Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις Partner Visas ΙΙΙ

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καλημερα, μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποσο διαρκει να μας ερθει η αποδειξη πληρωμης της βιζας απο τη μερα που θα πληρωθει;
    Ευχαριστω εκ των προτερων!
    Keep calm, make dreams..!!

    Comment


      Καλησπερα σε ολους και παλι!Παρακαλω οποιος μπορει ας με κατατοπισει ειτε απο Ελλαδα ειτε απο Αυστραλια ( australian ισως γνωριζεις κατι ). Σκεφτομαι και μια αλλη επιλογη πληρωμης της βιζας απο Αυστραλια που οπως διαβασα και μου ειχε προτεινει και η oinoi-mitsos μπορει να γινει απο οποιοδηποτε office του DIBP .Και επειδη οτο ατομο που θα μπορουσε να πληρωσει μενει στο Sydney ' ποιας περιοχης το γραφειο αναλαμβανει ΚΑΙ πληρωμες βιζας ; Επειδη καθε γραφειο μπορει να προσφερει συγκεκριμενες υπηρεσιες και αλλο οχι.
      Επισης τι πρεπει να κανει αυτος που θα πληρωσει την βιζα μας; Ετσι απλα θα παει στο γραφειο και θα πει θελω να πληρωσω; Πρεπει να προσκομμισει καποιο χαρτι, να δωσει καποια στοιχεια;
      Αυτο που γνωριζω σιγουρα ειναι οτι δινουν την απιδειξη και την βαζουμε μαζι με τα χαρτια.
      Παρακαλω οποιος γνωριζει ας με ενημερωσει , οποιος μπορει να με βοηθησει να βρουμε το συγκεκριμενο γραφειο για την πληρωμη θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.
      Στα μεσα της εβδομαδας θελουμε να γινει η πληρωμη της βιζας ουτως ωστε σε λιγες μερες να εχουμε την αποδειξη και να στειλουμε τα χαρτια μας.
      Σας ευχαριστω και περιμενω οποιος ξερει να μου πει ειτε με απαντηση ειτε προσωπικο μηνυμα.
      Keep calm, make dreams..!!

      Comment


        Καθε πληροφορια δεκτη μπας και γλιτωσω την διαδικασια με την πιστωτικη απο Αυστραλια.
        Απλα θελω να μαθω ποια η διαδικασια πληρωμης σε γραφειο του DIBP και ποιο ειναι το γραφειο εκεινο στο Sydney που δεχεται πληρωμες βιζας .
        Ενημερωστε με σε περιπτωση που ξερετε η μαθετε κατι.
        Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
        Και συγνωμη για το επιτακτικο υφος απλα θελω να βρω την πιο συντομη και λιγοτερο περιπλοκη πιλογη πληρωμης αφου λογω καπιταλ κοντρολς μας τα εχουν κανει ολα μανταρα!!
        Keep calm, make dreams..!!

        Comment


          Καποιος που να γνωριζει κατι;
          Keep calm, make dreams..!!

          Comment


            Vertigo μηπως ξερεις εσυ να με ενημερωσεις σχετικα με την πληρωμη βιζας σε καποιο office του Department στο Σιδνευ ;
            Αν χρειαζονται καποια χαρτια; Καποια πληροφορια;
            Keep calm, make dreams..!!

            Comment


              Originally posted by matoula kamitsi View Post
              Vertigo μηπως ξερεις εσυ να με ενημερωσεις σχετικα με την πληρωμη βιζας σε καποιο office του Department στο Σιδνευ ;
              Αν χρειαζονται καποια χαρτια; Καποια πληροφορια;
              Πώς γνωριζεις οτι δεν δεχονται ολα τα γραφεια ,πληρωμη; Το υποθετεις ή στο ειπαν;
              Εψαξα πριν λιγο και μπαινοντας στο site της πρεσβειας στην Αυστρια πχ...δεν ειδα να λεει οτι δεν γινεται σε ολα τα γραφεια της Αυστραλιας ,η πληρωμη

              "3. Payment in Australia
              Fees may be paid at any office of the Department of Immigration and Border Protection (DIBP) in Australia. Once the fee has been paid, please send the receipt, together with your visa application, to the Embassy.
              Payment instructions

              Δεν ξερω αν ειδες κι αυτο και ειδικα στην κατηγορια
              Paying in Australia for an applicant outside Australia



              Αν χρειαζονται καποια χαρτια ,ρωτας.
              Υποθετω οι πληροφοριες που ζηταει η φορμα 1440
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Βρε Ματίνα κ εγώ χτες σου απάντησα..

