Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXII

    Μολις επεστρεψα απο Αυστραλια με e-Visitor. Εκατσα σχεδον εναμιση μηνα στο Σιδνευ.

    Ειμαι Bangkok αυτη την στιγμη, οπου και θα παραμεινω για ενα διαστημα διδασκοντας Αγγλικα σε σχολειο εδω στην Ταιλανδη.

    Για να μην πολυλογω, βρηκα μια Ελληνικη οικογενεια στο Σιδνευ, η οποια προσφερει δωρεαν διαμονη και ενδιαφερεται να μου κανει προσκληση. Η προυποθεση ειναι πως θα ειμαι συγκατοικος του γηραιου πατερα τους αλλα μονο τα βραδια. Η οικογενεια εχει προσλαβει αλλους για ημερησιες επισκεψεις.

    Υπαρχει προοπτικη? Αν ναι, τι ενεργειες χρειαζονται να γινουν?
    Και για ποια υποκατηγορια βιζας πρεπει να γινει application εφοσον δεν ειμαι carer ουτε πιτσιρικας;

    Comment


      Originally posted by panayiotis View Post
      Μολις επεστρεψα απο Αυστραλια με e-Visitor. Εκατσα σχεδον εναμιση μηνα στο Σιδνευ.

      Ειμαι Bangkok αυτη την στιγμη, οπου και θα παραμεινω για ενα διαστημα διδασκοντας Αγγλικα σε σχολειο εδω στην Ταιλανδη.

      Για να μην πολυλογω, βρηκα μια Ελληνικη οικογενεια στο Σιδνευ, η οποια προσφερει δωρεαν διαμονη και ενδιαφερεται να μου κανει προσκληση. Η προυποθεση ειναι πως θα ειμαι συγκατοικος του γηραιου πατερα τους αλλα μονο τα βραδια. Η οικογενεια εχει προσλαβει αλλους για ημερησιες επισκεψεις.

      Υπαρχει προοπτικη? Αν ναι, τι ενεργειες χρειαζονται να γινουν?
      Και για ποια υποκατηγορια βιζας πρεπει να γινει application εφοσον δεν ειμαι carer ουτε πιτσιρικας;
      Sawadee kha!

      Αλλαξε κατι ,σ αυτα που ειχες γραψει πριν 4 χρονια;. (Κι εδω )Αν οχι , πανω σε ποια ειδικοτητα ,θα ζητησεις βιζα;
      Οταν μιλαμε για βιζα με σπονσορα εργοδοτη...θα πρεπει η δουλεια του εργοδοτη ,να δικαιολογει το οτι ζηταει να γινει σπονσορας και να προσλαβει καποιο ατομο ,που εχει την συγκεκριμενη επαγγελματικη ειδικοτητα και η οποια περιλαμβανεται στην CSOL List...δλδ σην λιστα των επαγγελματων που ζηταει το υπουργειο μεταναστευσης...


      Carer visa ,δεν θα μπορουσες κι οχι ,γιατι δεν εχεις καποιο επαγγελμα carer (που δεν χρειαζεται ) ,αλλα γιατι συγγενης (spouse, child, parent, brother, sister, grandparent, grandchild, aunt, uncle, niece or nephew of the sponsor),
      δεν εισαι ,αν υποθεσουμε οτι ο γηραιος κυριος ,εχει long term medical condition και θα περνουσε επιτυχη αξιολογηση ,απ το Bupa Medical...

      Το οτι μαλλον ,δεν υπαρχει προοπτικη...το γνωριζες και πριν λιγους μηνες...
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        Αποσπασμενοι εκπαιδευτικοι στην Αυστραλια

