Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία XXIΙ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by ιωαννης.θ View Post
    ..ρωταο γιατι εχουν ακουστει πολλα οτι μολης ερχονται ελληνες στην αυστραλια στο αεροπλανο τους δινουν να σημπιροσουν ενα εγραφο
    Το "έγγραφο" ΔΕΝ είναι μόνο για τους Έλληνες,είναι για όλους Incoming Passenger Card

    **Most travellers are required to complete and present a passenger card when entering or departing Australia. However, particular people are exempt from completing a passenger card (as prescribed in regulation 3.06 and schedule 9 of the Migration Regulations).Australian citizens who refuse to complete an IPC may be penalised. Non-Australian citizens may be penalised and refused immigration clearance.**

    Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.





    Comment


      #47
      [QUOTE=australian;88070]Το "έγγραφο" ΔΕΝ είναι μόνο για τους Έλληνες,είναι για όλους Incoming Passenger Card

      **Most travellers are required to complete and present a passenger card when entering or departing Australia. However, particular people are exempt from completing a passenger card (as prescribed in regulation 3.06 and schedule 9 of the Migration Regulations).Australian citizens who refuse to complete an IPC may be penalised. Non-Australian citizens may be penalised and refused immigration clearance.**

      Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.





      [/QUO


      Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια !!!!!

      Comment


        #48
        Originally posted by ιωαννης.θ View Post
        Καλησπερα σε ολους!!!!!

        Αν ταξιδεψω με τουριστικη βιζα για αυστραλια εχω ενα φιλο γινεται να δειλωσω δηευθινση κατικιας το σπιτι που θα επισκευτω αλλα να μηνω σε ξενοδοχειο ?.

        πρεπει να εχω μαζι μου τα χρηματα για το ταξιδι η γιναιτε να διλωσω και λογαριαμο τραπεζεις για να μην τα κουβαλαω μαζιμου.

        το εισιτιριο πρεπει να ειναι μετ-επιστροφης?.

        ρωταο γιατι εχουν ακουστει πολλα οτι μολης ερχονται ελληνες στην αυστραλια στο αεροπλανο τους δινουν να σημπιροσουν ενα εγραφο και οσοι δεν εχουν δηλομενη διεθινση που θα μηνουν, και καπιο χρηματικο ποσο μαζι τους τους απελασουν πισω.

        ευχαριστω για τον χρονο σας.
        Εφόσον ταξιδέψεις με τουριστική, καλό θα είναι να έχεις ήδη κλείσει εισιτήριο επιστροφής. Φρόντισε επίσης να ενημερώσεις τον φίλο σου σχετικά με τις προθέσεις σου, υπάρχει περίπτωση αν δεν σε πιστέψουν στο αεροδρόμιο να του τηλεφωνήσουν και να τον ρωτήσουν για εσένα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πεις στον φίλο σου να σε περιμένει στο αεροδρόμιο.

        Καλό θα είναι να έχεις κάποια χρήματα μαζί σου, ικανό ποσό για να καλύψεις τα εξόδά σου για όσο καιρό μείνεις στην Αυστραλία. Αν είναι να μείνεις πχ 3 μήνες και τους πεις ότι έχεις μαζί σου μόλις 200 δολάρια, τότε δεν θα τους αρέσει η απάντησή σου

        Originally posted by stelio View Post
        καλησπερα και απο μενα ,
        με ενδιαφερει σοβαρα η μεταναστευση κυριως στην αυστραλια . ομως εχω προβληματιστη με το συστημα..

        τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα , ομως αυτο το προβλημα θα λυθει οταν εχει να κανει με το καλο της υπολοιπης ζωης μου ...

        απο εκει και περα παρ ολο που διαβασα παρα πολυ στο φορουμ , δεν εχω καταλαβει και πολλα.

