Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by matoula kamitsi View Post
    Oinoi-mitsos σε ευχαριστω τωρα τα ξεμπερδεψα!! Μαλλον βρεθηκε και αλλη oinoi-mitsos με τις ερωτησεις της με το αγχος , δηλαδη εγω! Χαχα!! Παντως σας ευχαριστω και σενα και την socworkersk που παντα με καθε απορια μου με βοηθατε οταν γνωριζετε.Ευχομαι για ολους μας μια καλη , ευλογημενη αρχη εκει.Οπου γης πατρις !!
    Ευχαριστω και παλι! Καλο κανετε ,καλο θα παρετε πισω.
    Αφου μια χαρα στα ξεμπερδεψε και λυθηκαν οι αποριες σου ,ποιο το θεμα που δεν ειχες καταλαβει ;
    Τεσπα...
    Για να μην συνεχισεις να εχεις αποριες στο ιδιο θεμα ,καλυτερα ρωτα Βερολινο ή ακομα καλυτερα,στειλε τον συγγενη σου να ρωτησει.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      Ξεμπερδεμενα τα εχω στο μυαλο μου αν τελκα επιλεξω να πληρωσω απο Αυστραλια μεσω πιστωτικης καρτας του γνωστου μας αλλα μεσω γραφειου του Department δεν ηξερα τιποτα για την διαδικασια που ακολουθει.Ετσι συνεχισα να ρωταω μηπως και καποιος γνωριζε κατι παραπανω για αυτη την επιλογη.Αλλα τελικα οπως με συμβουλεψε και η oinoi-mitsos θα παρουμε τηλεφωνο για τα περαιτερω.
      Ευχαριστω και παλι!
      Keep calm, make dreams..!!

      Comment


        Originally posted by matoula kamitsi View Post
        -------Αλλα τελικα οπως με συμβουλεψε και η oinoi-mitsos θα παρουμε τηλεφωνο για τα περαιτερω.
        Ευχαριστω και παλι!
        Το πιο σωστο ,αυτο ειναι.
        Να επικοινωνησεις η ιδια με την πηγη ή να παρει τηλ ο συγγενης σου.
        Και γενικα ,σε σοβαρα θεματα ,οταν δεν εχουμε βοηθεια απο ειδικο ,δεν μενουμε σε απαντησεις που εχουμε παρει σε fora και fb
        Αφου κανουμε την ερευνα μας στα επισημα κρατικα sites κι αφου παρουμε τυχον απαντησεις κι απο διαφορα fora ,παντα σε αποριες σοβαρες ,ρωταμε τον αρμοδιο φορεα.
        Επισης ,καθε τόσο αλλαζουν διαφορα για τις βιζες και αυτο που ισχυε πριν λιγο καιρο ,οταν καποιος εκανε αιτηση ,μπορει να μην ισχυει πια...Και αρα ,ο μονος αρμοδιος να μας δωσει την τελικη και σωστη απαντηση ,ειναι η αρμοδια υπηρεσια...ή αν εχουμε χρησιμοποιησει R.M.A ,αυτος ...Αρκει να κατεχει καλα το αντικειμενο...
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          Σωστα εχεις δικιο αυτα αλλαζουν συνεχως και πρεπει να ενημερωθουμε απο την αναλογη υπηρεσια.Ευχαριστω παντως για την ανταποκριση με τις απαντησεις και τη βοηθεια.
          Εισαι στην Αυστραλια; Ρωταω επειδη τωρα εκει ειναι περασμενη η ωρα!Μπραβο σου παντως αν εισαι εκει και παραλληλα απαντας και στα δικα μου..!!
          Keep calm, make dreams..!!

          Comment


            Originally posted by matoula kamitsi View Post
            Σωστα εχεις δικιο αυτα αλλαζουν συνεχως και πρεπει να ενημερωθουμε απο την αναλογη υπηρεσια.Ευχαριστω παντως για την ανταποκριση με τις απαντησεις και τη βοηθεια.
            Εισαι στην Αυστραλια; Ρωταω επειδη τωρα εκει ειναι περασμενη η ωρα!Μπραβο σου παντως αν εισαι εκει και παραλληλα απαντας και στα δικα μου..!!
            Nα σαι καλα.
            Ελλαδα ειμαι τωρα ,Αυστραλια θα βρισκομαι πάλι αρχες Νοεμβρη και πάντως ,1 am που ηταν η ωρα Μελβουρνης ,οταν σου εγραψα δεν ειναι για μενα αργα ! Ειτε Αυστραλια ειμαι ,ειτε Ελλαδα!
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              Καλη επιστροφη , λοιπον , Vertigo και θα επανελθω με αποριες σε αλλα θεματα!!!

