός απο την Αυστραλία φυσικά!! Να παρακαλέσω τους καλούς άντμινς αν θέλουν, ας το βάλουνε το θέμα ξεχωριστά ως ανταπόκριση απο την Αυστρία το οποίο το έψαχνα και το βρήκα τυχαία στο φόρουμ!
            Ενα Cupcake την ημέρα την ξενιτιά την κάνει πέρα!

            Comment


              #21
              [1.]«Πρέπει να αναχαιτίσουμε το νέο κύμα ξενοφοβίας και ρατσισμού» | Εφημερίδα των Συντακτών
              Χαρακτηριστικά αποσπάσματα :

              Αυστριακή πολιτική επιστήμων και ακτιβίστρια της αντιφασιστικής οργάνωσης Offensive gegen Rechts (Επίθεση κατά της Δεξιάς) μίλησε στην «Εφ.Συν.» για την επέλαση της Ακροδεξιάς στην Αυστρία, όπου πλάι σε κόμματα και φοιτητικές αδελφότητες κάνουν την εμφάνισή τους ομάδες «ταυτοτικών», ενός κινήματος της νέας άκρας Δεξιάς το οποίο, όπως αναλύει στο βιβλίο της «Die Identitaren», αρχίζει και απλώνεται σαν μολυσματικός ιός σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες" ...

              "Με αυτό ως επικοινωνιακό κόλπο θέλουν -και πετυχαίνουν- να προσελκύσουν ανθρώπους που τους θεωρούν «απολιτικούς». Διατείνονται ότι δεν είναι ρατσιστές θολώνοντας τα νερά με αφίσες που γράφουν, π.χ., «100% ταυτότητα, 0% ρατσισμός», την ίδια στιγμή που αρνούνται την ισότητα ως κατασκεύασμα που οδηγεί στην ισοπέδωση. " ...

              "Οι τελευταίες δημοσκοπήσεις δείχνουν το FPÖ πρώτο κόμμα με ένα 25-27% και τους συντηρητικούς με 24%. Το FPÖ ακολουθεί παρόμοια προπαγανδιστική στρατηγική με τους ταυτοτικούς, που αποτελούν μία ακόμη παραφυάδα του. Δηλώνουν αντιρατσιστές. Ο κόσμος δεν τους αντιλαμβάνεται ως ακροδεξιούς και θεωρεί μεμονωμένα ατυχή περιστατικά αποκαλύψεις, όπως π.χ. ότι στέλεχός τους φωτογραφίζεται με φίλους να κάνουν τον ναζιστικό χαιρετισμό." ...

              "Οι Burschenschaften, οι φοιτητικές αδελφότητες, έχουν μια μακρά παράδοση που πάει πίσω στον 19ο αιώνα και έχουν γίνει σήμερα ο πυρήνας του FPÖ. Είναι ακροδεξιές οργανώσεις που διέπονται από μια εθνικιστική ιδεολογία και εξαίρουν τη σχέση των μελών τους με τη φυλή και τους δεσμούς αίματος, μια πεποίθηση που αποτέλεσε τον πυρήνα του ναζισμού. Εχουν φιλογερμανικό και αντισημιτικό προσανατολισμό και στα καταστατικά τους, ακόμη και τώρα, υπάρχουν διατάξεις κατά των Εβραίων και για την προάσπιση της Αριας φυλής. Σήμερα κρατώντας αυτές τις παραδόσεις, είναι οργανώσεις εξαιρετικά ελιτίστικες και αντιδημοκρατικές, που επικεντρώνουν τον ρατσισμό τους πλέον κυρίως -αν κι όχι μόνο- κατά των μουσουλμάνων. Ο πρόεδρος του FPÖ, Στράσε, ήταν μέλος τέτοιας αδελφότητας, όπως και περίπου το 50% των μελών του κόμματος. Από εκεί πέρασαν επίσης πολλά από τα στελέχη και του Λαϊκού και άλλων κόμματων, δημιουργώντας έτσι ένα στενό, κλειστό κύκλωμα ημετέρων που βοηθά ο ένας τον άλλο να δικτυωθεί στους μηχανισμούς εξουσίας. Και δυστυχώς επιτρέπουν σε αυτές τις οργανώσεις να κάνουν χοροεσπερίδες στο παλάτι Χόφμπουργκ, έναν τόπο συμβολικό από όπου ο Χίτλερ ανακοίνωσε την προσάρτηση της Αυστρίας στη ναζιστική Γερμανία, κι όπου χάρη σε αυτούς έρχεται όλη η αφρόκρεμα της ευρωπαϊκής Ακροδεξιάς, από τη Λεπέν του Εθνικού Μετώπου ώς τον Ντεβίντερ του Vlaams Belang."

