Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Η κοπέλα που ήταν υπεύθυνη να γίνει η πληρωμή κ να προχωρήσει η διαδικασία της βίζας μου. Αυτή με ενημέρωσε ότι υπήρχε πρόβλημα με την κάρτα κ ότι δεν μπορούν να τραβηχτούν τα λεφτά. Αυτή την φόρμα κ την σελ.απο την 47 θα τα συμπληρώσει ο γνωστός σου απο την Αυστραλία- αφού είναι κ ο κάτοχος της κάρτας-θα στα στείλει σε σένα και συ θα τα βάλεις μαζί με τα άλλα τα χαρτιά σου στον φάκελο που θα στείλεις τον Σεπτέμβρη. Όλα μαζί θα τα στείλεις στην Πρεσβεία. Απλά όταν τα παραλάβουν στην Πρεσβεία στο Βερολίνο,πρώτα τραβάνε τα λεφτά και μετά συνεχίζεται η όλη διαδικασία. Ξέρω όμως ότι μπορεί κ να πάει να την πληρώσει ο γνωστός σου κ σε κάποια γραφεία και στην Αυστραλία κ απλά να σου στείλει την απόδειξη πληρωμής, οπότε δεν θα χρειάζεσαι να τα συμπληρώσεις αυτά.

    Comment


      Όχι δεν την είχα χρησιμοποιήσει καθόλου.
      Originally posted by matoula kamitsi View Post
      Socworkersk σε ευχαριστω για την απαντηση, δηλαδη την authorisation form δεν την χρησιμοποιησες καθολου τοτε;

      Comment


        https://www.border.gov.au/Trav/Visa/...an-application ρίξε μια ματιά στο "Paying in Australia for an applicant outside Australia"

        Comment


          Originally posted by matoula kamitsi View Post
          Socworkersk σε ευχαριστω για την απαντηση, δηλαδη την authorisation form δεν την χρησιμοποιησες καθολου τοτε;
          Αυτό το χρησιμοποιείς μόνο στην περίπτωση που η κάρτα ανήκει σε κάποιον τρίτο. όπως στην δική μου περίπτωση, που χρησιμοποίησα ενός φίλου

          Comment


            Oinoi-mitsos σε ευχαριστω τωρα τα ξεμπερδεψα!! Μαλλον βρεθηκε και αλλη oinoi-mitsos με τις ερωτησεις της με το αγχος , δηλαδη εγω! Χαχα!! Παντως σας ευχαριστω και σενα και την socworkersk που παντα με καθε απορια μου με βοηθατε οταν γνωριζετε.Ευχομαι για ολους μας μια καλη , ευλογημενη αρχη εκει.Οπου γης πατρις !!
            Ευχαριστω και παλι! Καλο κανετε ,καλο θα παρετε πισω.
            Keep calm, make dreams..!!

            Comment


              Καταλαβα σαν να τον εξουσιοδοτεις μεσω της δικης του καρτας να γινει η πληρωμη και το γνωστοποιει αυτο το ατομο στη πρεσβεια για να τραβηξει τα χρηματα.
              Keep calm, make dreams..!!

              Comment


                Originally posted by matoula kamitsi View Post
                Oinoi-mitsos σε ευχαριστω τωρα τα ξεμπερδεψα!! Μαλλον βρεθηκε και αλλη oinoi-mitsos με τις ερωτησεις της με το αγχος , δηλαδη εγω! Χαχα!! Παντως σας ευχαριστω και σενα και την socworkersk που παντα με καθε απορια μου με βοηθατε οταν γνωριζετε.Ευχομαι για ολους μας μια καλη , ευλογημενη αρχη εκει.Οπου γης πατρις !!
                Ευχαριστω και παλι! Καλο κανετε ,καλο θα παρετε πισω.
                Δεν υπάρχει πρόβλημα.Όπου μπορούμε κ εμείς βοηθάμε ... αλίμονο, όλοι τα περάσαμε κ ξέρουμε πως είναι.. Καλή συνέχεια κ άντε με το καλό κ η βίζα σου!

                Comment


                  Originally posted by matoula kamitsi View Post
                  Καταλαβα σαν να τον εξουσιοδοτεις μεσω της δικης του καρτας να γινει η πληρωμη και το γνωστοποιει αυτο το ατομο στη πρεσβεια για να τραβηξει τα χρηματα.
                  Κάτι τέτοιο, υποθέτω.. δηλ. δίνει την άδεια -ο γνωστός σου-να τραβηχτούν τα λεφτά από την κάρτα του για να πληρωθεί η βίζα σου

                  Comment


                    Oinoi-mitsos ευχαριστω πολυ!
                    Keep calm, make dreams..!!