        αγαπητοι φίλοι του πατριωτακι καλημερα απο Κρήτη!
        Εγω και η γυναικα μου είμαστε δυο υποψήφιοι για μεταναστευση αλλά υπο προυποθέσεις.
        Το πατριωτακι, δηλαδή όσοι συμμετεχετε και γραφετε τις εμπειρίες σας, μας έχετε βοηθήσει τρομερά, να διατυπώσουμε μία ξεκάθαρη και ρεαλιστική εικόνα του τί σημαίνει μετανάστευση και τι περίπου μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς που μεταναστεύει στην Αυστραλία συγκεκριμένα αλλά και στον υπόλοιπο κόσμο.
        Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για την βοήθεια, είστε πολύ χρήσιμοι.
        Στο νέο θέμα που εισάγω σήμερα θα ήταν καλό να μοιραστούμε μερικές πληροφορίες σχετικά με εκπαιδευτικούς (δασκάλους, φιλολόγους και μερικές ακόμη ειδικότητες) που μπορούν να αποσπαστούν σε ελληνικά σχολεία στην Αυστραλία.
        Ένας τροπος να δεί κανείς την μετανάστευση στην Αυστραλία και είναι εκπαιδευτικός στην Ελλάδα είναι να ζητήσει απόσπαση. Σήμερα το επιμίσθιο που δίνεται είναι αν δεν κανω λάθος στα 1878 Δολ Αυστραλίας /μήνα + τον μισθό στην Ελλάδα.
        Αυτό σημαίνει με σημερινές ισοτιμίες ότι ένας που πάιρνει πχ 900 ευρώ στην Ελλάδα + το επιμίσθιο θα είναι στα 1350 (περίπου) + 1878= 3228 δολλαρια Αυστραλίας περίπου.
        Ας πούμε ότι πιθανότερα μέρη απόσπασης είναι η Μελβούρνη, το Σίδνευ και το Περθ (και μερικά ακόμη)
        Γνωρίζουμε ότι:α. ο σύζυγος του αποσπασμένου αποκτά δικαίωμα να εργαστεί.
        β. Η αποσπαση είναι για 3 χρόνια.
        Είναι μία περίπτωση να έρθει κανείς και να κυνηγήσει την μόνιμη βίζα παραμονής μόνο σε περίπτωση που μπορέι να βρεί εκεί μόνιμη εργασία μετά την λήξη της απόσπασης.
        Όσοι είστε κάτοικοι Αυστραλίας μπορείτε να βοηθήσετε στα εξής;
        Γνωρίζει κάποιος;
        1.ποιό είδος βίζας εγκρίνεται για τον συγκεκριμένο λόγο; (για να βρούμε και το κόστος)
        2. ποιές οι τιμές ενοικίασης (περίπου) για σπιτι ή διαμέρισμα 1 ή 2 υπνοδωματίων;
        3. έξοδα αυτοκινήτου (αγορά συντήρηση, χοντρικά)
        4. εξοδα βρεφονηπιακού σταθμού
        5. δυνατότητα να βρεί κανείς εργασία; (οτιδήποτε αρχικά)
        όλες οι παραπάνω ερωτήσεις ανάλογα φυσικά με την πόλη που γνωρίζει κανείς.

        ήδη από ανταποκρίσεις ξέρουμε ότι το ποσό των 3300 δολ περίπου είναι μικρό για ζευγάρι σε μεγάλη πόλη. Αν υπάρχει και παιδί το κόστος ανεβαίνει. Θα πρέπει να εργαστεί φυσικά και ο σύζυγος. Τι δουλειές όμως υπάρχουν και σε τι ημερομίσθια περίπου; θα μπορεί άραγε (με άδεια εργασίας φυσικά) να βρέι και ο σύζυγος μία δουλειά για 2000 δολλάρια το μήνα; Με 5000 συνολικά το μήνα καλύπτει κανείς τα έξοδα διαβίωσης σε μία μεγάλη πόλη πχ Μελβούρνη;
        Ας ξεκινήσουμε με αυτά για αρχή και βλέπουμε
        κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη

        Comment


          Originally posted by vertigo View Post
          Sawadde kha !
          Κριμα γιατι εχω και δωρεαν διαμονη στο Sydney στην περιοχη που μενεις κιολας. Δεν εχει αλλαξει κατι απο τοτε. Εχω το διπλωμα του ηχοληπτη με προυπηρεσια στο ραδιοφωνο ως παραγωγος. Αρα μονο καποιος Ελληνικος ραδιοφωνικος σταθμος θα μπορουσε να μου κανει προσκληση υποθετω.

          Ευχαριστω παντως.

          Comment


            Originally posted by kostaskavala View Post

            Ένας τροπος να δεί κανείς την μετανάστευση στην Αυστραλία και είναι εκπαιδευτικός στην Ελλάδα είναι να ζητήσει απόσπαση. Σήμερα το επιμίσθιο που δίνεται είναι αν δεν κανω λάθος στα 1878 Δολ Αυστραλίας /μήνα + τον μισθό στην Ελλάδα.


            β. Η αποσπαση είναι για 3 χρόνια.