              [2.] Dauer Erstantrag - Das Forum für Ausländer & Migranten in Österreich
              Οι αυστριακές αρχές απειλούν εργοδότη που θέλει να προσλάβει ξένους.

              Comment


                #22
                Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί σβήστηκε η απάντηση στο προσβλητικό σχόλιο. Γιατί δεν σβήστηκαν μαζί και κάποιες άλλες προσβλητικές απαντήσεις σε άλλα σημεία στo site την ίδια μέρα και ώρα;;;;;
                Δεν αντιλαμβάνομαι μα και δε με ενδιαφέρει γιατί έκανε αυτός που έκανε αυτά τα αρνητικά σχόλια μα παρακαλώ τους moderators να κάνουν κάτι να βοηθήσουν για να μη τα διαβάζει ο καθένας μας και να γίνονται οι ανάλογες συστάσεις δημόσια. Ξέρω κι εγώ να μιλώ μα και πολύ άλλοι να μιλάνε ανάλογα μα δε το κάνουμε. Εδώ είναι ένας χώρος όπου μπορεί ο καθένας να διαβάσει και να γράψει για αυτά τα θέματα, και όχι να κάνει κριτική και μάλιστα με τόσο προσβλητικό τρόπο στο τι γράφουν τα άλλα μέλη. Κι αν ακόμα το κάνει, να το κάνει έχοντας επιχειρήματα, κάποιους λόγους για τη πιθανή αντίθετη άποψη του σε κάποιο θέμα, ή να απαντά αν κάποιος τον προσβάλει η τον θίγει.
                Δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να διαβάζει προσβολές. Γιατί περί αυτού πρόκειται, μιας και αναλύονται μόνο σε δύο γραμμές και φυσικά εκτός θέματος όπως το παραπάνω και μάλιστα χωρίς να σβηστεί .
                Αυτοί που πιστεύουν ότι ίσως κάνουν καλό με αυτό, να τους ενημερώσω πως κάνουν λάθος.
                Από την 27/8/2014 (άκουσον - άκουσον) μετά από 4 μήνες οι δεκάδες αναγνώστες του πατριωτάκι …………… διάβασαν το θέμα.
                Και ξαφνικά την 27/12/2014 όλα άλλαξαν μέσα από κάποιες απαντήσεις !!!!????!!!!???
                Και ξαφνικά θυμήθηκα εκείνη τη μεγάλη επιτυχία που λέει το πουλάκι τσίου……. το πουλάκι τσίου…….. το πουλάκι τσίου…………
                Ε λοιπόν είναι απίστευτο !!!!
                Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Δε νομίζω πως είναι καλό να κάνω οποιοδήποτε παραπάνω σχόλιο για τις συγκεκριμένες απαντήσεις, οι οποίες δόθηκαν απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε.
                Πραγματικά απογοητεύομαι όταν βλέπω κάτι τέτοια.

                Παρακαλώ να μη σβησθεί


                Υ.Γ. Αγαπητή A-Qnn κράτησε το επίπεδό σου, και μη παρασύρεσαι. Φιλικά!!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by A_Qnn View Post
                  Γουστάρω που η αντίδρασή μου στο σεξιστικό σχόλιο του random σβήστηκε, αλλά το ίδιο το σχόλιο όχι.
                  Ενημερωτικά εγώ έσβησα το ποστ του random κ έκανα επεξεργασία στο δικό σου για να μην αρχίσουν οι παρεξηγήσεις μεταξύ σας αλλά κ με άλλα μέλη αλλά αφού δεν το καταλαβαίνετε τα επανέφερα κ ας δούμε που θα φτάσει τελικά το θέμα.