        εχω πτυχεια απο τεχνικα λυκεια ηλεκτρολογου εγκαταστασεων κατηγοριας α . β και γ ( αν θυμαμαι καλα , πρεπει να το ξανα κοιταξω ) καθως και πτυχειο παλι απο τεε με την ειδηκοτητα : ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
        ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ.
        Για αρχή τσέκαρε τις παρακάτω λίστες και βρες τον τίτλο επαγγέλματος που ταιριάζει καλύτερα στην ειδικότητα σου.

        https://www.immi.gov.au/Work/Pages/s...lists/sol.aspx

        https://www.immi.gov.au/Work/Pages/s...ists/csol.aspx

        Δεν ξέρω αν το επίπεδο των πτυχίων σου είναι αρκετό για μπορέσεις να κάνεις αίτηση μέσω του Skilled Migration, εξαρτάται από τον φορέα που θα κάνει assess τα skills σου. Έχεις εργασιακή εμπειρία; Αν όχι, τότε δεν το βλέπω πιθανό να μπορέσεις να πάρεις κάποια skilled visa.

        Comment


          #49
          εμπειρια πανω στις ειδηκοτητες μου στην ελλαδα δυστηχως δεν μπορεις να αποκτησεις. ο ηλεκτρολογος δεν υπαρχει πλεον πουθενα , και με υπολογιστες ασχοληται πλεον και παιδια 15 χρονων ..
          σε ολες τις εταιριες εχουν παρει για δουλεια ανθρωπους που δεν εχουν καν πτυχειο και απλα υποτιθεται οτι ξερουν... πλεον αυτη ειναι η ελλαδα δυστηχως...

          οσο για την μεταναστευση , με ενδιαφερει να παω στην αυστραλια για μια νεα ζωη και νομιμη συνφωνα με το κρατος .

          τωρα με πια βιζα θα ειναι ? αυτο δεν το εχω καταλαβει .. δηλαδη εκτος απο τις skilled δεν υπαρχει καποιος αλλος τροπος ?

          Comment


            #50
            [QUOTE=geo_karag;88074]Εφόσον ταξιδέψεις με τουριστική, καλό θα είναι να έχεις ήδη κλείσει εισιτήριο επιστροφής. Φρόντισε επίσης να ενημερώσεις τον φίλο σου σχετικά με τις προθέσεις σου, υπάρχει περίπτωση αν δεν σε πιστέψουν στο αεροδρόμιο να του τηλεφωνήσουν και να τον ρωτήσουν για εσένα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πεις στον φίλο σου να σε περιμένει στο αεροδρόμιο.

            Καλό θα είναι να έχεις κάποια χρήματα μαζί σου, ικανό ποσό για να καλύψεις τα εξόδά σου για όσο καιρό μείνεις στην Αυστραλία. Αν είναι να μείνεις πχ 3 μήνες και τους πεις ότι έχεις μαζί σου μόλις 200 δολάρια, τότε δεν θα τους αρέσει η απάντησή σου


            Σε ευχαριστω φιλε με βοιηθισες παρα πολυ !!!!!

            θα ηθελα να ροτισω και κατι ακομα καθως επικινοωνισα με τον φιλομου στην αυστραλια και πραγματικα μας βοιθισες πολυ ,μου ειπε να ψαξω για την βιζα 417 (working holiday) που ειναι
            για 12 μηνες αλλα ταυτοχρονος εστιλα τα πυχια μου σε αυτων να ψαξει μηπως μπορσει να βρει εργοδοτη να με σπονσαρη το προβλημα ειναι αν βγαλω την 417 και μπορεσω να παω μετα μπορω να την σπασω και να παρω την 457 αν βρεθει εργοδοτης .

            Comment


              #51
              Originally posted by ιωαννης.θ View Post
              Καλησπερα σε ολους!!!!!

              Αν ταξιδεψω με τουριστικη βιζα για αυστραλια εχω ενα φιλο γινεται να δειλωσω δηευθινση κατικιας το σπιτι που θα επισκευτω αλλα να μηνω σε ξενοδοχειο ?.

              πρεπει να εχω μαζι μου τα χρηματα για το ταξιδι η γιναιτε να διλωσω και λογαριαμο τραπεζεις για να μην τα κουβαλαω μαζιμου.

              το εισιτιριο πρεπει να ειναι μετ-επιστροφης?.