            Γνωρίζει κάποιος;
            1.ποιό είδος βίζας εγκρίνεται για τον συγκεκριμένο λόγο; (για να βρούμε και το κόστος)

            4. εξοδα βρεφονηπιακού σταθμού
            1. Temporary Work (International Relations) visa (subclass 403)
            4.Centre-based childcare A$80 to A$120 dollars per day


            Η βιζα ,αυτη ,δεν κοστιζει...γυρω στα 380 AUD ,στοιχιζει ....Οποτε ,άλλα κι οχι ,το κοστος της ,θα πρεπει ,να σ απασχολησουν...

            Το θεμα ,ειναι ,αν θα πληρωνεται χωρις καθυστερηση ,ο αποσπασμενος...με οσα συμβαινουν ,στην Ελλαδα...που μεχρι τον Ιουνη ,υπηρχε για τους εν Αυστραλια , τριμηνη σταση πληρωμων ,του επιμισθιου ,οπως εχω διαβασει.Και απαγορευεται ,να κανει ,οποιαδηποτε άλλη δουλεια ,ο αποσπασμενος...Ουτε ιδιαιτερα ,ουτε σε κοινοτικα σχολεια ,που μαθαινουν Ελληνικα σε παιδακια ,ουτε καν ,εθελοντικη εργασια.Μονο ,την συγκεκριμενη δουλεια ,σε συγκεκριμενα σχολεια....Οπως πχ ,οταν τους ειχαν βαλει ,ολους ,σε αδεια ανευ αποδοχων και παρεμεναν ,εργαζομενοι του Ελληνικου δημοσιου ,που δεν τους απαγορευε να δουλεψουν αλλού...αλλά στην Αυστραλια ,απαγορευοταν να δουλεψουν ,οπουδηποτε αλλού ,συμφωνα με τους όρους της βιζας..Ενω πχ στην Γερμανια ,που δεν χρειαζεται βιζα , θα μπορουσαν να απασχοληθουν ,οταν συνεβη αυτο,σε οποιαδηποτε δουλεια...

            Η ιδιωτικη ασφαλεια υγειας ,ειναι υποχρεωτικη και δεν καλυπτονται απ το δημοσιο συστημα υγειας.Και πρεπει ,να υπαρχει ,για να εκδοθει η βιζα( παντα ,με τους όρους ,της καλυψης ,που ζηταει το ιμμι)




            Oι βρεφονηπιακοι σταθμοι ,κοστιζουν τα ποσά που σου εγραψα...Τα ιδια ,πληρωνουν κι οι Αυστραλοι ,μονο ,που αυτοι ,μπορουν ,αναλογα ,με τα εισοδηματα ,να παρουν πισω , ενα μερος...Αλλά παλι ,στοιχιζει ,ακομα κι αν το δικαιουνται...
            Γι αυτο και πολλες Αυστραλεζες ,με πολυ μικρα παιδια , δεν δουλευουν ,μεχρι να μεγαλωσουν λιγο τα παιδια και να πανε σχολειο...Δωρεαν ,δημοσιοι ,βρεφονηπιακοι σταθμοι ,δεν υφιστανται ,στην Αυστραλια.Βεβαια ,αν "χτιζουν " καριερα και που η απουσια καποιων χρονων ,θα τις "παει" πισω ...προτιμανε να δινουν τα λεφτα αυτα...

            Επισης ,πρεπει ο αποσπασμενος ,που ζηταει τετοια βιζα ,να μπορει ν αποδειξει ,οτι εχει την δυνατοτητα επιβιωσης.Γνωριζουν ,απ το ιμμι...οτι με τα λεφτα που πληρωνονται ,αν εχουν και οικογενεια ,δεν μπορουν να επιβιωσουν ..(τα αποδεικτικα ,που ζητανε τα γραφει στο site του ιμμι) .Μπορει να επιτρεπουν και στον/στην συζυγο ,να εργαστει ,αλλά οταν υπαρχουν παιδια ,ξερουν οτι τα κοστη ,ειναι μεγαλα.