                    Comment


                      Originally posted by matoula kamitsi View Post
                      Oinoi-mitsos ευχαριστω πολυ!

                      Comment


                        Καλημερα σε ολους στο πατριωτακι και επανερχομαι και εγω με τα δικα μου! Λογω της καταστασης που επικρατει στο τραπεζικο συστημα της Ελλαδας, εκτος ολων των αλλων , αναγκαστικα θα ακολουθησουμε την λυση που μας προτεινε και η πρεσβεια της Αυστραλιας στην Αθηνα , αυτη που ειχα και εγω εξαρχης στο πισω μερος του μυαλου μου.
                        Μονο που εχω καποιες ερωτησεις επειδη αυτη η λυση εχει και καποιες αλλες διαδικασιες επειδη οτι ειναι να γινει θα γινει απο Αυστραλια(εννοω η πληρωμη μεσω πιστωτικης) .
                        Η oinoi-mitsos, λοιπον, μου προτεινε να ριξω μια ματια στο κομματι που λεει : '' Paying in Australia for an applicant outside Australia '' .Εκει λοιπον λεει οτι συμπληρωνεται απο τον κατοχο της καρτας η 1440 form με ολα τα στοιχεια του, υπογραφη κλπ.Εως εδω καλα. Μετα , λεει στελνεται αυτη η φορμα μεσω μειλ στο payment@border.gov.au - complete this form and email to ...-.Ενταξει και με αυτο.Μετα αναφερει οτι :'' The Department will send you a receipt for the payment .Attach a copy of the receipt to the application and lodge it with the Overseas Office or Service Delivery Partner.''
                        Απο οτι καταλαβαινω απο τα παραπανω λεει οτι θα σταλει μια αποδειξη το αντιγραφο της οποιας να το βαλω μαζι με τα χαρτια της αιτησης.Σωστα; Το κομματι ομως που λεει - with the overseas office or service delivery partner - τι ειναι;
                        Ευχαριστω
                        Keep calm, make dreams..!!

                        Comment


                          Δηλαδη πρεπει να περιμενω να μου ερθει και η αποδειξη και μετα να υποβαλλω την αιτηση, ε;
                          Keep calm, make dreams..!!

                          Comment


                            Τελικα διαβασα μεσα στην 47 sp form payment details οτι αφου απαντησω οτι ναι εχει πληρωθει το ποσο της βιζας επειτα με παραπεμπει να δωσω επιπλεον στοιχεια οπως το ονομα αυτου που εκανε την πληρωμη και το departmental receipt number και ζητουν και αντιγραφο της αποδειξης οποτε ειναι OK! Απαντησα μονη μου στο θεμα μου!!
                            Υπομονη παιδια...κοντευω!!
                            Keep calm, make dreams..!!

                            Comment


                              Καλησπερα σε ολους και καλο μηνα να εχουμε!!Στα μεσα αυτου του μηνα θα πληρωσουμε την βιζα και των τριων μας.Θελω να ρωτησω πως θα υπολογισω το ποσο της βιζας.Απο το price estimator και μετα γραφω τα ποσα μεσα στην αιτηση 47 sp;Oinoi-mitsos , socworkersk εσεις που τα περασατε πως τα κανατε;
                              Αντε παιδια και κοντευω!!
                              Ευχαριστω εκ των προτερων!!
                              Keep calm, make dreams..!!

                              Comment


                                Καλησπερα σε ολους στο πατριωτακι!Σε λιγες μερες θα πληρωθει η βιζα μας απο Αυστραλια και εν συνεχεια αφου λαβουμε την αποδειξη θα την συμπεριλαβουμε στα χαρτια μας και θα τα στειλουμε πρωτα ο θεος!
                                Αυτο που με ενδιαφερει να μαθω ειναι σε ποσο χρονικο διαστημα θα σταλει η αποδειξη αφου γινει η πληρωμη;
                                Δε θελουμε να το " τραβηξουμε " αλλο και να καθυστερησουμε να υποβαλλουμε την αιτηση.
                                Οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.
                                Ευχαριστω εκ των προτερων!
                                Keep calm, make dreams..!!

                                Comment

                                Working...
                                X