              ρωταο γιατι εχουν ακουστει πολλα οτι μολης ερχονται ελληνες στην αυστραλια στο αεροπλανο τους δινουν να σημπιροσουν ενα εγραφο και οσοι δεν εχουν δηλομενη διεθινση που θα μηνουν, και καπιο χρηματικο ποσο μαζι τους τους απελασουν πισω.

              ευχαριστω για τον χρονο σας.
              Καλησπέρα.
              Ενημερωτικά για να έχεις μια ιδέα διάβασε και εδώ: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...764/#post37733
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #52
                Originally posted by ιωαννης.θ View Post
                θα ηθελα να ροτισω και κατι ακομα καθως επικινοωνισα με τον φιλομου στην αυστραλια και πραγματικα μας βοιθισες πολυ ,μου ειπε να ψαξω για την βιζα 417 (working holiday) που ειναι
                για 12 μηνες αλλα ταυτοχρονος εστιλα τα πυχια μου σε αυτων να ψαξει μηπως μπορσει να βρει εργοδοτη να με σπονσαρη το προβλημα ειναι αν βγαλω την 417 και μπορεσω να παω μετα μπορω να την σπασω και να παρω την 457 αν βρεθει εργοδοτης .
                Επειδή παρατηρώ ότι ξεκίνησες για την 189,μετά πήγες στην τουριστική,συνεχίζεις για την 417 και μετά για την 457 νομίζω
                ότι θα πρέπει να απευθυνθείς σε ειδικό να σε καθοδηγήσει.Η 189 και η 457 απαιτούν IELTS, για την 417 θα πρέπει να είσαι ως 30 ετών.Σχετικά με την 417 δε γνωρίζουμε αν έχει επικυρωθεί η συμφωνία μεταξύ των 2 χωρών από το ελληνικό κοινοβούλιο.Τελευταίο δημοσίευμα που έχω υπόψιν μου «Σε διαδικασία επικύρωσης η συμφωνία με την Αυστραλία» | Neos Kosmos
                Σχετικό θέμα http://www.patriotaki.net/%CE%B4%CE%...ss-462-a-6024/

                Comment


                  #53
                  Σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοιθια σας ,ζητω συγνωμη αν γινομαι κουραστικος απλα εχω μπερευτει με ολα αυτα και αναγκαστικα θα βαλω δικιγορο να με καθοδιγισει .

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by stelio View Post
                    καλησπερα και απο μενα ,
                    με ενδιαφερει σοβαρα η μεταναστευση κυριως στην αυστραλια . ομως εχω προβληματιστη με το συστημα..

                    τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα , ομως αυτο το προβλημα θα λυθει οταν εχει να κανει με το καλο της υπολοιπης ζωης μου ...

                    απο εκει και περα παρ ολο που διαβασα παρα πολυ στο φορουμ , δεν εχω καταλαβει και πολλα.

                    εχω πτυχεια απο τεχνικα λυκεια ηλεκτρολογου εγκαταστασεων κατηγοριας α . β και γ ( αν θυμαμαι καλα , πρεπει να το ξανα κοιταξω ) καθως και πτυχειο παλι απο τεε με την ειδηκοτητα : ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
                    ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ.

                    η ηλικια μου ειναι 24 .


                    τι βηματα πρεπει να κανω ωστε να ξεκινησω σιγα σιγα ? αγγλικα το πολυ σε 8-9 μηνες απο φροντηστηρια που ρωτησα θα ειμαι ετοιμος

                    αυτο σημαινει οτι δεν βιαζομαι , αλλα επειδη βλεπω μεγαλη αναμονη και ζητηση για τις βιζες , θα ηθελα να ειμαι λιγο προετημασμενος..

                    καταρχας μπορω να βγαλω καποια βιζα με πτυχεια σαν αυτα ? δηλαδη οχι απο τει /ιεκ ? και αν ναι πια ?

                    επισης αυτη η βιζα που θα πρεπει να βγαλω , τι αλλο εχει στα υπωχρεωτηκα εγγραφα - γνωσεις ?

