Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φροντιστές στην Αγγλία...Ξέρει κανεις κάτι;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by kimjon View Post
    Παιδια καλησπερα, τα συμβόλαιά σας ειναι σφραγισμένα? γιατί στο δικό μου δε βλέπω κάτι τέτιο !
    Εχει γίνει κάπιο λάθος? Μπορει να πει καπιος που παρέλαβε συμβόλαιο?
    kimjon Εχεις παραλαβει συμβολαιο απο το συγκεκριμενο γραφειο?

    Comment


      #77
      Originally posted by evie89 View Post
      kimjon Εχεις παραλαβει συμβολαιο απο το συγκεκριμενο γραφειο?
      ναι μου εχουν στιλει

      Comment


        #78
        Kimjon kai evie89 τελικά πήγατε στην Αγγλία ? διότι νομίζω οτι ήμασταν στη ίδια συνέντευξη στη θεσσαλονίκη.

        Comment


          #79
          Originally posted by kimjon View Post
          ναι μου εχουν στιλει
          και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το συμβόλαιο

          Comment


            #80
            Ειμαστε πλεον σχεδον ενα μηνα αγγλια και κανουμε αυτη την δουλεια με τον αντρα μου...Ολα καλα...Οποιος θελει περισσοτερες πληροφοριες μπορει να μου στειλει μνμ και ευχαριστως να βοηθησουμε αν μπορουμε!Ξεχασα να πω οτι δεν συνεργαστηκαμε τελικα με την εταιρια που αρχικα ειχαμε δωσει συνεντευξη αλλα με καποιο αλλο γραφειο που μας εξυπηρετησε μεσα σε 2 εβδομαδες!Η πρωτη εταιρια μας αργουσε παρα πολυ και δεν υπηρχε περιθωριο αναμονης!Καλη τυχη σε ολους μας!

            Comment


              #81
              Όποιος θέλει πληροφορία και από μένα να μου στείλει inbox. Ανεβαίνω μέσα Σεπτεβρίου. Η ελπίδα έφτασε....

              Comment


                #82
                Η γυναικα μου θέλει να γίνει φροντιστής στην Αγγλία. Εγω θα βρω σε καλα εργοστάσιο. Μπορει κάποιος να μας βοηθήσει ειναι ανάγκη

                Comment


                  #83
                  Φίλε το πάτε και οι δυο σε Care home είναι το ποιο εύκολο πράμα εδώ . Στο εργοστασιο είναι δύσκολη φάση γτ βασικά είσαι Ελλάδα και όχι Αγγλία . Εδώ που είμαι εγώ τα γραφεία εργασίας τα ιδιωτικά γτ τα δημόσια δεν θέλουν να σου βρουν δουλειά θέλουν να σε διώξουν από την χωρα να ξέρεις. Εδώ λοιπόν υπάρχουν agency office job πολυ καλα και μέτρια θα έλεγα. Σε 7 μερες το πολύ σε βάζουν σε Care home για δουλειά.εργοστάσια τώρα έχει στο βορρά πολλά αλλά εκεί είναι για μένα ο καιρός χάλια και γενικά έχει πολύ βρωμιά .για μένα για είσαι λίγο σαν Ελλάδα λίγο όμως καλύτερα να έρθεις νότια Αγγλία

                  Comment


                    #84
                    Προετοιμαζομαι για να δώσω συνέντευξη και θα σε παρακαλούσα για περισσότερες πληροφορ

                    Ετοιμάζομαι να δώσω συνέντευξή και ήθελα να ρωτήσω αν περνάνε περισσότερη η είναι αυστηρή στην επιλογή τους.
                    Πος είναι η συνέντευξη υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? .
                    Στην Αγγλία τελικά δουλειά είναι σε γηροκομείο η κάτι άλλο?

                    Comment


                      #85
                      Γνωρίζει κάποιος κάποιο γραφείο να απευθυνθώ; Με ενδιαφέρει άμεσα

                      Comment


                        #86
                        Συμβουλη
                        Ψαξτε μονοι σας και απευθίας μιληστε με Αγγλικα agents καντε τη συνεντευξη αμεσα και μην ασχολειστε με ελληνικα γραφεια
                        Επισης καντε αιτησεις για Ηourly Care ή Home Care δινουν εως και 15p/h ,ενω τα γηροκομεια πληρωνουν 7.20p/h και καθαριζεις πολυ σκ@@το.