            Και βεβαια ,δεν παιρνει την βιζα ,για να κατεβει ,να ψαξει ,για δουλεια.(αυτο ,το γραφω ,για οποιον τυχον ,δεν το γνωριζει).Η δουλεια ,ειναι συγκεκριμενη.Δασκαλος της Ελληνικης γλωσσας ,στις θεσεις που τον στελνει ,το Ελληνικο κρατος.Που αυτος ,ειναι ο εργοδοτης ,στην συγκεκριμενη περιπτωση κι απο κει πληρωνονται.Δεν ειναι ,οπως πχ με την βιζα 457 ,που αν σταματησει η εργασια ,σ εναν εργοδοτη απο Αυστραλια ,μπορει να ψαξει για αλλον εργοδοτη ,ο κατοχος της.Και βεβαια ,μπορει να μην χρειαζονται , εγγραφη στην αντιστοιχη ενωση εκπαιδευτικων , της Πολιτειας ,και αρα εγκριση ,οτι μπορουν να διδαξουν την Ελληνικη γλωσσα( γιατι αυτο ,μονο επιτρεπεται να κανουν ,κανενα άλλο μαθημα ) ...αλλά αν ζητησουν μετα ,άλλη βιζα πχ για μονιμη παραμονη ,θα πρεπει να περασουν assessment...Kαι τα Αγγλικα ,θα πρεπει να ειναι ,τοτε ,σε υψηλο επιπεδο...Οχι ,οτι μονο τα Αγγλικα ,θα μετρησουν ,αλλά αυτα ,τα επι μερους ,τα βρισκει ,μονος του ,οποιος ενδιαφερεται για μονιμη παραμονη....



            Τα 5000 AUD ,που ρωτας ,αν πρεπει να δοθουν και τετοια ποσά στον βρεφονηπιακο σταθμο...μαλλον ,δεν φτανουν...
            ( κι ουτε ειναι και σιγουρο ,οτι το επιμισθιο ,θα στελνεται απο Ελλαδα ,στην ωρα του..Και τα 1878 $ ,που εγραψες ,μεικτα ειναι...Γινεται και παρακρατηση φορου 20% ,στο μισο επιμισθιο.
            Και προστιθεται ,το μισο επιμισθιο,με τους μισθους της Ελλαδας ,οταν θα ερθει η ωρα της εφοριας. Κι ανεβαινει ,η κλιμακα...Αυτα ,εχω διαβασει...Εσεις ,που ενδιαφερεστε ,θα πρεπει να τα ψαξετε ,καλα...)
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              Παντως για την περιπτωση μου, ισως η subclass 420 Visa θα μπορουσε να κανει.
              Ενα αποσπασμα απο την ιστοσελιδα του immi ειναι αυτο εδω:

              This visa allows you to work in the entertainment industry
              as a performer in a theatre, film, television or radio production
              to work in a production role other than as a performer in a theatre, film, television or radio production etc

              Η συγκεκριμενη βιζα κοστιζει 380 δολλαρια Αυστραλιας αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο υποθετω. Το να βρεθει εργοδοτης ειναι το θεμα και μαλιστα απο Ελληνικο σταθμο. Εχω επαφη με κανα δυο στο Sydney. Το βημα ποιος θα το κανει ομως...

              Comment


                Originally posted by panayiotis View Post
                Παντως για την περιπτωση μου, ισως η subclass 420 Visa θα μπορουσε να κανει.
                Ενα αποσπασμα απο την ιστοσελιδα του immi ειναι αυτο εδω:

                This visa allows you to work in the entertainment industry
                as a performer in a theatre, film, television or radio production
                to work in a production role other than as a performer in a theatre, film, television or radio production etc

                Η συγκεκριμενη βιζα κοστιζει 380 δολλαρια Αυστραλιας αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο υποθετω. Το να βρεθει εργοδοτης ειναι το θεμα και μαλιστα απο Ελληνικο σταθμο. Εχω επαφη με κανα δυο στο Sydney. Το βημα ποιος θα το κανει ομως...
                Στο ευχομαι, αν θεωρεις ,οτι ταιριαζει στην περιπτωση σου.Αν το υποθετεις ,απλα...γιατι εβαλες ,ενα "ισως" , η γνωμη μου ,ειναι ,να το ψαξεις ,καλυτερα ,για να μην απογοητευτεις ...γιατι ,εγραψες ,οτι εχεις επαφες ,με κανα δυο ,στο Sydney...

                Αλλά ,πιστευω ,οτι θα διαβασες και τα οσα πρεπει να κανει ο υποψηφιος εργοδοτης...και τις υποχρεωσεις , που αναλαμβανει...

