Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ

    Γεια σας παιδια θα θελα να ρωτησω καποια πραγματα για την Αγγλια.



    1)Μπορεις να βρεις σχετικα ευκολα σπιτι να μεινης σαν ζευγαρι?
    2)Εχω ολες της κατηγοριες αδειας οδηγησης με εμπειρια 3 χρονων σε λεωφορεια και 4 χρονια σε χωματουργικα φορτηγα υπαρχει ζητηση?
    3)Χρειαζεται να τελειωσεις καποιο σχολειο αν δεν εχεις καποιο χαρτι οπως lower για να εχεισ καποια πιστοποιηση η αρκει να ξερεις τη γλωσσα και δεν θα χεις προβλημα.
    4)Τα ενοικια πληρωνονται καθε μηνα η ανα βδομαδα?
    5)Γενικα η ζωη το να μεινης Αγγλια ειναι σχετικα ευκολη?


    Ευχαριστω εκ τον προτερων.

    #2
    Γειά σου

    1)αναλόγως την περιοχή και το πόσα διαθέτεις και φυσικά το αν έχεις εισόδημα.
    3)δεν παίζουν ρόλο τα πτυχία,αρκεί να ξέρεις την γλώσσα
    4)ανα μήνα
    5)αυτό είναι πολύ σχετικό και εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες

    γιατί θέλεις να φύγεις απο Σουηδία?

    Comment


      #3
      Originally posted by LostInTranslation View Post
      Γειά σου

      1)αναλόγως την περιοχή και το πόσα διαθέτεις και φυσικά το αν έχεις εισόδημα.
      3)δεν παίζουν ρόλο τα πτυχία,αρκεί να ξέρεις την γλώσσα
      4)ανα μήνα
      5)αυτό είναι πολύ σχετικό και εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες

      γιατί θέλεις να φύγεις απο Σουηδία?

      Γιατi η γλωσσα ειναι δυσκολη και αν δεν ξερεισ τη γλωσσα δεν μπορεις να βρεις δουλεια και οι νομοι με τους ευρωπαιους πολιτες εχουν αλαξει για να πας εδω σχολειο αν δεν εχεισ νουμερα δεν πας σχολειο και για να παρεισ τα νουμερα πρεπει να εχεισ συμβολαιο εργασιας για ενα χρονο και απο θεμα δουλειας πρεπει να ξερεις τη γλωσσα τωρα δουλευω σε συνεργειο καθαρισμου αλλα λιγες ωρες και σε λιγο δεν θα μπορω να βγαινω οικονομικα

      Comment


        #4
        Κατάλαβα.Νόμιζα ότι εργαζόσουν σαν οδηγός στην Σουηδία.Για τα διαδικαστικά δεν γνωρίζω να σου πω αν και κάποιος θα σου απαντήσει γιατί υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με το επάγγελμα.Γενικά πάντως αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι υπάρχει ζήτηση για οδηγούς.Η κοπέλα σου/γυναίκα σου με τι ασχολείται?Σε ποια πόλη ψάχνεις?

        Comment


          #5
          Η κοπελα μου εχει τελειωσει διακοσμητρια, εξω περιοχες γενικα δεν θελω πολυ κεντρο εννοω εξω απο λονδινο αν και εχω ακουσει καλα λογια για σκωτια

          Comment

          Working...
          X