              Οταν με το καλο ερθει εκεινη η στιγμη που θα επιστρεψεις καλο σου ταξιδι και καλη επαναπροσαρμογη !!
              Keep calm, make dreams..!!

              Comment


                Originally posted by matoula kamitsi
                Οταν με το καλο ερθει εκεινη η στιγμη που θα επιστρεψεις καλο σου ταξιδι και καλη επαναπροσαρμογη !!
                Δεν πηγαινω για μονιμα...για 4 μηνες ,οπως και περυσι το ιδιο.
                Λογω δουλειας ,ταξιδευα Αυστραλια 4 φορες τον χρονο ,για πολλα χρονια ,αλλά ετσι κι αλλιώς ,ειχα κι εγω επαφη και δεσμους εκει .Γεννηθηκα Μελβουρνη .
                Αλλά παντως ,σ ευχαριστω για τις ευχες για καλο ταξιδι.
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  Γεια σε ολους στο πατριωτακι! Θελω να μαθω το εξης : εκτος απο το δικο μου ποινικο μητρωο για την partner visa χρειαζεται και του αντρα μου; επειδη καπου μεσα εδω στο φορουμ σε παλιοτερα ποστ διαβασα πως οταν υπαρχουν και παιδια κατω των 18 μη υπηκοα ( οπως τα δικα μου) στελνουμε και ποινικο μητρωο του σπονσορα-υπηκοου.Ισχυει;
                  Ευχαριστω εκ των προτερων!
                  Keep calm, make dreams..!!

                  Comment


                    Ισχυει...Γι αυτο κι εχει γραφτεί εδώ κι οχι μία αλλά πολλές φορές...

                    Τους ενδιαφερει η προστασια των παιδιών...
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      Originally posted by vertigo View Post
                      Ισχυει...Γι αυτο κι εχει γραφτεί εδώ κι οχι μία αλλά πολλές φορές...
                      Τους ενδιαφερει η προστασια των παιδιών...
                      Vertigo σε ευχαριστω και για την δικη σου απαντηση ,θα παω να ζητησω και για τον αντρα μου επειδη το προηγουμενο εχει ληξει.
                      Keep calm, make dreams..!!

                      Comment


                        Παντως πολλα τα εξοδα βρε παιδια εκτος απο το κοστος της βιζας: φωτογραφιες,διαβατηρια,μεταφρασεις,(εξετασεις που ακομα δεν καναμε),για τα ποινικα μητρωα που ειπα να εκδοθουν ξανα εδωσα 30 ευρω τα παραβολα! Και ακομα..?! Θα ακολουθησουν αλλα μετα! Τελος παντων υπομονη και την υγεια μας να εχουμε.Απλα η τσεπη τελικα πρεπει να βασταει γερα απο την αρχη εκτος Αυστραλιας ποσο μαλλον οταν πατησεις το ποδι σου εκει!

                        Ποινικα μητρωα δικο μου και του αντρα μου απο 15,24 το καθενα!
                        Keep calm, make dreams..!!

                        Comment


                          Καλησπερα σε ολους στο πατριωτακι!Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις ιατρικες εξετασεις για την partner visa 309/100.Ποσους μηνες αφοτου σταλει η αιτηση ζητουνται κατα μεσο ορο να γινουν ;
                          Ευχαριστω εκ των προτερων.
                          Keep calm, make dreams..!!

                          Comment


                            Καλημερα σε ολους και παλι!! Μια βοηθεια θελω στη 47sp form στον υπολογισμο των ποσων πληρωμης της βιζας στο non-internet application charge τι βαζω; οπως και στο subsequent temporary application charge;
                            Ευχαριστω εκ των προτερων!!
                            Keep calm, make dreams..!!

                            Comment


                              Δεν γραφεις τίποτα.
                              Originally posted by matoula kamitsi View Post
                              Καλημερα σε ολους και παλι!! Μια βοηθεια θελω στη 47sp form στον υπολογισμο των ποσων πληρωμης της βιζας στο non-internet application charge τι βαζω; οπως και στο subsequent temporary application charge;
                              Ευχαριστω εκ των προτερων!!

                              Comment


                                Thank you socworkersk!
                                Keep calm, make dreams..!!

                                Comment

                                Working...
                                X