                    σας ευχαριστω για το χρονο σας!!!
                    τώρα ειδα οτι ανέβασες κι εδώ .Εν τω μεταξύ ,σου εχω απαντήσει με πμ ,αφού με πμ με ρώτησες ! Ο,τι ίσως ,μπορεί να σε βοηθήσει ,σου εστειλα να διαβάσεις. Καλά εκανες και ρωτάς στο φόρουμ ,γιατί ίσως σε διαβάσει μέλος ,που έχει εμπειρία πάνω σ αυτά τα επαγγέλματα που ρωτάς.
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by ιωαννης.θ View Post




                      θα ηθελα να ροτισω και κατι ακομα καθως επικινοωνισα με τον φιλομου στην αυστραλια και πραγματικα μας βοιθισες πολυ ,μου ειπε να ψαξω για την βιζα 417 (working holiday) που ειναι
                      για 12 μηνες αλλα ταυτοχρονος εστιλα τα πυχια μου σε αυτων να ψαξει μηπως μπορσει να βρει εργοδοτη να με σπονσαρη το προβλημα ειναι αν βγαλω την 417 και μπορεσω να παω μετα μπορω να την σπασω και να παρω την 457 αν βρεθει εργοδοτης .
                      Το πρόβλημα είναι ,πως αν δεν είσαι από Κύπρο, δεν μπορείς να βγάλεις την βίζα 417.... Την working holiday visa... Που εδώ και κάτι χρονια ,σταμάτησε να υπογράφεται πια ,μεταξύ Αυστραλίας κι άλλων κρατών...Βλεπεις..όταν προσπαθούσε η Ελληνικη Κοινοτητα εδώ ,στην Μελβουρνη ,να κάνει τα πάντα για να υπογραφεί ....οι της Ελλάδας κυβερνώντες..δεν ασχολήθηκαν..Οποτε ,όχι 417 για Ελλαδα-Αυστραλια..αλλά 462. Δλδ Work and Holiday..Εκτος κι αν είσαι από Κυπρο.Οχι βέβαια ,οτι έχει μπει σε ισχύ κι η 462...Κι ας υπογράφτηκε..Οι Έλληνες ,δεν είναι ακόμα έτοιμοι..γιατί διμερείς είναι αυτές οι συμφωνίες..Η Πολωνία ,που υπέγραψε ,μετα την Ελλαδα ,ήδη τα τακτοποίησε και ήδη ισχύει η βίζα αυτή..Οι Έλληνες κυβερνώντες ,ακόμα διευθετούν..Το τί προύποθεσεις έχει η βίζα 462... Μπορείς να τις δεις στο σχετικό θέμα του φόρουμ...Δεν είναι οπως η 417...http://www.patriotaki.net/διάφορα-θέ...ss-462-a-6024/ ΥΓ οι χώρες που δικαιούνται να ζητήσουν την visa 417 :The Working Holiday (subclass 417) visa is available to passport holders from Belgium, Canada, the Republic of Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hong Kong SAR, the Republic of Ireland, Italy, Japan, the Republic of Korea, Malta, the Netherlands, Norway, Sweden, Taiwan and the United Kingdom.
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #56
                        Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το site!

                        Θα ήθελα να γράψω κάποιες δικές μου απορίες και θα εκτιμούσα πραγματικά αν κάποιος γνωρίζει κάτι, να με κατατοπίσει.

                        Σχετικά με την Skilled Independent - Subclass 189 visa, πληρώ τις προϋποθέσεις (ηλικία, αγγλικά, πόντοι, αντικείμενο στη λίστα SOL)

                        Με προβληματίζει το skill assessment. Το αντικείμενο μου ειναι στη SOL (πτυχίο ΑΣΟΕΕ) και θα μπορούσα ιδανικά να επιλέξω κάποιο από τα παρακάτω ANZSCO:

                        Accountant (General) - 221111
                        Management Accountant - 221112
                        Taxation Accountant - 221113
                        External Auditor - 221213
                        Internal Auditor - 221214

                        Οι αρμόδιοι φορείς για αυτά είναι: CPA/IPA.
                        Για να μου δώσουν θετικό assessment υπάρχουν 2 προϋποθέσεις, όπως διαπίστωσα:

