Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ειλικρινά υπάρχει τύχη?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ειλικρινά υπάρχει τύχη?

    Καλησπέρα κι από εμένα είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να μου απαντήσετε ειλικρινά. Εγώ 27 χρονών δουλεύοντας 5 χρόνια σε οικογενειακή επιχείρηση (εστιατοριο) κι άλλο 1 σε χρηματοοικονομική εταιρεία σε υπολογιστές αλλά χωρίς κάποιο πτυχίο ειδικότητας παρά μόνο το ότι γνωρίζω γερμανικά επιπέδου Β1 (το έχω το χαρτι). Να μείνω έχω καθώς μπορούν να με φιλοξενήσουν συγγενείς για αρκετό διάστημα,το θέμα είναι υπάρχει τύχη η δεν αξίζει αν δεν υπάρχει κάποιο χαρτί ????

    #2
    ...βασικα αν ημουν 27 και μιλουσα απο την αρχη Β1, θα τα εφτανα σε επιπεδο C και θα πηγαινα σε κανα γερμανικο ιδρυμα να σπουδασω 2-3 χρονια να παρω και το σοβαρο το χαρτακι στους υπολογιστες. Ειδικα αν δεν παιζει προβλημα με το σπιτι και αν μπορεις να εχεις και μια part-time δουλεια για να βγαζεις και λιγα λεφτα.

    Comment


      #3
      To σκέφτηκα να τα συνεχίσω απλά με πιέζει ο χρόνος... και για το σπίτι να σου πω την αλήθεια δεν θα ήθελα να είμαι για πολύ βάρος,θα προτιμούσα αν έβρισκα δουλειά σιγά σιγά να πάω μόνος!

      Comment


        #4
        Πολύ γενικό το ερώτημα σου.
        Κανείς δε μπορεί να σ απαντήσει.
        Αν είσαι έτοιμος να χωθείς σε βόθρους, νταμάρια και φούρνους εργοστασίων, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.
        Αν δεν είσαι, θα είναι πιο δύσκολα τα πράματα.
        Πάντως το να δουλέψεις τη γλώσσα, είναι οπωσδήποτε απαραίτητο...

        Comment


          #5
          Καλησπέρα,
          προχώρα και μη κολλάς πουθενα!!!!!!
          Μόνο μπροστά κοίτα φιλαράκι.....

          Comment


            #6
            Ετοιμος είμαι να το κάνω το μόνο που με καίει είναι παίρνουν άτομα για δουλειά η θα πρέπει να περιμένουμε μήνες μήπως και....

            Comment


              #7
              Δεν με απασχολεί αν θα είναι χειρονακτική εργασία η οτιδήποτε αρκεί να παίρνουν κόσμο γενικά σε τετοια ποστα με ασφαλεια κι ας ειναι λιγα τα λεφτα για αρχη...απ τη στιγμή που θα έχω κατοικια και δεν θα με επιβαρύνει θα την βγάλω την ακρη σιγα σιγα!

              Comment


                #8
                κατι θα βρεις...

                Comment

                Working...
                X