Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εξαγωγες σπιτικων τροφιμων στη Γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Εξαγωγες σπιτικων τροφιμων στη Γερμανια

    Καλησπερα,

    Ενδιαφερομαι συγκεκριμενα να φτιαξω καποιο ελληνικο τροφιμο και να το δινω εκει. Η πρωτη κινηση μου θα ειναι να παρω πιστοποιηση προϊοντος. Επειτα,θελω να ρωτησω αν μπορω απλα με ενα φορτηγο-ψυγειο (για το οποιο εννοειται θα εχω αδεια) να φερνω εκει το προϊον και να το δινω
    1) σε επιχειρησεις,οπως fast-food,super/mini market κλπ
    2) σε υπαιθριες πωλησεις,οπως λαϊκες αγορες,πανηγυρια και-το κυριοτερο-σε καποιο μερος που θα κρινω εγω οτι με βολευει να σταματησω και να πουλησω (στυλ καντινας)

    Γενικα,η επιθυμια μου ειναι να ερχομαι εγω προσωπικα με τα προϊοντα εκει και να τα πουλαω. Απο κει και περα,τι επιλογες εχω για να ειμαι νομιμος?

    Οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν πολυ χρησιμη. Ευχαριστω!

    #2
    Πώς να ξεκινήσετε εξαγωγές (προϊόντα) από Ελλάδα.
    Φιλικά στο λέω !
    Εσύ (για να ρωτάς) δεν είσαι σε θέση να βρεις πληροφορίες από το google για αυτό που ρωτάς.
    Πως θα μπεις σε τέτοια πολυδιάστατη και πολύπλοκη διαδικασία σχετικά με τις εξαγωγές τροφίμων !

    Πώς να ξεκινήσετε εξαγωγές (προϊόντα) | StartupGreece.gov.gr

    Lebensmittelimport

    billys155 σε υπαιθριες πωλησεις,οπως λαϊκες αγορες,πανηγυρια και-το κυριοτερο-σε καποιο μερος που θα κρινω εγω οτι με βολευει να σταματησω και να πουλησω (στυλ καντινας)

    Γενικα,η επιθυμια μου ειναι να ερχομαι εγω προσωπικα με τα προϊοντα εκει και να τα πουλαω.
    Ειδικά στα τρόφιμα η νομοθεσία που καθορίζει τα κριτήρια στην Γερμανία είναι πολύ αυστηρή.
    Εάν κάνεις αυτό που περιγράφεις στο πόστ, χωρίς τα απαραίτητα πιστοποιητικά, θα σε χώσουν μέσα.
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment

    Working...
    X