                        -A qualification that is assesse as equivalent to at least an Australian Bachelor degree; and
                        -Successfully studied in at least 9 of the 12 "core knowledge areas", including the four mandatory core knowledge areas that are relevant to your chosen ANZSCO code

                        Ερωτήσεις τώρα:

                        Σχετικά με την 1η προϋπόθεση
                        1) Ποια είναι η διαδικασία για να αποδείξω οτι το πτυχίο μου είναι τουλάχιστον ισοδύναμο με ένα Australian Bachelor degree;

                        Σχετικά με τη 2η προϋπόθεση
                        2) Πώς θα ξέρω ποια από τα 12 "core knowledge areas" (τα οποία έχω βρει ονομαστικά) καλύπτει το πτυχίο μου;

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by FastForward View Post
                          Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια για το site!

                          Θα ήθελα να γράψω κάποιες δικές μου απορίες και θα εκτιμούσα πραγματικά αν κάποιος γνωρίζει κάτι, να με κατατοπίσει.

                          Σχετικά με την Skilled Independent - Subclass 189 visa, πληρώ τις προϋποθέσεις (ηλικία, αγγλικά, πόντοι, αντικείμενο στη λίστα SOL)

                          Με προβληματίζει το skill assessment. Το αντικείμενο μου ειναι στη SOL (πτυχίο ΑΣΟΕΕ) και θα μπορούσα ιδανικά να επιλέξω κάποιο από τα παρακάτω ANZSCO:

                          Accountant (General) - 221111
                          Management Accountant - 221112
                          Taxation Accountant - 221113
                          External Auditor - 221213
                          Internal Auditor - 221214

                          Οι αρμόδιοι φορείς για αυτά είναι: CPA/IPA.
                          Για να μου δώσουν θετικό assessment υπάρχουν 2 προϋποθέσεις, όπως διαπίστωσα:

                          -A qualification that is assesse as equivalent to at least an Australian Bachelor degree; and
                          -Successfully studied in at least 9 of the 12 "core knowledge areas", including the four mandatory core knowledge areas that are relevant to your chosen ANZSCO code

                          Ερωτήσεις τώρα:

                          Σχετικά με την 1η προϋπόθεση
                          1) Ποια είναι η διαδικασία για να αποδείξω οτι το πτυχίο μου είναι τουλάχιστον ισοδύναμο με ένα Australian Bachelor degree;

                          Σχετικά με τη 2η προϋπόθεση
                          2) Πώς θα ξέρω ποια από τα 12 "core knowledge areas" (τα οποία έχω βρει ονομαστικά) καλύπτει το πτυχίο μου;
                          Μπορείς να βρείς χρήσιμες πληροφορίες στην παρακάτω ανταπόκριση :

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by FastForward View Post
                            Σχετικά με την 1η προϋπόθεση
                            1) Ποια είναι η διαδικασία για να αποδείξω οτι το πτυχίο μου είναι τουλάχιστον ισοδύναμο με ένα Australian Bachelor degree;

                            Σχετικά με τη 2η προϋπόθεση
                            2) Πώς θα ξέρω ποια από τα 12 "core knowledge areas" (τα οποία έχω βρει ονομαστικά) καλύπτει το πτυχίο μου;
                            Στο πρώτο σκέλος δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αποδείξεις εσύ κάτι, θα τους στείλεις το πτυχίο σου και αυτοί θα αποφανθούν αν είναι τουλάχιστον ισοδύναμο με ένα Australian Bachelor Degree. Από τη στιγμή που έχεις πτυχίο ΑΣΟΕΕ δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα.

                            Όσον αφορά το δεύτερο κομμάτι, φαντάζομαι ότι πάλι αυτοί θα αποφασίσουν αν τα μαθήματα που έχεις κάνει καλύπτουν τα δικά τους knowledge areas. Αυτό προφανώς θα το δουν από την αναλυτική σου βαθμολογία, το λεγόμενο transcript of results. Για να πάρεις μια ιδέα σχετικά με το που βρίσκεσαι, σύγκρινε την αναλυτική σου βαθμολογία με τα knowledge areas που έχουν στo site τους.

