Announcement

Collapse
No announcement yet.

21 Λόγοι για να ΜΗΝ μεταναστεύσετε....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Παιδιά το άρθρο είναι χιουμοριστικό, για να μην πω κωμικοτραγικό!Προφανώς για κάποιους η έννοια της μετανάστευσης είναι χαβαλές. Πάντως εμείς την κάνουμε επιτέλους... 23/7 πετάμε και τα εισιτήρια είναι χωρίς επιστροφή
    Μια επίμονη σταγόνα νερού ανοίγει τρύπα σε πέτρα.

    Comment


      #17
      Originally posted by ploutarxontas View Post
      Παιδιά το άρθρο είναι χιουμοριστικό, για να μην πω κωμικοτραγικό!Προφανώς για κάποιους η έννοια της μετανάστευσης είναι χαβαλές. Πάντως εμείς την κάνουμε επιτέλους... 23/7 πετάμε και τα εισιτήρια είναι χωρίς επιστροφή
      Ακριβώς!!!! Άσε που θέλει κότσια...και όταν πετύχουμε τότε θα λένε ότι ήμασταν απλώς τυχεροί, χωρίς να υπολογίσουν καθόλου τον αγώνα μας...κλασική ελληνική νοοτροπία...ανυπομονώ κι εγώ να φύγω με τα παιδιά και δεν γυρνάω με τίποτα πίσω...!!!
      Με το καλό και καλή επιτυχία!!!

      Comment


        #18
        Originally posted by xainti View Post
        Ακριβώς!!!! Άσε που θέλει κότσια...και όταν πετύχουμε τότε θα λένε ότι ήμασταν απλώς τυχεροί, χωρίς να υπολογίσουν καθόλου τον αγώνα μας...κλασική ελληνική νοοτροπία...ανυπομονώ κι εγώ να φύγω με τα παιδιά και δεν γυρνάω με τίποτα πίσω...!!!
        Με το καλό και καλή επιτυχία!!!
        Τα είπες όλα,απλώς respect!
        Ευχαριστούμε πολύ, ευχόμαστε τα καλύτερα και σε σας!
        Μια επίμονη σταγόνα νερού ανοίγει τρύπα σε πέτρα.

        Comment


          #19
          Originally posted by xainti View Post
          jkostop αυτά και άλλα τόσα θα μπορούσαμε να γράφουμε....έχεις δίκιο και νομίζω ότι αυτά που γράφεις τα περισσότερα τα έχουμε βιώσει όλοι όσοι φεύγουμε.....
          Αν δω άλλον να στενοχωριέται, θα ζητήσω να σβηστεί το θέμα εντάξει;
          Δεν στεναχωριέμαι xainti. Το είδα ως πλάκα (μόνο έτσι μπορείς να το δεις) και για αυτό απάντησα χιουμοριστικά (πιστεύω)...
          Προσωπικά περιμένω εναγωνίως το "μαιλ" που θα μου αλλάξει την ζωή, για μέρος που ούτε μπορούσα να διανοηθώ πριν λίγα χρόνια...Θα έχετε νεότερά μου...Τώρα δεν θέλω να το γρουσουζέψω....

          Comment


            #20
            Originally posted by jkostop View Post
            Δεν στεναχωριέμαι xainti. Το είδα ως πλάκα (μόνο έτσι μπορείς να το δεις) και για αυτό απάντησα χιουμοριστικά (πιστεύω)...
            Προσωπικά περιμένω εναγωνίως το "μαιλ" που θα μου αλλάξει την ζωή, για μέρος που ούτε μπορούσα να διανοηθώ πριν λίγα χρόνια...Θα έχετε νεότερά μου...Τώρα δεν θέλω να το γρουσουζέψω....
            Ήταν πολύ πετυχημένα όλα όσα είπες!!! Χαίρομαι που το είδες έτσι!!!
            Ναι, να μας πεις μόλις γίνει το ευχάριστο!!! Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!

            Comment


              #21
              Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

              Comment


                #22
                21 φοβερα επιχειρήματα.... τι να πω.
                Κανονικα ο τιλος θα επρεπε να ηταν "21 δικαιολογιες για να καθησυχαζω τον εαυτο μου που δεν καταφερα να μετασναστευσω".

                Comment


                  #23
                  Σε κάποιον που έχει οικογένεια και αντιλαμβάνεται το τι συμβαίνει γύρω του στη Ελλάδα του 2014 όλοι αυτοί οι λόγοι μάλον αποτελούν μπουρδες. Παρόλα τάυτα ,το άρθρο έχει γραφτεί με μια πολύ ελαφριά διάθεση πρίν απο αρκετό καιρό ,στην αρχή της κρίσης ( δεν είναι μόνο οικονομική ) για την Ελλάδα ,πιθανότατα απο κάποιον που δεν έχει να υποστηρίξει την οικογένειά του , ηλικίας 25 -30. Από τότε μέχρι τώρα η πραγματικότητα έχει αλλάξει δραματικά πιστέυω .Φυσικά και η μετανάστευση δεν είναι για όλους ,όπως και όποιος επιχειρήσει να λύσει τα προβλήματά του με αυτό το βήμα δεν σημαίνει οτι θα τα καταφέρει και στα σίγουρα.Σέβομαι την άποψη πολλών που μου λένε "εγώ μένω Ελλάδα " ,δεν περιμένω όμως να μπει στα παπούτσια μου ,όπως λένε οι Αγγλόφωνοι.Απλά θα προτιμούσα να μου εκθέτουν σοβαρά επιχειρήματα και όχι του τύπου σουβλάκι και νες καφέ.Εδώ δεν μπορώ να υποστηρίξω την οικογένειά μου και ζούμε πλέον με την σύνταξη και την φιλευσπλαχνία των γονιών στα 40 ,το αν θα πίνω νες καφέ για μένα προσωπικά δεν είναι επιχείρημα ,ούτε και φυσικά ότι θα πάμε σε ένα μέρος που όλα θα δουλεύουν όπως πρέπει ,άρα δεν θα υπάρχει καμιά δικαιολογία. Πιστεύω πως οι περισσότεροι θα επέλεγαν μια ξένη χώρα ακριβώς για αυτό το λόγο ,για να δουλεύουν όλα καλά και να υπάρχει αξιοκρατία.Πάλι όμως αυτά αποτελούν προσωπικές απόψεις του καθενός.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by afrodite View Post
                    21 φοβερα επιχειρήματα.... τι να πω.
                    Κανονικα ο τιλος θα επρεπε να ηταν "21 δικαιολογιες για να καθησυχαζω τον εαυτο μου που δεν καταφερα να μετασναστευσω".
                    Ακριβώς!!!!!!

                    Comment

                    Working...
                    X