                        Comment


                          #87
                          15 λίρες παίρνουν μόνο οσοι έχουνε nvq 2/3 σε γηροκομείο παιδιά σας παίρνουν ότι κι αν είστε δεν υπάρχουν κριτήρια. Εχουν ανάγκη από κόσμο γτ κανένας δεν κάθεται κι εγώ σε κάνα 2 μήνες θα την κάνω για άλλη δουλειά. Την πρώτη μέρα θα σας έρθει να κάνετε εμετό με το σκατο αλλά 4 ην 2 3 μέρα θα είστε οκ .όλοι τι εχουμε πέραση .αυτή η δουλειά είναι μια πόρτα για κάτι καλύτερο. Βασικά δεν πρέπει να μείνετε σε αυτήν την δουλειά Πόλα Χρόνια γιατί σας θεωρούν τεμπέληδες τα αφεντικά που θα δουν το βιογραφικό σας .

                          Comment


                            #88
                            Υποτίθεται πως 18-11 ανεβαίνω Αγγλία και πάλι (ζούσα Λονδίνο κάποιους μήνες) για να εργαστώ σαν carer (βοήθεια κάποιες ώρες στο σπίτι).. τα λεφτά είναι 10 λίρες την ώρα, πολύ καλά σε σχέση με αυτά που διαβάζω και ακούω...
                            Βέβαια το γεγονός ότι θέλουν κάποιον για κάποιες ώρες σημαίνει πως δεν είναι βαριά περιστατικά γιατί πραγματικά δεν θα το άντεχα.
                            Είμαι πολύ μπερδεμένη αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να παραμείνω στην Ελλάδα και να περιμένω το τίποτα... :(

                            Comment


                              #89
                              Originally posted by viki View Post
                              Υποτίθεται πως 18-11 ανεβαίνω Αγγλία και πάλι (ζούσα Λονδίνο κάποιους μήνες) για να εργαστώ σαν carer (βοήθεια κάποιες ώρες στο σπίτι).. τα λεφτά είναι 10 λίρες την ώρα, πολύ καλά σε σχέση με αυτά που διαβάζω και ακούω...
                              Βέβαια το γεγονός ότι θέλουν κάποιον για κάποιες ώρες σημαίνει πως δεν είναι βαριά περιστατικά γιατί πραγματικά δεν θα το άντεχα.
                              Είμαι πολύ μπερδεμένη αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να παραμείνω στην Ελλάδα και να περιμένω το τίποτα... :(
                              Χωρίς προϋπηρεσία και χωρίς training τα ξεχνάς τα 10£ .7.2 /hour είναι σε care home

                              Comment


                                #90
                                Originally posted by makoulis View Post
                                15 λίρες παίρνουν μόνο οσοι έχουνε nvq 2/3 σε γηροκομείο παιδιά σας παίρνουν ότι κι αν είστε δεν υπάρχουν κριτήρια. Εχουν ανάγκη από κόσμο γτ κανένας δεν κάθεται κι εγώ σε κάνα 2 μήνες θα την κάνω για άλλη δουλειά. Την πρώτη μέρα θα σας έρθει να κάνετε εμετό με το σκατο αλλά 4 ην 2 3 μέρα θα είστε οκ .όλοι τι εχουμε πέραση .αυτή η δουλειά είναι μια πόρτα για κάτι καλύτερο. Βασικά δεν πρέπει να μείνετε σε αυτήν την δουλειά Πόλα Χρόνια γιατί σας θεωρούν τεμπέληδες τα αφεντικά που θα δουν το βιογραφικό σας .
                                Originally posted by makoulis View Post
                                Χωρίς προϋπηρεσία και χωρίς training τα ξεχνάς τα 10£ .7.2 /hour είναι σε care home
                                Δεν ισχύουν αυτά... Η αμοιβή είναι ανάλογη της βαρύτητας των περιστατικών και όχι των πτυχίων. Κάνω αυτή τη δουλειά 18 μήνες και εδώ και ένα χρόνο πλέον είμαι private... Έχω nvq level 3 και σε κανά 2μηνο αν όλα πάνε καλά θα έχω τελειώσει και το level 5. Όταν πρωτοήρθα εδώ και ξεκίνησα δουλειά, χωρίς κανένα πτυχίο έφτασα να παίρνω μετά από 3 εβδομάδες 10 λίρες/ώρα. Εδώ και κάμποσο καιρό έχω πάρει το level 3 και υπήρχαν περιστατικά που έπαιρνα 9 λίρες ακόμα και 8 και υπήρχαν συνάδελφοι χωρίς κανένα πτυχίο που έπαιρναν 10 και 12 λίρες ανά ώρα. Όλα έχουν να κάνουν με την βαρύτητα και τις απαιτήσεις του κάθε περιστατικού

                                Comment

                                Working...
                                X