                Comment


                  Vertigo σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!Ok αφου γινεται η πληρωμη σε οποιοδηποτε γραφειο ειμαστε ενταξει..δεν εχουμε προβλημα.Οταν λοιπον παει ο γνωστος μου να πληρωσει την βιζα εκει ζητανε καποια χαρτια; Η 1440 ειναι για την περιπτωση πληρωμης με πιστωτικη αλλου απο Αυστραλια.
                  Ευχαριστω
                  Keep calm, make dreams..!!

                  Comment


                    Εγώ μάλλον ήμουν αόρατη όπως και το προσωπικό μου μήνυμα.. μάλιστα... ΑΖΑΞ κάνει τα πάντα αόρατα

                    Comment


                      Αντε παει δηλαδη ο γνωστος μου και πληρωνει απο το πουθενα την βιζα τη δικη μου και των παιδιων μου;
                      Keep calm, make dreams..!!

                      Comment


                        Originally posted by matoula kamitsi View Post
                        Vertigo σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!!Ok αφου γινεται η πληρωμη σε οποιοδηποτε γραφειο ειμαστε ενταξει..δεν εχουμε προβλημα.Οταν λοιπον παει ο γνωστος μου να πληρωσει την βιζα εκει ζητανε καποια χαρτια; Η 1440 ειναι για την περιπτωση πληρωμης με πιστωτικη αλλου απο Αυστραλια.
                        Ευχαριστω
                        Εγω άλλα διαβασα στο πιο κατω και δεν λεει οτι μόνο με καρτα συμπληρωνεται και βασικα ,ηθελα να τονισω οτι αυτα που ζηταει η φορμα...χρειαζεται δεν χρειαζεται...αυτα και πρεπει να γνωριζει αυτος που θα πληρωσει να τα απαντησει..

                        "Payments can be made in Australia, in Australian dollars, for a paper application which will be lodged outside Australia. This method of payment will take up to 28 days. Acceptable payment methods are the same as in Australia. For us to process your payment, complete the Payment Details Form - 1440 (210KB PDF)​

                        *Credit card: Complete Form 1440 and send by registered post to Brisbane Client Services GPO Box 9984 Brisbane Qld 4001.​

                        ***Bank cheque or Money Order made payable to the Department of Immigration and Border Protection: Complete Form 1440 and send by registered post to Brisbane Client Services GPO Box 9984 Brisbane Qld 4001.

                        Allow up to 28 working days for us to process your payment. We are unable to assist you with follow-up enquiries if your request falls within this timeframe.
                        To avoid delay:
                        Ensure you have provided the correct personal details of the applicant.
                        Ensure correct credit card details are provided and the form is signed. Any declined payment requests will not be processed and will be returned to you.
                        Ensure correct payment amount, officers are unable to provide visa pricing over the phone or by email, see ​Fees and charges for visas​. Incorrect payment amounts will not be processed and will be returned to you.
                        Where possible, complete the form electronically to avoid issues with legibility. If you are not completing the form electronically, you will need to write neatly in block letters. If we cannot read your form, it will not be processed and will be returned to you.
                        We will send you a receipt for the payment. Attach a copy of the receipt to the application and lodge it with the Overseas Office or Service Delivery Partner.​​​​​​ Do not complete the payment page in your application form. Cross out this section and write: 'Payment has been made with receipt number: (enter receipt number here)'.



                        Γιατι δεν επικοινωνεις ,με το Βερολινο ,για να παρεις εγκυρες απαντησεις;Ειτε με τηλεφωνο ,ειτε με fax?
                        Local Application Charges

                        Ωραια ολα οσα λεμε εδω ,αλλά δεν ειμαστε και το DIBP και παντα πρεπει να ρωταμε την αρμοδια υπηρεσια.
                        Μπορεί κι ο γνωστος σου απο Αυστραλια ,να τηλεφωνησει στο DIBP εκει και να ρωτησει την πηγη.
                        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                        Comment


                          Originally posted by matoula kamitsi View Post
                          Αντε παει δηλαδη ο γνωστος μου και πληρωνει απο το πουθενα την βιζα τη δικη μου και των παιδιων μου;
                          Δεν σε καταλαβαινω τί θες να πεις...
                          Τι θα πει απ το πουθενα;..
                          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                          Comment


                            Ok ευχαριστω πολυ και θα προσπαθησω να επικοινωνησω για να δω πως θα τα κανω.
                            Ευχαριστω και παλι!
                            Keep calm, make dreams..!!

                            Comment


                              Oinoi-mitsos σου εστειλα pm..
                              Keep calm, make dreams..!!

                              Comment


                                Originally posted by oinoi-mitsos View Post
                                Εγώ μάλλον ήμουν αόρατη όπως και το προσωπικό μου μήνυμα.. μάλιστα... ΑΖΑΞ κάνει τα πάντα αόρατα

                                Μια χαρά τα εγραψες,τωρα που σχολιασες ειδα τις απαντησεις που ειχες δωσει.
                                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                                Comment

                                Working...
                                X