Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δωρεά Ελληνικών Βιβλίων

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Δωρεά Ελληνικών Βιβλίων

    Δόθηκαν. Ευχαριστώ

    #2
    Γεια σου γεομαν.
    Με ενδιαφερουν ΠΟΛΥ.
    Ενδιαφερουν και τα παιδια μου ,που τωρα τους μαθαινουμε γραφη και αναγνωση,του του χρονου παν δημοτικο(γερμανικο).
    Εδω ελληνικα σχολεια δεν εχει.
    Απεχουμε 2ωρες.
    Μπορω να σου φερω Ελληνικο ζυμοτο ψωμι και σπιτικη μαρμελαδα φραουλα.
    Τον σεμπτεμβριο(μετα την αδεια) θα εχω και συκο,και λεμονια.
    Μπραβο που σκεφτεσε ετσι.

    Comment


      #3
      Γεια σας!

      Ευχαρίστως μπορώ να σας δωρίσω τα βιβλία για τα παιδιά σας αλλά δεν το κάνω γιατί θέλω να λάβω κάτι πίσω. Σας ευχαριστώ πάντως.
      Απλά στεναχωριέμαι να τα έχω χωρίς να τα χρησιμοποιώ ενώ σκέφτομαι πως σε κάποιους θα ήταν όσο χρήσιμα ήταν και σε εμένα πριν κάποιους μήνες.

      Αν θέλετε γράψτε μου εδώ ή μέσω προσωπικού μηνύματος πότε θα θέλατε να έρθετε να τα παραλάβετε.

      Comment


        #4
        [QUOTE=geoman;88537]Γεια σας!

        Ευχαρίστως μπορώ να σας δωρίσω τα βιβλία για τα παιδιά σας αλλά δεν το κάνω γιατί θέλω να λάβω κάτι πίσω. Σας ευχαριστώ πάντως.
        Απλά στεναχωριέμαι να τα έχω χωρίς να τα χρησιμοποιώ ενώ σκέφτομαι πως σε κάποιους θα ήταν όσο χρήσιμα ήταν και σε εμένα πριν κάποιους μήνες.
        ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ
        Γνωριζουμε οτι δεν θελετε τιποτα,φενετε αλλοστε απο την αρχικη αναρτηση.
        Ομως οπως εσυ δεν θελεις ανταλαγμα(ελληνας) ετσι και εμεις θελουμε να δωσουμε κατι(παλι ελληνες).
        Δεν εχουμε πολλα,μας τα φαγανε καπου σε ενα αλλο κρατος............................................ .....
        ΕΧΟΥΜΕ ομως το καλυτερο ψωμι της γερμανιας.Και η μαρμελαδα καλη ειναι.
        Σε ευχαριστω λοιπων εκ των προτερων,θα στειλω ΠΜ μολις συνενωηθω και με τον λοχο.........
        vielen dank.

        Comment


          #5
          Originally posted by geoman View Post
          Γεια σας,

          Πρίν φύγω από Ελλάδα είχα αγοράσει κάποια βιβλία για να μου κρατάνε συντροφιά μα τα διαβάσα όλα και στεναχωριέμαι να τα βλέπω στο ράφι να γεμίζουν σκόνη.

          Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος Έλληνας η Ελληνίδα που να θέλει να τα πάρει δωρέαν φυσικά. Μένω στο Bochum οπότε όποιος θέλει μπορώ να του δώσω τα στοιχεία μου για με συναντήσει να παραλάβει τα βιβλία τα οποία θα τον ενδιαφέρουν.

          Σας γράφω τίτλους βίβλιων και απο ποιές εκδόσεις είναι κτλ:_______________________
          ------------------------------------
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            #6
            Εντάξει λοιπόν.

            Ελπίζω να βρεθεί μια ημέρα ώστε να βολεύει και τους δυό μας. Πάντως αν δεν κανονιστεί άμεσα ( ας πούμε τις επόμενες εβδομάδες) θα φυλάξω τα βιβλία για εσάς μέχρι να καταφέρουμε να συναντηθούμε διότι από ότι είδα και στο χάρτη μας χωρίζουν κάτι παραπάνω απο 200 χιλιόμετρα.

            Αν μου επιτρέπεται θα ήθελα να ρωτήσω αν σας απασχολεί η διαδρομή(χιλιόμετρα, βενζίνη κτλ). Προσωπικά για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν νομίζω πως η αξία των βιβλίων (και δεν εννοώ από οικονομικής απόψεως ) θα σας αποζημιώσει. Σκέφτομαι πως αν ήμουν στην θέση σας θα το σκεφτόμουν αρκετά κυρίως για την μακρινή απόσταση.

            Μην παρεξηγήσετε τα γραφόμενά μου. δεν γράφω κάτι με κακό σκοπό.

            Comment


              #7
              μια φορα και ενα καιρο,σε ενα μακρινο κρατος ταξιδεψα απο θεσσαλονικη μεχρι λιβανατες(απεναντι απο χαλκιδα),για να πιω καφε.
              Με σειτσεντο 900.

              Comment


                #8
                Απίστευτο!

                Comment


                  #9
                  Γεια σας και πάλι,

                  Θέλω να ενημερώσω απλά πως τα βιβλία τα έχω ακόμη.

                  Αρχικά τα είχα κρατήσει για την Δώρα και σε μηνύματα που είχαμε ανταλλάξει παραπάνω περίμενα να με ενημερώσει για το πότε μπορεί να έρθει να τα παραλάβει εφόσον μιλήσει πρώτα με την οικογένειά της μα ακόμα δεν έχω λάβει κανένα μήνυμα και δυστυχώς ούτε μπορώ πια να την ρωτήσω τι γίνεται με προσωπικό μήνυμα.

                  Αν η Δώρα μπορεί να διαβάσει τα μηνύματα ας με ενημερώσει αν θέλει τα βιβλία. Αν άλλαξε γνώμη λόγω της απόστασης κανένα πρόβλημα το καταλαβαίνω.

                  Αν υπάρχει κάποιος άλλος που θέλει κάποιο ή κάποια από τα βιβλία παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου. Δεν έχει αλλάξει κάτι, τα βιβλία δωρίζονται απλά πρέπει ο/η ενδιαφερόμενος να έρθει να τα παραλάβει κατόπιν συνεννόησης.

                  Ευχαριστώ.

                  Comment

                  Working...
                  X