                  υ.γ. Πρώτα από όλα δεν έχω κανέναν φίλο εδώ στο φόρουμ αλλά ούτε κ συμπαθώ κάποια μέλη πιο πολύ από κάποια άλλα κ δεύτερον θα σε παρακαλέσω να διαγράψεις όλα αυτά που έγραψες για μένα γιατί δεν σου έδωσα κανένα τέτοιο δικαίωμα να μου μιλάς έτσι...!!!
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment


                    #24
                    [1.] Εγώ προσωπικά δεν σε κατηγόρησα ότι έχεις φιλίες/συμπάθειες στο φόρουμ, δεν χρειάζεται λοιπόν να απολογείσαι. Αν και τουλάχιστον στο patriotaki είστε φίλοι και αυτό το βλέπουν όλοι, έτσι δεν είναι;

                    [2.] Ευχαρίστως να διαγράψω την απάντηση μου, εάν κι εσύ πρώτα διαγράψεις τα σχόλια του random. Κι εγώ νιώθω όπως κι εσύ, ότι δεν έδωσα σε κανέναν δικαίωμα να μου μιλάει έτσι, αλλά το post είναι ακόμα εκεί! Επιπλέον δεν φαίνεται να του συστήνεις επίσημα να διαγράψει ο ίδιος τα σχόλια του, όπως κάνεις σε μένα. Δεν σε ένοιαξε να προσβάλλουν κάποιον, αρκεί να μην είσαι εσύ! Ελπίζω να του έχεις στείλει κάποιο προσωπικό μήνυμα, αν και θεωρώ ότι ΗΔΗ έπρεπε να του έχεις επίσημα κόψει τον αέρα. Το ίδιο άτομο έχει δώσει απίστευτα ειρωνικές απαντήσεις σε άλλα post. Εγώ δεν το κάνω αν δεν χρειάζεται.

                    Comment


                      #25
                      jimathens μην κόπτεσαι τόσο πολύ γιατί και το δικoμου μήνυμα στον RANDOM το έσβησες. δες την ερώτηση του μάλλον αυτή δεν είναι προσβλητική για σένα "γιαφτο" έσβησεS την δικI μου που ήταν αξιοπρεπέστατη.
                      του σύστησα να μην κάνει τόσο φτηνό χιούμορ χωρίς να ξέρει. καλά κανεις εσύ αποφασίζεις ποιος σου αρέσει να είναι εδώ μέσα και ποιος όχι. είναι και η televtea μου απάντηση έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να κάνω από το n ασχολούμαι με μικροπρέπειες .μετά μην αναρωτιόσαστε για τους παλιούς κακούς έλληνες τις γερμανίας κάντε πρώτα αυτοκριτική για το ήθος και το ύφος.
                      ερώτηση random( Μήπως την θέλετε και καλοδιατηρημένη;) η απάντης τις κυριας A_Qnn καταπληκτική έτσι απαντούν οι έλληνες χωρίς κόμπλεξ

                      Comment


                        #26
                        Καλά εσείς οι δυο είσαστε γυναίκες που την τεχνολογία την παίζετε στα δάχτυλα. Μην μου πείτε ότι είστε και πάνω των 18

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by A_Qnn View Post
                          [1.] Εγώ προσωπικά δεν σε κατηγόρησα ότι έχεις φιλίες/συμπάθειες στο φόρουμ, δεν χρειάζεται λοιπόν να απολογείσαι. Αν και τουλάχιστον στο patriotaki είστε φίλοι και αυτό το βλέπουν όλοι, έτσι δεν είναι;

                          [2.] Ευχαρίστως να διαγράψω την απάντηση μου, εάν κι εσύ πρώτα διαγράψεις τα σχόλια του random. Κι εγώ νιώθω όπως κι εσύ, ότι δεν έδωσα σε κανέναν δικαίωμα να μου μιλάει έτσι, αλλά το post είναι ακόμα εκεί! Επιπλέον δεν φαίνεται να του συστήνεις επίσημα να διαγράψει ο ίδιος τα σχόλια του, όπως κάνεις σε μένα. Δεν σε ένοιαξε να προσβάλλουν κάποιον, αρκεί να μην είσαι εσύ! Ελπίζω να του έχεις στείλει κάποιο προσωπικό μήνυμα, αν και θεωρώ ότι ΗΔΗ έπρεπε να του έχεις επίσημα κόψει τον αέρα. Το ίδιο άτομο έχει δώσει απίστευτα ειρωνικές απαντήσεις σε άλλα post. Εγώ δεν το κάνω αν δεν χρειάζεται.

