Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Συγχαρητήρια oinoi-mitsos! Εύχομαι τα καλύτερα!

    Comment


      #47
      Συγχαρητήρια socworkersk καλή τύχη

      Comment


        #48
        Originally posted by Crete View Post
        Συγχαρητήρια oinoi-mitsos! Εύχομαι τα καλύτερα!
        Σε ευχαριστώ πολύ Crete!!!! Να 'σαι καλά και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα!!

        Comment


          #49
          Crete σε ευχαριστώ πολύ και που ξέρεις μπορεί να βρεθούμε στο Σίδνεϋ.
          Originally posted by Crete View Post
          Συγχαρητήρια socworkersk καλή τύχη

          Comment


            #50
            Originally posted by oinoi-mitsos View Post
            Να 'σαι καλά!! Παιδί δεν έχουμε... Πάνω από 10 χρόνια είμαστε μαζί αλλά παντρεμένοι από τον Σεπτέμβρη του 2012.... Υποτίθεται ότι μετά τα 3 χρόνια γάμου σου βγάζουν την 100, τι να πω.... Τέλος πάντων.... Προθεσμία έχω μέχρι τις 30/12/2016!

            Μπραβο για την βιζα!

            Λες οτι παντρευτηκατε Σεπτεμβρη του 12...Την αιτηση την στειλατε Μαη του 2015.
            Αρα δεν ειχατε 3 χρονια παντρεμενοι ,οταν κανατε την αιτηση...
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #51
              Originally posted by oinoi-mitsos View Post
              Να 'σαι καλά!! Παιδί δεν έχουμε... Πάνω από 10 χρόνια είμαστε μαζί αλλά παντρεμένοι από τον Σεπτέμβρη του 2012.... Υποτίθεται ότι μετά τα 3 χρόνια γάμου σου βγάζουν την 100, τι να πω.... Τέλος πάντων.... Προθεσμία έχω μέχρι τις 30/12/2016!

              Μπραβο για την βιζα!Ευχομαι τα καλυτερα!

              Λες οτι παντρευτηκατε Σεπτεμβρη του 2012.
              Την αιτηση την στειλατε Μαη του 2015.
              Αρα δεν ειχατε συμπληρωμενα 3 χρονια παντρεμενοι ,οταν κανατε την αιτηση...
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                #52
                Originally posted by socworkersk View Post
                Και η δική μας βγήκε σήμερα...η 100!!!
                Μπραβο κι ολα καλά να σας ερθουν!
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  #53
                  Originally posted by vertigo View Post
                  Μπραβο για την βιζα!Ευχομαι τα καλυτερα!

                  Λες οτι παντρευτηκατε Σεπτεμβρη του 2012.
                  Την αιτηση την στειλατε Μαη του 2015.
                  Αρα δεν ειχατε συμπληρωμενα 3 χρονια παντρεμενοι ,οταν κανατε την αιτηση...
                  Να'σαι καλά vertigo!!! Ναι, ίσως να είναι και αυτό που λες... κάποια στιγμή μου είχε στείλει μήνυμα ο c.o και μου είχε ζητήσει αν έχω χαρτιά από πριν τον Mάη του 2012 γιατί αυτά που του είχα στείλει δεν επαρκούσαν για την 100.. τέλος πάντων.. καλά να είμαστε και θα έρθει και η 100!

                  Comment


                    #54
                    Νέοι κανονισμοί για την χορήγηση βίζας σε συντρόφους | Neos Kosmos

                    Comment


                      #55
                      Επιδοματα απο centrelink

                      Καλημερα και παλι σε ολους,
                      Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν η καταβολη των επιδοματων απο το centrelink επηρεαζεται απο χρηματα που υπαρχουν σε τραπεζικο λογαριασμο του συζυγου μου; Εγω προκειται να ανοιξω λογαριασμο στο ονομα μου εκει οποτε πιστευω πως θα εχουν να κανουν μονο με αυτο το λογαριασμο.
                      Αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα το εκτιμουσα.
                      Ευχαριστω εκ των προτερων.
                      Keep calm, make dreams..!!

                      Comment


                        #56
                        ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ

                        Γεια σας εχω ακομα μια ερωτηση: ποσο χρονικο διαστημα κανει για να εγκριθει η partner visa ;
                        Ευχαριστω
                        Keep calm, make dreams..!!

                        Comment


                          #57
                          Γειά σου.. γύρω στους 9 μήνες... αν είσαι εκτός Αυστραλίας.. Κοίτα κ εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%BC%CE%...ications-2057/

                          Comment


                            #58
                            Originally posted by matoula kamitsi View Post
                            Καλημερα και παλι σε ολους,
                            Υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν η καταβολη των επιδοματων απο το centrelink επηρεαζεται απο χρηματα που υπαρχουν σε τραπεζικο λογαριασμο του συζυγου μου; Εγω προκειται να ανοιξω λογαριασμο στο ονομα μου εκει οποτε πιστευω πως θα εχουν να κανουν μονο με αυτο το λογαριασμο.
                            Αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα το εκτιμουσα.
                            Ευχαριστω εκ των προτερων.
                            Όταν με το καλό έρθεις Αυστραλια και πας στο centrelink ολα θα εξεταστουν
                            και ανάλογα τα περουσιακα στοιχεία και τα εισοδηματά σας
                            ανάλογα θα λάβετε κ απάντηση απο το CENTRELINK σε αυτά που δικαιούστε
                            Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

                            Comment


                              #59
                              ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ PARTNER VISA

                              Καλημερα σε ολους και ευχαριστω πολυ Aussie και oinoi- mitsos για τις απαντησεις σας!
                              Θελω να ρωτησω και κατι ακομα μιας και τον Σεπτεμβριο πρωτα ο θεος θα στειλω τα χαρτια για την partner visa στο Βερολινο.
                              -Εκτος απο τα certified copies που ειναι ηδη μεταφρασμενα χρειαζονται και τα ελληνικα αντιγραφα;
                              -Οι forms 80 Personal particulars for assessment including character assessment και 886 ειναι απαραιτητο να τις στειλω απο τωρα;
                              Αυτες που εχω ετοιμες ειναι η 40 sp, 47sp και 2 888 statutory declarations.
                              Μακαρι τουλαχιστον να παρω την permanent μετα απο τοση χαρτουρα που εχω μαζεψει και την ολη διαδικασια και το αγχος! Ειμαι 10 χρονια παντρεμενη με 2 παιδια 8 και 4. Παντως ευχαριστω εκ των προτερων και θα περιμενω και παλι απαντησεις!!
                              Keep calm, make dreams..!!

                              Comment


                                #60
                                Καλημέρα matoula! Μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!!Εσύ θα πάρεις την 100 σίγουρα, άρα θα δικαιούσαι και επιδόματα κτλ. Σχετικά με αυτά που ρωτάς τώρα..Θα στείλεις και τα ελληνικά χαρτιά μαζί με τα αγγλικά. Και οπωσδήποτε πρέπει να στείλεις και την 80 από τώρα.. η 886 δεν ξέρω ποια είναι?έχει να κάνει με τα παιδιά μήπως? Σου βάζω και το εξής link:http://www.patriotaki.net/%CE%B3%CE%...BA%CE%AC-4628/.

                                Comment

                                Working...
                                X