                Σε τετοια βιζα ,μπαινουν σπονσορες ,οσοι φερνουν Αυστραλια ,Ελληνες τραγουδιστες ,που καποιοι ,καθονται και δυο χρονια ,με την κριση ,στην Ελλαδα.Αλλά ο σπονσορας ,αποβλεπει στο κερδος που θα εχει ,οταν κατεβαζει τραγουδιστες...Και μπαινει ,γι αυτο ,σε ολη ,αυτη ,την διαδικασια...

                Sponsorship

                Potential sponsors must show firstly, that they have the requisite licences necessary for the work to which the visa applicant is nominated for. The sponsor is also required to consult the relevant Australian union as to the employment or engagement of the visa applicant in Australia. Evidence of consultation must be provided in the sponsorship application. Further, the sponsor must show how the engagement of the visa applicant will assist in developing the entertainment industry in Australia.





                Και βεβαια ,αυτος ,που ζηταει ,αυτη την βιζα ,πρεπει να αποδειξει ,οτι εχει επαρκη μεσα ,για να ζησει στην Αυστραλια.

                While you are in Australia, you must be able to support yourself and your family members who come with you to Australia. You might be asked to provide evidence of funds, such as an employment contract, bank statements or a letter from your financial institution stating your financial position. Allowances, accommodation and other assistance from your employer can also be considered when looking at your ability to support yourself.
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που βρηκες vertigo. Είναι πολύ σημαντικές για εμας και για την απόφαση που θα παρουμε. Πολύ σημαντικό επισης που βρηκες την βίζα. Ρωτούσα στο υπουργείο και δεν γνώριζαν.....
                  Τώρα μπορω να διαβάσω πιο συγκεκριμενα πραγματα απο το imi.
                  Εκτιμώ πολύ αυτό που κάνεις και τον χρονο που ξοδεύεις.

                  Comment


                    Originally posted by kostaskavala View Post
                    Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που βρηκες vertigo. Είναι πολύ σημαντικές για εμας και για την απόφαση που θα παρουμε. Πολύ σημαντικό επισης που βρηκες την βίζα. Ρωτούσα στο υπουργείο και δεν γνώριζαν.....
                    Τώρα μπορω να διαβάσω πιο συγκεκριμενα πραγματα απο το imi.
                    Εκτιμώ πολύ αυτό που κάνεις και τον χρονο που ξοδεύεις.
                    Σε ποιο υπουργειο;Πολιτισμου , Παιδειας και θρησκευματων ; Στην Διευθυνση Παιδειας ομογενων; Και δεν γνωριζαν ; ...

                    Ενταξει ,δεν ειναι ευκολο ,να την βρει ,καποιος που δεν ξερει καποια πραγματα ....αλλά δεν γνωριζαν στο υπουργειο Παιδειας ...τί βιζα βγαζουν οι αποσπασμενοι εκπαιδευτικοι για Αυστραλια;...ok..Νο comment...

                    Να σαι καλα κι ευχομαι ,τα καλυτερα!

                    ps Στο πιο κατω λινκ,στην ενοτητα " Features " , το 2ο stream ,ειναι αυτο ,που σας αφορά






                    Διαβασε με προσοχη και την φορμα 1403 της αιτησης


                    για να δεις κι εκει τα visa conditions etc etc
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      Δυστυχώς ηταν το υπουργείο παιδείας το γραφείο αποσπασεων εξωτερικού και στο τηλ που υπήρχε ειδικα για την Αυστραλια.....έλειπε η υπεύθυνη..... και η αντικαταστάτρια δεν γνώριζε.
                      Οκ δεν φταίει η κυρια που δεν γνωριζε, είναι η ταλαιπωρία που ζητιανευεις για μια πληροφορία, ειναι το κρίμα για όλη αυτη την ανοργανωσια που κουραζει ολους, ακόμη και τους εργαζομενους...και επιπλέον που δεν υπάρχει οργανωμένο υλικό να ανατρέξει κανεις.
                      Ωστόσο επειδή είμαι υπάλληλος αλλου υπουργείου, απο προσωπική πείρα οφείλω να πω οτι στο υπ παιδείας είναι πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί μακραν καλυτεροι σε σχέση με υπαλλήλους αλλων υπουργείων.....
                      By the way... Σ ευχαριστώ vertigo για τα link