                          Originally posted by Rena Spirogiannaki View Post
                          jimathens μην κόπτεσαι τόσο πολύ γιατί και το δικoμου μήνυμα στον RANDOM το έσβησες. δες την ερώτηση του μάλλον αυτή δεν είναι προσβλητική για σένα "γιαφτο" έσβησεS την δικI μου που ήταν αξιοπρεπέστατη.
                          του σύστησα να μην κάνει τόσο φτηνό χιούμορ χωρίς να ξέρει. καλά κανεις εσύ αποφασίζεις ποιος σου αρέσει να είναι εδώ μέσα και ποιος όχι. είναι και η televtea μου απάντηση έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να κάνω από το n ασχολούμαι με μικροπρέπειες .μετά μην αναρωτιόσαστε για τους παλιούς κακούς έλληνες τις γερμανίας κάντε πρώτα αυτοκριτική για το ήθος και το ύφος.
                          ερώτηση random( Μήπως την θέλετε και καλοδιατηρημένη;) η απάντης τις κυριας A_Qnn καταπληκτική έτσι απαντούν οι έλληνες χωρίς κόμπλεξ

                          Επειδή εσείς (όπως κ πολλοί άλλοι) δεν διαβάζετε άλλες σελίδες (εδώ που προσβάλλει εμένα κ άλλα μέλη) http://www.patriotaki.net/ανταπόκρισ...html#post86706 για να έχετε ολοκληρωμένη εικόνα εγώ δεν θα βγάλω τα μάτια μου να γράφω με το κινητό για να εξηγήσω τα αυτονόητα κ για αυτό μπλοκάρησα τον random κ διέγραψα κάποια μηνύματα.

                          Δυστυχώς δεν γίνεται να κάθομαι εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος Moderator με τις ώρες στο φόρουμ για να προσέχουμε τι θα γράψει το κάθε μέλος κ ποιους θα ενοχλήσει...!!!
                          Και εκτός αυτού το Πατριωτάκι αφορά την μετανάστευση... (κ όχι την Πολιτική, Ψυχολογία, Πάρα ψυχολογία, και το τι μπορεί να συμβαίνει σε κάποιον άλλο Γαλαξία) με λίγα λόγια προσπαθήστε να γράφετε ότι αφορά στην ουσία την μετανάστευση κ όχι ολόκληρες αναλύσεις που δεν ενδιαφέρουν σχεδόν κανέναν εδώ μέσα...!!!

                          Ενημερωτικά:
                          Με το ποια-ποιον θα πάω εγώ στο κρεβάτι το αποφασίζω "μόνο εγώ" από τα τα 15 μου χρόνια μέχρι κ σήμερα "ευτυχώς έχω πολύ καλό γούστο" οπότε δεν χρειάζονται οι υποδείξεις από κανέναν...!!!
                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #28
                            Το θεμα κλειδωνεται, μετα απο διαγραφη και επεξεργασια,ακρως προσβλητικων σχολίων.Τετοιες συμπεριφορες ,δεν επιτρεπονται και οποιοι δεν σεβονται την φιλοξενια του patriotaki.net ,θα πρεπει να βρουν άλλον χωρο,που ανεχεται απαραδεκτες συμπεριφορες..
                            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by Rena Spirogiannaki View Post
                              jimathens μην κόπτεσαι τόσο πολύ γιατί και το δικoμου μήνυμα στον RANDOM το έσβησες. δες την ερώτηση του μάλλον αυτή δεν είναι προσβλητική για σένα "γιαφτο" έσβησεS την δικI μου που ήταν αξιοπρεπέστατη.
                              του σύστησα να μην κάνει τόσο φτηνό χιούμορ χωρίς να ξέρει. καλά κανεις εσύ αποφασίζεις ποιος σου αρέσει να είναι εδώ μέσα και ποιος όχι. είναι και η televtea μου απάντηση έχω πολύ πιο σοβαρά πράγματα να κάνω από το n ασχολούμαι με μικροπρέπειες .μετά μην αναρωτιόσαστε για τους παλιούς κακούς έλληνες τις γερμανίας κάντε πρώτα αυτοκριτική για το ήθος και το ύφος.
                              ερώτηση random( Μήπως την θέλετε και καλοδιατηρημένη;) η απάντης τις κυριας A_Qnn καταπληκτική έτσι απαντούν οι έλληνες χωρίς κόμπλεξ
                              Κανεις ,δεν εχει δικαιωμα ν αποφασισει ,ποιος του αρεσει να ειναι εδω και ποιος οχι.,βασιζομενος σε τυχον συμπαθειες ,γιατι αυτο αφηνεις να εννοηθει...Υπαρχουν κανονες ,που οταν παραβιαζονται ,αυτος που τους παραβιασε ,θα υποστει και τις συνεπειες ,οπως και συνεβη ,μολις επεσαν στην αντιληψη μου ,οσα απαραδετα και προσβλητικα ,εγραψε καποιο μελος...κι οχι μονο ,σ αυτο το θρεντ..
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment

                              Working...
                              X