                            Για παράδειγμα: Αν στην αναλυτική σου βαθμολογία υπάρχει ένα μάθημα "Θεωρία Λογιστικής" ή μία ομάδα μαθημάτων γύρω από αυτό το αντικείμενο τότε πιθανότατα καλύπτεις ένα από τα mandatory knowledge areas (Accounting Theory) για τα επαγγέλματα των Accountant (general) - 221111 και Management accountant - 221112.

                            Αν είσαι πρόσφατος σχετικά απόφοιτος, τότε το ευρωπαϊκό Diploma Supplement είναι το έγγραφο που θα τους βοηθήσει να κάνουν τη σύγκριση.

                            Με κάθε επιφύλαξη αυτά που σου γράφω, απλώς κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα ενδιαφερθεί να ψάξω για λογαριασμό του αδερφού μου (λογιστής) και είχα διαβάσει αρκετά το site του CPA. Νομίζω ότι αν το πτυχίο σου δεν καλύπτει τα 9 knowledge areas που θέλουν αυτοί, τότε σου ζητούν να κάνεις κάποια συμπληρωματικά μαθήματα για να λάβεις θετικό assessment.

                            Comment


                              #59
                              nz35 Ευχαριστώ πολύ για την παραπομπή! Κρίμα που ο Poltergeist δεν μπαίνει πλέον, θα ήταν πολύ χρήσιμος.

                              geo_karag Ευχαριστώ επίσης πάρα πολύ. Αυτό με το Diploma Supplement δε το γνώριζα. Θα επικοινωνήσω αύριο με τη γραμματεία της σχολής να με ενημερώσει σχετικά.

                              Ό,τι προκύψει θα επανέλθω με πληροφορίες και τυχόν ερωτήσεις

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by vertigo View Post
                                Το πρόβλημα είναι ,πως αν δεν είσαι από Κύπρο, δεν μπορείς να βγάλεις την βίζα 417.... Την working holiday visa... Που εδώ και κάτι χρονια ,σταμάτησε να υπογράφεται πια ,μεταξύ Αυστραλίας κι άλλων κρατών...Βλεπεις..όταν προσπαθούσε η Ελληνικη Κοινοτητα εδώ ,στην Μελβουρνη ,να κάνει τα πάντα για να υπογραφεί ....οι της Ελλάδας κυβερνώντες..δεν ασχολήθηκαν..Οποτε ,όχι 417 για Ελλαδα-Αυστραλια..αλλά 462. Δλδ Work and Holiday..Εκτος κι αν είσαι από Κυπρο.Οχι βέβαια ,οτι έχει μπει σε ισχύ κι η 462...Κι ας υπογράφτηκε..Οι Έλληνες ,δεν είναι ακόμα έτοιμοι..γιατί διμερείς είναι αυτές οι συμφωνίες..Η Πολωνία ,που υπέγραψε ,μετα την Ελλαδα ,ήδη τα τακτοποίησε και ήδη ισχύει η βίζα αυτή..Οι Έλληνες κυβερνώντες ,ακόμα διευθετούν..Το τί προύποθεσεις έχει η βίζα 462... Μπορείς να τις δεις στο σχετικό θέμα του φόρουμ...Δεν είναι οπως η 417...http://www.patriotaki.net/διάφορα-θέ...ss-462-a-6024/ ΥΓ οι χώρες που δικαιούνται να ζητήσουν την visa 417 :The Working Holiday (subclass 417) visa is available to passport holders from Belgium, Canada, the Republic of Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hong Kong SAR, the Republic of Ireland, Italy, Japan, the Republic of Korea, Malta, the Netherlands, Norway, Sweden, Taiwan and the United Kingdom.

                                Σε ευχαριστω πολυ vertigo για τις αναλυτικες πληροφοριες σου, ειναι ακριβως οπως τα λες αυτα μου ειπε και ο δικιγορος πλεον ελπιζω μονο για την 457 ,διοτι το να παρω το ρισκο να παω με τουριστικη ειναι πολυ μεγαλο με ολα αυτα που εχω ακουσει.

                                Comment

                                Working...
                                X