                      Comment


                        Originally posted by kostaskavala View Post
                        ....έλειπε η υπεύθυνη..... και η αντικαταστάτρια δεν γνώριζε.
                        Οκ δεν φταίει η κυρια που δεν γνωριζε, είναι η ταλαιπωρία που ζητιανευεις για μια πληροφορία, ειναι το κρίμα για όλη αυτη την ανοργανωσια που κουραζει ολους, ακόμη και τους εργαζομενους...και επιπλέον που δεν υπάρχει οργανωμένο υλικό να ανατρέξει κανεις.
                        ........
                        By the way... Σ ευχαριστώ vertigo για τα link
                        Ακομα ,χειροτερα...Αν δλδ ,λειπει ο υπευθυνος ,δεν υπαρχουν καπου ,οι σχετικες πληροφοριες ,να ανατρεξει ,ο αντικαταστατης του.Δεν ριχνουμε ,το φταιξιμο ,στην αντικαταστρατια ...τι φταιει ,αυτη; Αλλος ,φταιει...

                        Να σαι καλα!
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          καλησπερα σας...επειδη υπαρχει σωρεια πληροφορειων αν μπορει καποιος-α να με καθοδηγησει στην ανευρεση σπονσορα θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα...24 χρονια ελευθερος επαγγελματιας με κατασκευη δημοσιων και ιδιωτικων εργων και με συστατικες επιστολες απο συνεργατες μηχανικους πιστευεται οτι θα εκτιμηθει?ο τομεας ενασχολησης ειναι τα ηλεκτρομηχανολογικα εργα(ηλεκτρολογικα,βιομηχανικος αυτοματισμος,θερμανση,κλιματισμος ,πυροσβεση και κατασκευη βιομηχανικων πινακων) αποδεικνειομενα με φορολογικα στοιχεια

                          Comment


                            Originally posted by anthimos View Post
                            καλησπερα σας...επειδη υπαρχει σωρεια πληροφορειων αν μπορει καποιος-α να με καθοδηγησει στην ανευρεση σπονσορα θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα...24 χρονια ελευθερος επαγγελματιας με κατασκευη δημοσιων και ιδιωτικων εργων και με συστατικες επιστολες απο συνεργατες μηχανικους πιστευεται οτι θα εκτιμηθει?ο τομεας ενασχολησης ειναι τα ηλεκτρομηχανολογικα εργα(ηλεκτρολογικα,βιομηχανικος αυτοματισμος,θερμανση,κλιματισμος ,πυροσβεση και κατασκευη βιομηχανικων πινακων) αποδεικνειομενα με φορολογικα στοιχεια
                            Χωρις να θέλω να σε απογοητεύσω απο την εμπειρία που έχουμε δει και ακούσει πολύ δύσκολο να βρείς κάποιον να σου κάνει sponsoring
                            άτομα που ξέρουμε πολιτικοί μηχανικοί,λογιστές κτλ πτυχία,διπλώματα κτλ και δεν κατάφεραν να βρούν και γύρισαν πίσω
                            αλλά πότε δεν ξέρεις το άστρο του καθενός ρίξε μια ματιά στίς λίστες sol να δείς αν το επαγγελμά σου ανήκει σε αυτές και πληρείς και ολές τις προυποθέσεις
                            για να μπορέσεις να έρθεις εδω και να το ψάξεις
                            αυτό είναι δικιά σου απόφαση,κανείς δεν θα σου κάνει sponsor και ειδικά όταν βρίσκεσε εκτός χώρας
                            καλή επιτυχία εύχομαι
                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              Γεια σε ολους!Το ονομα μου ειναι Γιωργος,Ειμαι 20 χρονων,Ειμαι απο θεσσαλονικη,σκεφτομαι να φυγω αυστραλια με φοιτητικη βιζα και παραλληλα να εργαστώ,θα μπορουσα να εχω καποιες πληροφοριες πανω σ αυτο, επισεις ποια πολη θα μου προτεινατε για να παω και να βρω ποιο ευκολα εργασια?.?

                              Comment


                                Originally posted by Γιώργος Θωίδης View Post
                                Γεια σε ολους!Το ονομα μου ειναι Γιωργος,Ειμαι 20 χρονων,Ειμαι απο θεσσαλονικη,σκεφτομαι να φυγω αυστραλια με φοιτητικη βιζα και παραλληλα να εργαστώ,θα μπορουσα να εχω καποιες πληροφοριες πανω σ αυτο, επισεις ποια πολη θα μου προτεινατε για να παω και να βρω ποιο ευκολα εργασια?.?


                                Comment

                                Working...
                                X